Kolejny dobry weekend w wykonaniu CST 7R MTB Team

Kolejny dobry weekend w wykonaniu CST 7R MTB Team

Półmetek sezonu CST 7R MTB Team
Dariusz Batek obronił tytuł Mistrza Polski
Michalina Ziółkowska na 17 miejscu w Mistrzostwach Świata w maratonie MTB
Dariusz Batek wygrywa w Trąbkach Wielkich
Oliwier Machura nowym zawodnikiem CST 7R MTB Team

Drużyna CST 7R MTB Team z powodzeniem walczyła na kilku wyścigowych frontach.

Zawodnicy CST 7R w sobotę i w niedzielę reprezentowali drużynę w czterech różnych wyścigach. Na rozkładzie grupy znalazły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w Ostródzie, Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach, Puchar Polski MTB XCO w Pcimiu i Mazovia 24h Maraton w Zagnańsku.

W sobotę, a właściwie od 12.00 w sobotę do 12.00 w niedzielę, z ekstremalnym wyzwaniem mierzyli się Karol Kucięba i Michał Kwiatek, którzy w duecie wystartowali w maratonie Mazovia 24h. Pojechali znakomicie, zajmując drużynowo drugie miejsce, do którego Karol Kucięba dołożył tytuł najszybszego zawodnika wyścigu.

W niedzielnym maratonie Bike Atelier w Żarkach wystartowała trójka naszych przedstawicieli i wszyscy zanotowali bardzo dobre rezultaty. Michał Neumann zajął drugie miejsce, Michał Kucewicz był trzeci (pierwszy w kategorii M30), a Maciej Pitach zameldował się na mecie na szóstej pozycji (drugiej w kategorii M30). Kolarze CST 7R musieli tego dnia uznać wyższość Wojciecha Halejaka z ekipy JBG-2 CryoSpace.

Rita Malinkiewicz nie chciała być gorsza od kolegów z teamu i również zajęła drugie miejsce. Nasza zawodniczka wystartowała w niedzielę w kolejnej edycji Pucharu Polski cross country w Pcimiu. Tydzień kończę miejscem na pudle podczas kolejnej edycji Pucharu Polski XCO, a tak dokładnie dobiegam na drugim miejscu! Pogoda pokrzyżowała trochę plany, bo z ciężkiej rundy cross country w ciągu doby zrobiła się dość wymagająca trasa przełajowa. Miałam tylko jeden plan – walczyć, ale z jak najmniejszym wykorzystaniem swoich sił, bo bieganie w sezonie nijak się ma do moich planów treningowych. Plan został wykonany i jestem bardzo zadowolona z efektu. Za tydzień Puchar Czech, na który już czekam z radością – mówi zawodniczka CST 7R.

Ponadto w ten weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, na których nie zabrakło przedstawicieli naszej grupy. Dariusz Batek i Jakub Najs nie ukończyli wyścigu ze startu wspólnego, jednak, jak wiadomo, priorytetem grupy CST 7R jest kolarstwo górskie, a zwłaszcza maratony MTB.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Mazovia 24h Maraton
Karol Kucięba i Michał Kwiatek – 2. miejsce.

Bike Atelier MTB Maraton
Dystans PRO
Michał Neumann – 2. miejsce,
Michał Kucewicz – 3. miejsce (1. w kat. M30),
Maciej Pitach – 6. miejsce (2. w kat. M30).

Puchar Polski MTB XCO
Rita Malinkiewicz – 2. miejsce.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym
Dariusz Batek – DNF,
Jakub Najs – DNF.

Fot. TM Foto

COMMENTS

DISQUS: 0