Kolejny dobry weekend w wykonaniu CST 7R MTB Team

Kolejny dobry weekend w wykonaniu CST 7R MTB Team

Podsumowanie startowego weekendu CST 7R MTB Team
Pierwszy triumf Karola Rożka w barwach CST 7R MTB Team
Za drużyną CST 7R MTB Team pierwsze starty sezonu 2019
Finał Cyklu Uphill MTB Beskidy udany dla CST 7R MTB Team
Górskie ściganie CST 7R MTB Team

Drużyna CST 7R MTB Team z powodzeniem walczyła na kilku wyścigowych frontach.

Zawodnicy CST 7R w sobotę i w niedzielę reprezentowali drużynę w czterech różnych wyścigach. Na rozkładzie grupy znalazły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym w Ostródzie, Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach, Puchar Polski MTB XCO w Pcimiu i Mazovia 24h Maraton w Zagnańsku.

W sobotę, a właściwie od 12.00 w sobotę do 12.00 w niedzielę, z ekstremalnym wyzwaniem mierzyli się Karol Kucięba i Michał Kwiatek, którzy w duecie wystartowali w maratonie Mazovia 24h. Pojechali znakomicie, zajmując drużynowo drugie miejsce, do którego Karol Kucięba dołożył tytuł najszybszego zawodnika wyścigu.

W niedzielnym maratonie Bike Atelier w Żarkach wystartowała trójka naszych przedstawicieli i wszyscy zanotowali bardzo dobre rezultaty. Michał Neumann zajął drugie miejsce, Michał Kucewicz był trzeci (pierwszy w kategorii M30), a Maciej Pitach zameldował się na mecie na szóstej pozycji (drugiej w kategorii M30). Kolarze CST 7R musieli tego dnia uznać wyższość Wojciecha Halejaka z ekipy JBG-2 CryoSpace.

Rita Malinkiewicz nie chciała być gorsza od kolegów z teamu i również zajęła drugie miejsce. Nasza zawodniczka wystartowała w niedzielę w kolejnej edycji Pucharu Polski cross country w Pcimiu. Tydzień kończę miejscem na pudle podczas kolejnej edycji Pucharu Polski XCO, a tak dokładnie dobiegam na drugim miejscu! Pogoda pokrzyżowała trochę plany, bo z ciężkiej rundy cross country w ciągu doby zrobiła się dość wymagająca trasa przełajowa. Miałam tylko jeden plan – walczyć, ale z jak najmniejszym wykorzystaniem swoich sił, bo bieganie w sezonie nijak się ma do moich planów treningowych. Plan został wykonany i jestem bardzo zadowolona z efektu. Za tydzień Puchar Czech, na który już czekam z radością – mówi zawodniczka CST 7R.

Ponadto w ten weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym, na których nie zabrakło przedstawicieli naszej grupy. Dariusz Batek i Jakub Najs nie ukończyli wyścigu ze startu wspólnego, jednak, jak wiadomo, priorytetem grupy CST 7R jest kolarstwo górskie, a zwłaszcza maratony MTB.

Wyniki CST 7R MTB Team:

Mazovia 24h Maraton
Karol Kucięba i Michał Kwiatek – 2. miejsce.

Bike Atelier MTB Maraton
Dystans PRO
Michał Neumann – 2. miejsce,
Michał Kucewicz – 3. miejsce (1. w kat. M30),
Maciej Pitach – 6. miejsce (2. w kat. M30).

Puchar Polski MTB XCO
Rita Malinkiewicz – 2. miejsce.

Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym
Dariusz Batek – DNF,
Jakub Najs – DNF.

Fot. TM Foto

COMMENTS

DISQUS: 0