Garmin Enduro Race Brenna – kolarstwo górskie w czystej postaci

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Garmin Enduro Race Brenna – kolarstwo górskie w czystej postaci


Góry emocji. Bike Atelier MTB Maraton gościł w Brennej
Amator donosi: “najcięższa trasa tego cyklu” – Bike Atelier MTB Maraton, Brenna
Amator donosi: “byłem zmotywowany, aby ukończyć dystans PRO” – Bike Atelier MTB Maraton, Brenna

Na mapie Polski pojawiła się kolejna impreza w niezwykle popularnej i widowiskowej formule enduro, która odbędzie się 1 września w miejscowości Brenna leżącej na skraju Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego.

Garmin Enduro Race to zawody odpowiednie dla doświadczonych zawodników, jak i dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną. Zapisy na tegoroczną, pierwszą edycję Garmin Enduro Race Brenna właśnie ruszają dzisiaj (25.06.) o godz. 18:00, a organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych na stronę www.endurorace.pl.

„Brenna stworzona jest do tego, aby rozegrać w niej zawody enduro. Niezwykle wymagające trasy to główna zaleta tej lokalizacji, ale także gmina nastawiona na wszelaką turystykę rowerową to kolejny atut imprezy. Ponadto połączenie sił z marką Garmin, która została sponsorem tytularnym naszego wydarzenia gwarantuje zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie.” – powiedział Filip Szołowski, organizator z firmy Labosport Polska.

Brenna to wspaniałe miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku miast, w otoczeniu czystej przyrody. Miejscowość zaskakuje turystów swymi urokami, licznymi ścieżkami rowerowymi i szlakami górskim. Brenna leży w dolinie rzeki Brennicy, otoczonej górskimi szczytami. Najbardziej znane i najładniejsze szczyty w okolicach to: Błatnia (917 m n.p.m.), Horzelica (798 m n.p.m.), Stary Groń (790 m n.p.m.) oraz położony nieco bliżej Szczyrku – Kotarz (974 m n.p.m.). Lokalizację tę docenią szczególnie ci, którzy potrafią cieszyć się pięknem górskiego krajobrazu i bliskim kontaktem z naturą. Dzięki atrakcyjnie wytyczonym szlakom, okoliczne pasma górskie doskonale nadają się do uprawiania kolarstwa górskiego.

„Podczas zawodów Garmin Enduro Race Brenna 2018 na zawodników będą czekały 4 wymagające „OS-y”, rozrzucone w pięknym, górskim terenie, wybrane z najlepszych miejsc w okolicy i zaprojektowane przez czołowego zawodnika Romana Kwaśnego. Na trasie znajdą się trudne, wytrzymałościowe zjazdy i liczne odcinki przebiegające przez kamieniste ścieżki, a także korzenie. Zawody zostaną przeprowadzone w formule on-sight, a zawodnicy podzieleni będą na 20-osobowe sektory. Starty poszczególnych zawodników z danego sektora będą się odbywały co 30 sekund, a dodatkowo odstęp pomiędzy sektorami będzie wynosił 3 minuty. Wszystko po to, aby zachować jak największy komfort jazdy dla startujących. Specjalny sektor dla elity zawodników, którzy zostaną wyłonieni spośród zapisanych osób wyruszy na trasę jako ostatni” – dodaje Szołowski.

Za wytyczenie i oznakowanie trasy Garmin Enduro Race Brenna 2018 odpowiedzialny będzie Roman Kwaśny (WT Rider) – jeden z najlepszych, polskich zawodników ścigających się w tej formule. Wszyscy ci, którzy są na początku swojej przygody z tą dyscypliną lub będą debiutować podczas zawodów w Brennej będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w otwartych treningach przed zawodami, które poprowadzi sam mistrz Roman Kwaśny.

Zapisy na Garmin Enduro Race Brenna 2018 właśnie ruszyły. Dla pierwszych 50 osób, które zapiszą się na zawody organizatorzy przygotowali rabat w wysokości 10 zł. Aby zapisać się na zawody wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.endurorace.pl.

COMMENTS

DISQUS: 0