Flesz / 21 / 06 / 2018

HomeFlesz

Flesz / 21 / 06 / 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Flesz to nieregularny, ale cykliczny wpis z krótkimi niusami z kolarskiego peletonu. Trochę o sporcie, trochę o polityce, trochę o sprzęcie – wszystko w proporcjach adekwatnych do sytuacji.

Dziś między innymi o jaskółkach w Polskim Związku Kolarskim, kto pojedzie na Mistrzostwa Europy oraz Świata, sprzętowej nowości od SRAM i trzech etapówkach – tegorocznym MTBCH oraz przyszłorocznych – Trophy i Cape Epic.


Polski Związek Kolarski transparentny?


Po bardzo burzliwej jesieni w Pruszkowie, Minister Witold Bańka zażądał resetu. Najpierw była rezygnacja Prezesa Dariusza Banaszka,  a potem w ramach wybranego w grudniu Zarządu na nowego Prezesa wybrano Janusza Pożaka. Doszło do spotkania z MSiT, które jasno określiło swoje wymagania odnośnie powrotu do stałej współpracy z PZKol. I nastała cisza, którą przerwały dwa wywiady (link1, link2), a chwilę po nich – w mojej ocenie przełomowa – publikacja ustaleń Zarządu PZKol. Nigdy wcześniej żadne poprzednie władze nie publikowały czy to protokołu czy to ustaleń posiedzeń Zarządu. Liczę, że to nie jest wyjątek potwierdzający regułę, a znak nadchodzących zmian.


Kryteria powołania do Reprezentacji Polski MTB na Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Świata


Przy okazji Pucharu Polski w Wałbrzychu odbyło się spotkanie trenerów klubowych z Komisją MTB oraz Trenerem Kadry MTB Kornelem Osickim. Wspólnie ustalono i zaakceptowano kryteria powołania do Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy oraz Świata dla zawodników kategorii junior oraz U23. Wygląda na to, że zawodnicy elity muszą sobie sami radzić. Z drugiej strony najważniejsze krajowe kluby – Kross Racing Team, VWSU MTB Team oraz SGR Specialized pozyskały środki na szkolenie w ramach programu „MTB, Szosa i Tor”.

Kryteria dostępne są m.in. pod tym adresem.


Kalendarz kolarskich zawodów na wakacje


Rozpoczynają się wakacje, większość z nas na pewno chociaż parę dni spędzi gdzieś z dala od domu, poznając nasz piękny kraj. Pamiętajcie żeby zabrać rower, buty, kask, rękawiczki i sprawdzić co dzieje się w okolicy, którą odwiedzacie. A nuż będzie to okazja nie tylko do odpoczynku, ale także do sprawdzenia swoich sił na trasie zawodów, na które normalnie byście się nie wybrali.

Kalendarz zawodów dostępny jest tu.


Aktualizacja kalendarza


A propos kalendarza – cały czas staram się, żeby był możliwie najbardziej aktualny, więc co i rusz pojawia się w nim coś nowego. Właśnie dopisałem Grand Prix Puław w kolarstwie górskim, a także Memoriał Bercika w podwarszawskich Markach oraz Kadyny MTB Maraton.


Beskidy MTB Trophy 2019 oraz Sudety MTB Challenge 2018


Już za miesiąc startują Sudety MTB Challenge, cały czas można się zapisać. Z kolei 1. lipca startują zapisy na przyszłoroczne Beskidy MTB Trophy, które co do zasady co roku są wyprzedane, więc warto wykupić swój pakiet jak najszybciej, tak samo jak zaklepać sobie nocleg na miejscu. Trophy odbywa się jak zwykle w trakcie weekendu obejmującego Boże Ciało – w 2019 roku będzie to relatywnie późny termin, co może dobrze odbić się na aurze – do Istebnej jedziemy w dniach 20-23 czerwca 2019.


SRAM NX Eagle x12


Kilka dni temu światło dzienne ujrzał „budżetowy” SRAM Eagle w wersji NX. System Eagle czyli napęd 1×12 pierwotnie dostępny był w najwyższych grupach SRAM – XX1, X01. W zeszłym roku pojawił się w wersji GX. Teraz także w wersji NX i co ważne wszystkie komponenty są między sobą kompatybilne. Z tego co się zorientowałem to kompletną grupę NX Eagle będzie można kupić w Polsce już za około 1300 złotych.


Projekt #CapeEpic2019


W zasadzie co roku na starcie ABSA Cape Epic stają na starcie jacyś Polacy. [EDIT] O ile mnie pamięć nie myli, niestety póki co, żadnemu nie udało się ukończyć tej najbardziej morderczej etapówki na świecie. [EDIT] W 2015 roku duet Andrzej Kaiser / Dariusz Mirosław ukończyli rywalizację na 21 miejscu open [/EDIT] W przyszłym roku zmierzyć się z nią zamierzają Daniel „Młody” Marciniak oraz Marcin „Górnik” Górnicki. Z przyjemnością objęliśmy patronatem ich wyjazd do RPA, a najświeższe informacje z przygotowań do wyjazdu będziecie mogli śledzić na dedykowanym fanpage.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0