Komplet odzieży Rockrider MTB za mniej niż 130 pln

HomeSprzęt

Komplet odzieży Rockrider MTB za mniej niż 130 pln

Dawno już się wyleczyłem z podejścia „eee nie kupuje w markecie”. Wspominałem o tym już w wielu wpisach na temat B’Twin i Rockrider więc jeżeli masz otwartą głowę, to zapraszam do przejrzenia moich wpisów na ten temat, a jeżeli Twoje zdanie jest twarde jak żelbet, to chyba nie ma sensu się przerzucać argumentami. Skupmy się na tym konkretnym zestawie, bo według mnie jest całkiem dobry.

Mamy tutaj komplet koszulki i szortów. Oba produkty można rzecz jasna kupić oddzielnie, ale do mnie przyjechały razem i komponują się kolorami, więc opisuję je jako komplet. Cena jest naprawdę atrakcyjna jak za proponowaną jakość dlatego też warto przyjrzeć się tym rzeczom z bliska.

Koszulka

Ciężko nazwać jej krój jako luźny, ale też nie jest ona bardzo mocno dopasowana. Na mnie rękawy są dość obcisłe, nie tak jak w wysokim modelu lajkry, ale leżą dobrze i  podczas jazdy się nie przesuwają, co bardzo cenię. Dół jest dość długi, dobrze to gra kiedy jedziemy w szortach i nie mamy pod spodem spodenek z szelkami tylko zwykłe wpinane krótkie spodenki z wkładką. Przy pochylonej pozycji na rowerze plecy nie wystają z podciągniętej koszulki. Na ramionach i barkach są gumowane panele, które uchronią koszulkę przed przetarciami spowodowanymi noszeniem plecaka. To może też pokazywać lekko turystyczny charakter tej odzieży, ale materiały użyte, oraz krój tej koszulki pozwala spokojnie używać jej na treningu lub na maratonie. Jest w niej także świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o kieszenie, bo oprócz standardowych trzech tylnych kieszeni, mamy też dwie mniejsze na bocznych panelach. Skoro już mowa o tych panelach, to warto dodać, że są one wykonane z bardziej przewiewnego materiału.

Szorty

Szorty w bardzo fajny sposób nawiązują kolorystycznie do koszulki. Nie wiem jak wygląda sytuacja w sklepach stacjonarnych, ale w sklepie online Decathlonu na ten moment nie ma już ich dostępnych, został wariant czarny i czerwony, do których też można dopasować koszulki w podobnych barwach. Mają dwie zwykłe kieszenie i jedną na nogawce na boku uda zapinaną na guzik. Spodnie wykonane są z materiału, który w rękach sprawia wrażenie wytrzymałego. Z tyłu przy pasie jest lekki zapas materiału, który ma zasłonić plecy przy przyjmowaniu „wygiętej” sylwetki na rowerze.

Zestaw ten jest świetnym uzupełnieniem kolarskiej garderoby. Zaawansowani kolarze mogą z powodzeniem używać tej odzieży na treningach, czy przy bardziej luźnych, mniej sportowych wyjazdach. Dla osób zaczynających swoją przygodę z jazdą w terenie będzie to bardzo dobry zestaw spełniający wszelkie wymogi, a przy okazji za bardzo niską cenę.

Koszulka – link
Spodenki – link

COMMENTS

DISQUS: 0