Finał cyklu MTB Pomerania Maraton 2018

Finał cyklu MTB Pomerania Maraton 2018

[PR] Konkurs Giant – “Przerwa na reklamę”
[PR] LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie
[PR] Michalina Ziółkowska druga w maratonie Salzkammergut Trophy
Whyte Enduro MTB Series Przesieka w formule Time Hunt
Prolog Milko Mazury MTB AmberExpo MTB Eliminator już w najbliższy weekend w Gdańsku

10 czerwca 2018 r. na terenie Gminy Władysławowo, a dokładniej na terenie Chłapowa, odbyła się piąta i tym samym finałowa edycja MTB Pomerania Maraton. Patronem i sponsorem głównym finałowej edycji była sieć sklepów rowerowych Pro Sport.

Tegoroczny cykl MTB Pomerania Maraton rozpoczął się 24 marca, a zawody odbyły się na terenie pięciu pomorskich gmin – Luzina, Łęczyc, Pucka, Kolbud i Władyławowa. Trasy na których ścigali się zawodnicy wiodły po malowniczych i górzystych kaszubskich terenach, a podczas całego cyklu kolarze mieli prawdziwy pogodowy rollercoaster zaczynając w śniegu i zerowej temperaturze w Luzinie, a kończąc w prawie trzydziestostopniowym upale we Władysławowie.

Zdecydowaną nowością w tym sezonie były dwie całkiem nowe trasy zlokalizowane w Łęczycach i w Pucku, gdzie zorganizowano pierwszą w historii pomorskiego MTB jazdę indywidualna na czas. Wszystkie pięć edycji w tym cyklu zgromadziło na starcie ponad 1100 zawodników, a na starcie zawodów MTB Pomerania Junior pojawiło się ponad 250 dzieci i młodzieży! Liczby z roku na rok wzrastają, a popularność kolarstwa górskiego na Pomorzu ciągle rośnie.

Ostatnia tegoroczna edycja cyklu MTB Pomerania odbyła się na terenie wspomnianej Gminy Władysławowo, przy współudziale znanego na Pomorzu klubu kolarskiego Klif MTB Team, który pomógł organizatorowi w wyznaczeniu najbardziej imponujących fragmentów trasy. Przed ostatnim etapem w klasyfikacji generalnej na dystansie Speed wśród Panów prowadził niepokonany Sławek Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), który po raz kolejny sięgnął po zwycięstwo. Kolejne miejsca przypadły Pawłowi Szczygielskiemu (The Barbers Team) i Radosławowi Ruczyńskiemu (Hydropress MTB). Wśród Pań zwyciężyła Kinga Tomaszewska (FTI Racing Team), która wygrała finałową edycję i wyprzedziła Kasie Gorazdowską (KLIF MTB Team) i Iwonę Joskowską (LUK-Connect Racing Team), przy czym trzeba podkreślić, że rywalizacja wśród Pań była bardzo zacięta.

Na dystansie Mega walka o pierwsze miejsce wśród Panów rozgrywała się pomiędzy Danielem Majkowskim (FTI Racing Team), a Krzysztofem Krzywym (Nexus Team), którzy w ostatnich startach wymieniali się na czołowych miejscach na podium. Po pierwszym okrążeniu na prowadzeniu było trzech zawodników: Łukasz Derheld (ASE Trek Gdynia), Piotr Polus (Wysepka) i wspomniany Krzysztof Krzywy. Prowadząca trójka wypracowała ponad minutowa przewagę nad liderem klasyfikacji Danielem Majkowskim i Przemkiem Ebertowskim (ASE Trek Gdynia). Wszystko wskazywało na to, że na pierwsze miejsce w generalce wskoczy właśnie Krzysztof Krzywy, który potrzebował przyjechać tylko o jedno miejsce wyżej od lidera. Tak się nie stało, ze względu na pękniętą szprychę i oponę na 4 kilometry przed metą, które przeszkodziły w osiągnięciu dobrego wyniku. Zwycięzcą piątej, finałowej edycji został Łukasz Derheld, który zaledwie o sekundy wyprzedził na kresce Piotra Polusa. Daniel Majkowski dojechał na trzecim miejscu i tym samym wywalczył tytuł najlepszego długodystansowego kolarza na Pomorzu. Krzysztof Krzywy w klasyfikacji generalnej uplasował się na drugim miejscu, a na trzecie miejsce wskoczył Antoni Krtotowski (Old School MTB Team), który dobrą postawą na wcześniejszych edycjach zapewnił sobie miejsce na podium.

Wśród Pań na długim dystansie królowała najmocniejsza na Pomorzu Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia), która w klasyfikacji generalnej zajęła jednak dopiero czwartą lokatę, ze względu na kontuzję i nieobecność na poprzednich edycjach. Na drugim miejscu dojechała Marzena Janczarska, która wywalczyła tytuł najsilniejszej kobiety dystansu Mega w całym cyklu i wyprzedziła Monikę Kulling (KLIF MTB Team). Trzecie miejsce przypadło Justynie Machowskiej (VO2max MTB Team), która potwierdziła swoją mocną rowerową formę. Podczas zawodów MTB Pomerania Junior mogliśmy podziwiać wyjątkową atmosferę zdrowej i zaciętej sportowej rywalizacji. W kategorii do lat 8 piękna walkę stoczyli Jakub Banach i Oleg Kozieł-Dworski, która okazała się zwycięska dla Jakuba. Na dłuższej, 5 km trasie, wśród młodzieży do lat 14 królowali lokalni zawodnicy MTB KLIF Team, a najlepszy okazał się Stasiu Jeka.

Dodatkową atrakcją były Mistrzostwa Powiatu Puckiego w MTB w których zwyciężyła wśród Pań Monika Kulling, a wśród mężczyzn Mikołaj Marzejon (MTB KLIF Team). W klasyfikacji generalnej sponsorami nagród była sieć sklepów rowerowych Pro Sport i marki Goldwell, Moroccanoil oraz Go Sport CH Osowa. Warto wspomnieć, że partnerami całego cyklu były marki takie jak Browar Amber, Cechini Muszyna, Volkswagen Benepol, RaceFender, Garda Design, Park Ewolucji w Sławutówku, Dr Oetker, Sibuk czy Trójmiejska Wytwórnia Lodów „U Lodziarzy”. Organizator już teraz zaprasza na kolejną edycję która wystartuje ponownie w 2019 roku pod koniec marca.

COMMENTS

DISQUS: 0