Wyniki – 16-17 czerwca 2018

HomeWyniki

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Kolejny weekend, kiedy całkiem wielu Polaków startowało na arenie międzynarodowej. Na początek bezdyskusyjne sukcesy – wygrana Bartłomieja Wawaka (Kross Racing Team) w Csomor Kupa na Węgrzech. Z kolei Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) wygrała w czeskim Trutnovie w Karkonoskim Maratonie na szosie na dystansie 98 km.

Najliczniej Polacy obsadzili tradycyjnie już Strabag MTB Cup w Czechach, tym razem w miejscowości Zadov. Co prawda najszybszym zawodnikiem był gospodarz, Jaroslav Kulhavy (Specialized Racing), ale już na 6. miejscu ze stratą 4 minut zameldował się Jakub Zamroźniak (VWSU MTB Team). Z kolei cztery miejsca dalej, ze stratą 8 minut, metę przekroczył Mariusz Michałek (JBG-2 CryoSpace). Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace) został zdublowany, a Marek Konwa (VWSU MTB Team) nie ukończył wyścigu.

W rywalizacji kobiet także triumfowała gospodyni – Jitka Skarnitzlova (Gapp System Cabtech), ale już na 7 miejscu na mecie pojawiła się Magda Zielińska (UKS Sokół Kęty). „Dopiero” na 12 miejscu Katarzyna Solus Miśkowicz (VWSU MTB Team), ale to wszystko przez defekt daleko od boksu. W wyścigu brała udział także Marlena Droździok (Habitat), ale nie ukończyła rywalizacji.

We włoskim Selva Val Gardena odbył się Hero Sudtirol Dolomites zaliczany do UCI Marathon Series. Na 12. miejscu po ponad 4 godzinach ścigania sklasyfikowana została Michalina Ziółkowska (VWSU MTB Team), a Anna Urban (VWSU MTB Team) an miejsce 22.

Także we włoskiej miejscowości Volterra odbył się Puchar Świata w eliminatorze. Na starcie stanęła m.in. Marta Turoboś (Hurom Sławno Accent) , która doszła do finału B i ostatecznie została sklasyfikowana na 7 miejscu.

W Innsburucku podczas festiwalu Crankworx odbył się wyścig DH. Wygrał Danny Hart (Madison Saracen Factory Team), a na 9 miejscu zameldował się Sławomir Łukasik (NS-Bikes).

Z kolei w Danii rozegrane zostały mistrzostwa tego kraju. Po tytuły w elicie sięgnęli Sebastian Fini Carstensen (CST Sandd American Eagle), który o błysk szprychy wygrał z Simonem Andreassenem (Specialized Racing). Wśród kobiet pewnie wygrała Annika Langvad (Specialized Racing)

Poniżej zwycięzcy zawodów rozegranych w Polsce oraz linki do pełnych wyników każdego z wyścigów.