Jedyna taka noc w roku czyli Mazovia 24h Marathon w Zagnańsku

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Jedyna taka noc w roku czyli Mazovia 24h Marathon w Zagnańsku

Cień Kawczych Gór i Puchar Krajny CX – dublet Bogdana Czarnoty
Kamil Kuszmider i Justyna Zawistowska najlepsi w Górze Kalwarii
Hard’n’Heavy w Karkonoszach. Bike Maraton Karpacz
Cisowianka Mazovia MTB Marathon Piaseczno już w najbliższą niedzielę
Mazovia MTB 2016 #1 – Bezkonkurencyjne Legionowo! [PR]

Zasady są proste – start w południe, a później już tylko kręcenie na kilkunastokilometrowej, urozmaiconej przeszkodami pętli.

Wygrywa zawodnik, który w określonym czasie przejedzie jak najwięcej okrążeni. Od niego samego zależy, czy będzie jechał przez 12 czy przez 24 godziny. Trasę można pokonać solo, w parze lub w drużynie.

„Przy tym maratonie równie ważne co siła i wytrzymałość jest także mocna psychika oraz odporność na stres. Zaskakująco wiele może zdziałać również przemyślana strategia i umiejętne rozłożenie bufetowych postojów” – zdradza Cezary Zamana, który przez cały dzień i przez całą noc będzie dopingował ścigających się zawodników. Rozświetlone miasteczko rowerowe, tętniące życiem mimo głębokiej nocy. Entuzjastyczne okrzyki dopingu najbliższych. Spożywane w skupieniu posiłki. Niosące ulgę i pozwalające na dalszą jazdę masaże fizjoterapeutów. Ale co najważniejsze, serdeczna atmosfera. Mimo morderczego wysiłku, nie ma tu nic z niezdrowej rywalizacji. Przeciwnie, zawodnicy nawzajem motywują się do dalszej jazdy, a nawet wspierają swojego konkurenta, gdy temu przydarzy się jakieś nieszczęście na trasie. To właśnie ten klimat przyciąga z roku na rok coraz więcej startujących. Ostatnim razem do boju ruszyło ich ponad 200, w tym z takich krajów jak Litwa, Rosja, Wielka Brytania czy Włochy.

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ – www.24h.zamanagroup.pl. Tam też znajdziesz wszystkie informacje dotyczące zawodów.

COMMENTS

DISQUS: 0