Marta Turoboś powalczy w Pucharze Świata XCE we Włoszech

Marta Turoboś powalczy w Pucharze Świata XCE we Włoszech

REKLAMA
Kalendarz Milko Mazury MTB 2020
Plan na weekend 30/2016
Mistrzostwa Świata XCE 2017 – skróty wideo
Skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2017 – Darfo Boario Terme, Włochy
Wyniki ankiety 2017 [sport]

Już w najbliższą sobotę we włoskiej miejscowości Volterra odbędzie się druga tegoroczna edycja Pucharu Świata w Eiminatorze MTB. Pierwszą rozegrano dwa tygodnie temu w Columbus w USA.

Lista startowa na zawody w słonecznej Italii obejmuje zawodników z ponad 15 krajów Świata. Trasa wytyczona w rynku starego miasta w całości pokryta jest brukiem i urozmaicona o liczne sztuczne przeszkody. Zawodnicy i zawodniczki tradycyjnie powalczą najpierw w jeździe na czas, według wyników której później zostaną rozstawieni do biegów eliminacyjnych. Na starcie pojawi się również aktualna Mistrzyni Polski Marta Turoboś z Hurom Sławno Accent. Dla podopiecznej Przemysława Gierczaka będzie to pierwszy start w formule XCE po ponad półrocznej przerwie.

Marta Turoboś:

Do Włoch jadę walczyć o podium. Wiem, że rywalki to absolutnie najlepsze zawodniczki na Świecie, ale to jest eliminator i tu wszystko jest możliwe. Dam z siebie wszystko, a Wy mocno trzymajcie za mnie kciuki.

Przemysław Gierczak:

Zrobiliśmy krótkie przygotowania pod ten start ale myślę, że Martę stać na dobry wynik. Jest to pierwszy z zaplanowanych wyścigów Marty w Pucharze Świata w formule XCE, ale na pewno nie jedyny. Celem nadrzędnym są oczywiście imprezy mistrzowskie Mistrzostwa Europy w lipcu, Mistrzostwa Polski w sierpniu i Mistrzostwa Świata w listopadzie dlatego też znacznie rzadziej będzie można teraz zobaczyć Martę na starcie wyścigów XCO.

Najświeższe informacje, z pierwszej ręki, na fanpage Marty.

COMMENTS

DISQUS: 0