Plan na weekend 24/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 24/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Weekend na horyzoncie, wakacje na horyzoncie… Ścigać się trzeba ;) W amatorskim kalendarzu kilka perełek. Przede wszystkim Uphill Race Śnieżka w Karpaczu – ciekawe czyim łupem padnie w tym roku?

Miłośnicy cross country mogą wybierać między Pucharem Mazowsza MTB XC na warszawskim WAT, Północną Ligą MTB XC w Kwidzynie oraz tradycyjną, górską trasą na Pucharze Szlaku Solnego w Tuchowie, który to będzie też jednocześnie EOOM.

Mocne ściganie będzie tradycyjnie na Kellys Cyklokarpaty, tym razem w Łopusznej, podobnie mocna obsada zapowiada się podczas V Pasłęckiego MTB Maratonu.

Do tego w kalendarzu mające dobrą prasę maratony Solid MTB Maraton w Lesznie oraz Zachodnia Liga MTB w Cybince.

Piszący te słowa w niedzielę uda się na start Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Piasecznie, gdzie trasa z kolarstwem górskim ma tyle wspólnego, że odbywa się w terenie. Mam sentyment do tej miejscówki, bo tam w 2009 roku pierwszy raz stanąłem na starcie kolarskich zawodów. Tam dziewięć lat temu był symboliczny początek #mtbxcpl ;) Jako, że trasa w okolicach Piaseczna, Żabieńca czy Zalesia jest taka jaka jest, to tym razem Zaskara zostawiam w domu i przesiadam się na przełajówkę Fuji, z charakterystyczną różową owijką ;)

Zerkając do kalendarza UCI warto zwrócić uwagę na wyścigi rozgrywane blisko naszej granicy – Strabag MTB Cup (UCI C1) w Zadovie czy Csomor Kupa (UCI C1) na Węgrzech.

We włoskiej miejscowości Volterra odbędzie się Puchar Świata w eliminatorze, gdzie zaplanowany start ma Marta Turoboś.

W Danii, Norwegii, Niemczech rozegrane zostaną mistrzostwa kraju w maratonie lub cross country, co też ułatwi niektórym rywalizacje w innych wyścigach xco w Europie ;)

Dwie naprawdę duże imprezy ze świata kolarstwa górskiego w ten weekend to Hero Sudtirol Dolomites we włoskim Selva val Gardena oraz – do obejrzenia na redbull.tvCrankworx w Innsbrucku.


Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:


Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0