Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na Pucharze Polski w Wałbrzychu

Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team na Pucharze Polski w Wałbrzychu

Nowa seria rowerów szosowych BMC Teammachine ALR
Kellys Enduro MTB Series zakończone
Taurus30 Cycling Team po Force Maraton MTB Orzesze

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zaliczyli bardzo udane zawody w weekend. Na Pucharze Polski w Wałbrzychu Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 1. miejsce, Marek Konwa uplasował się na 2. pozycji, a na najniższym stopniu podium w elicie stanął Jakub Zamroźniak, jednocześnie zwyciężając w kategorii do lat 23.

Zawody w Wałbrzychu posiadają rangę UCI C2, dzięki czemu na starcie, co roku pojawia się mocna stawka zawodników z Polski i zagranicy. Trasa była wszystkim doskonale znana, więc zawodnicy wiedzieli, że mogą się spodziewać bardzo wymagającego technicznie wyścigu.

Komentarze zawodników:

Katarzyna Solus-Miśkowicz – 1. miejsce w Pucharze Polski w Wałbrzychu

W minioną niedzielę odbył się trzeci Puchar Polski. Z racji tego, że celujemy razem z teamem w wyścigi punktowane UCI, nie startowaliśmy w poprzednich (wyjątkiem jest nasz młody as Piotr, który nas tam godnie reprezentował). „Górale na Start” miał rangę UCI C2, więc całym składem cross country zameldowaliśmy się w Wałbrzychu na linii startu. Runda jaką nam przygotowali organizatorzy (w Wałbrzychu prężnie działa klub kolarstwa górskiego i wielu miłośników dwóch kółek) wprawiła mnie w osłupienie. Startowałam tam ładnych parę lat temu i wiedziałam co mnie czeka, jednak po przejechaniu rundy pierwszy raz w tym sezonie wiedziałam, że będzie mi brakowało przełożeń pod górę (mam eagle’a, z przodu Absolute black jajo 32). Fizycznie i technicznie pure mtb i to niesamowicie wymagające. Parę dropów i kładek dodatkowo uatrakcyjniło trasę i sprawiało, że ani na chwilę nie można było się nudzić. Do tego bardzo miłe zaskoczenie w postaci premii Nexelo na rock gardenie. Bardzo udany weekend i fajnie spędzony czas.

Marek Konwa – 2. miejsce w Pucharze Polski w Wałbrzychu

Trasa taka sama jak rok temu, z tą różnicą że zamiast grząskiego podłoża i śliskich korzonków była pustynia. Samopoczucie dobre, cały wyścig przejechałem równo swoim tempem, ostatecznie plasując się na drugim miejscu za Bartłomiejem Wawakiem, który zaatakował praktycznie od początku. Wraz z Kubą Zamroźniakiem dopełniliśmy resztę miejsc na podium!

Jakub Zamroźniak – 3. miejsce w Pucharze Polski w Wałbrzychu

Był to jeden z nielicznych startów w kraju, na który mogliśmy sobie pozwolić. A wszystko za sprawą tego, że wyścig miał międzynarodową rangę C2. Trasa w Parku Sobieskiego jest mi dobrze znana. Startowałem na niej wielokrotnie w poprzednich latach w różnych warunkach. Tym razem przyszło nam rywalizować w upale i pyle. Ponieważ sędzia postanowił nieco wydłużyć czas wyścigu i dodał dodatkowo jedno okrążenie, pierwszą część wyścigu pojechałem zachowawczo. Na trzy rundy do mety wskoczyłem na trzecią pozycję i tak już zostało.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0