Wyniki – 9-10 czerwca 2018

Wyniki – 9-10 czerwca 2018

Anna Urban (TRW MTB Racing) o swojej drodze do Reprezentacji Polski
Wyniki – 16-17 czerwca 2018
Wyniki – 13-14 maja 2017

Najważniejszym krajowym wyścigiem weekendu był Górale na Start w Wałbrzychu, który padł łupem Barłomieja Wawaka (Kross Racing Team) i Katarzyny Soluś Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Prawdopodobnie najcięższym maratonem weekendu był Dare2b MTB Maraton w Stryszawie, gdzie najszybszy Michał Golonka (KSPO Dentinea 1A) w siodle spędził prawie pięć i pół (!!!) godziny.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że źle zaplanowane daty amatorskich wyścigów, do tego ze słabą promocją przekładają się na słabą, a co najwyżej umiarkowaną frekwencję. Tak stało się m.in. w przypadku Pucharu Tarnowa oraz Podkarpackiej Ligi Rowerowej. Zdecydowanym wygranym był wyścig UCI C2 w Wałbrzychu, który ściągnął do siebie znakomitą większość zawodników z całego kraju. Rozgrywany tego samego dnia na Słowacji wyścig UCI C2 był licznie obsadzony, ale tylko trzech Polaków możemy znaleźć na liście wyników.

Wyglądając za granice Polski:

  • w austriackim Leogang rozegrany został Puchar Świata w zjeździe – wygrali Amaury Pierron (Commencal Vallnord) oraz Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH). Sławomir Łukasik (HIAG DATA NS-Bikes Factory Racing) był 33 ze startą 8(!!!) sekund
  • w Gironie odbyła się europejska odsłona festiwalu Sea Otter, gdzie rozegrany został m.in. wyścig zaliczany do Copa Catalana Internacional MTB – triumfowali Samuel Gaze (Specialized Racing) oraz Pauline Ferrand Prevot (Canyon Factory Racing).
  • w Czechach, jak to zawsze w czerwcu, odbył się Malevil Cup, który tym razem padł łupem Kristaina Hynka (Canyon Topeak Factory Racing). W elicie nie wystartował żaden Polak. Inaczej było w elicie kobiet, gdzie wygrała Sally Bigham (Canyon Topeak Factory Racing). Na miejscach 8 i 9 zameldowały się odpowiednio Anna Urban (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) oraz Iwona Szmyd (MT Zoom).
  • w słowackich Koszycach odbył się wyścig zaliczany do Pucharu Słowacji (UCI C2) – w juniorach 7. miejsce zajął Piotr Śliwiński (RMF FM HEG), 9. był Jakub Kulas (DKK Gryf), a w elicie na 18. miejscu zameldował się Szymon Kulas (DKK Gryf).

Poniżej “jedynki” oraz linki do pełnych wyników wszystkich wyścigów w kolarstwie górskim rozegranych w miniony weekend.

fot. FotoMTB.pl


Górale na Start (UCI C2) – Wałbrzych


Elita:

  • Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Junior:

  • Abair Zabdiel Gutierrez Prieto – Conade Coge GTO Cadencia.mx
  • Magdalena Misonova – Adastra Sokol Veltez

Junior Młodszy:

  • Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  • Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski

Masters:

  • Cyklosport – Szczepan Grosel
  • Kobiety – Marta Garnek – Dream Bike Bielawa
  • I – Remigiusz Ciok
  • II – Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Pełne wyniki – Elita, junior, junior młodszy / Masters


II Grudziądzki Festiwal Rowerowy  – Grudziądz


HARDCORE:

  • Daniel Lipinski – TTC Beretta Toruń
  • Katarzyna Grochowska – GK STG

For FUN:

  • Michał Łomnicki – PureLife MTB Team
  • Małgorzata Mikulska – N-Bike Academy

Pełne wyniki – link


Bike Atelier MTB Maraton – Olkusz


PRO:

  • Michał Neumann – CST 7R MTB Team
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Hobby:

  • Tomasz Pierwocha – Bike Store Bielsko
  • Sandra Adamczyk – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Family:

  • Oliwier Machura – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  • Maria Pawłowska – MTB Ustroń Team

Pełne wyniki – link


Bike Maraton – Świeradów Zdrój


Giga:

  • Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace
  • Anna Sadowska – 72D Windsport Powered by Oshee

Mega:

  • Gracjan Krzemiński – Mitsubishi Materials MTB Team
  • Zuzanna Krzystała-Stępień – SUP Lifting Team Bugla Bike Service

Mini:

  • Karol Przewdzięk – Hest UKS Sport Bralin
  • Sandra Adamczyk – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link


DARE2B MTB Maraton – Stryszawa


FULL:

  • Michał Golonka – KSPO Dentinea 1A

HALF:

  • Krzysztof Celary – bikeBoard
  • Dagmara Ochot – Liszki

QUARTER:

  • Adrian Rzeszutko – TKKF Uklejna Myślenice
  • Klaudia Powroźnik – Baran Cycling Team

Pełne wyniki – link


Gryf Maraton – Szczecin


GRYF:

  • Paweł Piotrowicz – Szczecin
  • Milena Bogucka – Cubica Racing Team

Góra Zamkowa XC – Bartoszyce


PRO:

  • Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini

Amator:

  • Andrei Dianov – Aeon Scott Team
  • Anna Pietkiewicz – MTB Suwałki

Junior:

  • Maciej Ciżkowski – MDK UKS Przyjaźń
  • Urszula Sipko – MDK UKS Przyjaźń

Pełne wyniki – link


Kaczmarek Electric MTB – Żerków


Giga:

  • Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  • Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega:

  • Szczepan Paszek – fitwheeles.eu / bikestacja.pl
  • Małgorzata Zellner – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mini:

  • Bartosz Bejm – BejmTeam
  • Sylwia Szpulewska-Larek – DT4You MTB Team

Pełne wyniki – link


Korona Karkonoszy – Rowerem na Szrenicę


  • Marcin Koiejewski – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  • Aneta Imielska – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link


LOTTO Poland Bike Marathon – Kozienice


MAX:

  • Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  • Katarzyna Radziszewska – MCP Bike Team

MINI:

  • Mateusz Rochowiak – Kross Staff Team
  • Anna Sajnóg – LOTTO

Pełne wyniki – link


Legia MTB Maraton – Magdalenka


Giga:

  • Paweł Nowakowski – Weso-lucky MTB Team

Mega:

  • Piotr Worach – Absolute Bikes Redingo Team
  • Dorota Czajkowska – Go Sport AK-Sped Team

Mini:

  • Wiesław Rowicki – Niezrzeszony
  • Wiktoria Wacławek – LKS Józefina

Pełne wyniki – link


Mała Liga XC – Wólka Mlądzka


Elita:

  • Michał Cąpała – RMF FM HEG Koławarszawa.pl
  • Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team

Junior:

  • Marcel Sobczyk – iFon Kolarz Klub

Junior Młodszy:

  • Jakub Budziński – MTB Suwałki

Masters:

  • Kobiety – Urszula Luboińska – Trezado
  • I – Jan Czapliński – Komobike Scott
  • II – Daniel Pepla – Trezado
  • III – Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  • IV – Sławomir wysocki – Patnet Team

Pełne wyniki – link


Maratony Kresowe – Olecko


Maraton

  • Marius Pinaitis – Bikexpert Cycling Team
  • Silvija Paceviciene – SM Gaja Sprint-rowery.pl

Półmaraton:

  • Paweł Arciszewski – Renault Team
  • Katarzyna Citko – Bliska Team

Mini:

  • Kacper Trochim – Sokólski Klub Kolarski Sokół
  • Nikola Gliniecka – Sokólski Klub Kolarski Sokół

Pełne wyniki – link


MTB Cross Maraton – Piekoszów


Master:

  • Paweł Chrząszcz – 72D Windsport Powered by Oshee
  • Anna Sawicka – WGR Team

Fan:

  • Daniel Packi – VIP TRANS Team
  • Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno

Family:

  • Patryk Kowalski – Sport Serwis Sandomierz
  • Ewa Maciejewska – Daleszyce

Pełne wyniki – Masters / Fan / Family


MTB Pomerania – Władysławowo


Mega:

  • Łukasz Derheld – ASE Trek Gdynia
  • Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia

Speed:

  • Sławomir Pituch – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  • Katarzyna Gorazdowska – KLIF MTB Team Chłapowo

Pełne wyniki – Mega / Speed


Podkarpacka Liga Rowerowa – Stobierna


Elita:

  • Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team

U19:

  • Kacper Crodec – Rzeszów

Kobiety:

  • Ewelina Gugała – KK Jeżowe MTB

Masters:

  • I – Krzysztof Gajda – Jedlicze Team
  • II – Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  • III – Marek Kulas – DKK Gryf

Pełne wyniki – link


Puchar Tarnowa – Zbylitowska Góra


Elita:

  • Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  • Sabina Zamroźniak-Sandrzyk – UKS Podwilk

U23:

  • Albert Hudyka – UKS GK Four Bike

Junior:

  • Jan Miłek – SST Lubcza

Junior Młodszy:

  • Łukasz Orędarz – UKS Zawojak Zawoja

Masters:

  • I – Sławomir Skóra – Jedlicze Team
  • II – Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  • III – Krzysztof Gierczak – PSK Olimpionik Przemyśl
  • IV – Waldemar Banasiński – Browar Fortuna

Pełne wyniki – link


 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0