Bike Maraton Świeradów-Zdrój. Prawdziwy smak Gór Izerskich

Bike Maraton Świeradów-Zdrój. Prawdziwy smak Gór Izerskich

Plan na weekend 38/2016
Zawodnicy VWSU MTB Team na podium w Miękini i Białymstoku
Michał Turski (Serwis Jurajski MTB Team) – Bike Maraton, Polanica Zdrój

Miała być w Świeradowie wiosna, a tymczasem od razu przyszło lato. Był upał, a potem ciepły deszcz, który dla wielu zawodników był wręcz błogosławieństwem i miłą niespodzianką na ostatnich kilometrach.

Warunki do ścigania były w sam raz. Powrót do Świeradowa – Zdroju w wersji sprzed lat okazał się trafiony. Trasa w Izerach zawsze ma dużo zjazdów, szybkich odcinków i szutrów, ale obfituje też w zalesione single, usiane korzeniami zjazdy i pełne wiatrołomów wykroty. Każda trasa i każde miejsce na mapie Bike Maratonu to coś zupełnie innego. Bike Maraton w Świeradowie to na pewno wizytówka rowerowego i kolarskiego potencjału Gór Izerskich. Potencjału w pełni wykorzystanego.

Gościem specjalnym imprezy była Maja Włoszczowska, która na Bike Maratonie promowała swoją najnowszą ksiażkę “Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką”. Cały przywieziony do Świeradowa nakład się sprzedał, a kolejka po dedykacje, zdjęcia i autografy nie miała końca. Dwukrotna wicemistrzyni olimpijska wystartowała również treningowo w zawodach oraz pełniła rolę honorowego startera. Zabawa zabawą, trening treningiem, ale Bike Maraton to przecież spora dawka sportowej ostrej walki i rywalizacji. Na głównym dystansie bój o zwycięstwo toczył się długo i nic do końca nie było oczywiste. Ostatecznie zwyciężył Mariusz Kozak (UCI MTB Team JBG2 Cryospace), naciskany do samej kreski przez Rafała Hebisza (SGR Specialized). Trzeci był Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński Bikes Remmers TP-link Team). Do walki o podium próbował się jeszcze włączyć Bartosz Janowski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Wśród kobiet pierwsze miejsce dla Anny Sadowskiej (72D Windsport Powered by Oshee), drugie dla Anety Imielskiej, a trzecie dla Magdaleny Wojtyły (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) przegrała z pechem i defektami.

Na MEGA wygrał etatowy zwycięzca tych dystansów Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team) przed Rafałem Ignaczakiem (Interferie Optyk-Okular) i Mikołajem Jurkowlańcem (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team. Klasyfiakcja OPEN kobiet to pierwsze miejsce dla Zuzanny Krzystały Stępień (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), drugie dla Joanny Ignasiak (Mitsubishi Materials MTB Team), trzecie dla Aliny Serafin (THP Team).

Na sprinterskim izerskim MINI po wygraną sięgnął Karol Przewdzięk (Hest UKS Bralin). Na drugim miejscu uplasował się Eneasz Popiół ze Świeradowa, a tuż za nim Łukasz Reiter (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Najszybszą zawodniczką została Sandra Adamczyk (SUP Lifting Team Bugla Bike Service), druga była Alicja Marciniec, a trzecia Małgorzata Jurkiewicz.
Bike Maraton w Świeradowie ponownie rozłożył się wielkim kolorowym obozem przy dolnej stacji kolei gondolowej SKI&SUN, anektując nie tylko główną drogę i plac przed stacją, ale też okoliczne parkingi i część stoku narciarskiego. Na specjalnie wyznaczonej trasie znów odbywał się dziecięcy Sonko Kids Bike Maraton, działało rowerowe SPA i serwis Fewnwicks, BYE częstował nowym smakiem napoju izotonicznego, dumnie prezentowały się nowe modele aut marki SsangYong, od rana do późnego popołudnia pracowały plenerowe sklepy Questa i Regatty, było można podejrzeć nowe modele rowerów Scotta, zajrzeć co dzieje się u kilku innych wystawców, a potem odpocząć w strefie relaksu restauracji serwującej makaron w ramach pasta party. I to nie był koniec sportowych zmagań, bo następnego dnia organizatorzy Bike Maratonu zamienili się w organizatorów kolejnego biegu górskiego cyklu Runner’s World Super Bieg – III Interferie Run i 10 Staropolanki.

Kolejna edycja Bike Maratonu to już Festiwal Rowerowy w Szklarskiej Porębie, a królewski dystans na tym wyścigu będzie wynosił 100 km. Poza tym oczywiście będą dystanse krótsze i moc atrakcji dla wszystkich – tych jeżdżących, i tych kibicujących. Ultra Bike Maraton w Szklarskiej Porębie już 7 lipca!

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0