Plan na weekend 23/2018

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 23/2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sezon w pełni, o czym świadczy pękający w szwach kalendarz. Zarówno ten krajowy, jak i UCI. Patrząc jednak na nasze polskie podwórko rozpoczynający się weekend jest wyjątkowy, bo oprócz Mistrzostw Polski oraz wrześniowego wyścigu Maja Race, tylko w ten weekend, w Wałbrzychu na Góralach na Start będzie można wzbogacić swoje konto o kilka punktów UCI. Na przestrzeni najbliższych dwóch lat potrzebujemy dużo takich wyścigów, bo zgromadzona liczba punktów będzie decydować także o tym, ilu zawodników będziemy mogli wysłać na IO w Tokio w 2020 roku.

W sobotę w Wałbrzychu ścigać się będą dzieci, Amatorzy oraz Mastersi, a niedziela to będą już te właściwe wyścigi. Na starcie powinniśmy zobaczyć całą krajową czołówkę z aktualnymi Mistrzami Polski Mają Włoszczowską i Markiem Konwą na czele. Powinni się także pojawić zawodnicy z zagranicy. Z drugiej strony w regionie jest spora konkurencja – na Słowacji wyścig zaliczany do Pucharu tego kraju, w Czechach dobrze znany wszystkim Malevil Cup, w Austrin trwająca już od wczoraj etapówka Alpentour, a w Niemczech ABUS Ruhrbike Festival. Do tego krajowe czempionaty w maratonie – na Węgrzech, w Estonii i Portugalii.

Miłośnikom kolarstwa na dużym ekranie warto przypomnieć, że weekend przyniesie rozstrzygnięcie w Criterium du Dauphine, a trzymając się kolarstwa górskiego – w austriackim Leogang Puchar Świata DH do obejrzenia na redbull.tv.

Wracając na nasze polskie podwórko to miłośnicy zarówno cross country, jak i maratonów mają w czym wybierać. Kilkanaście wyścigów w naszym kalendarzu, z czego na wyróżnienie zasługują te w formule cross country – wspomniane wcześniej Górale na Start w Wałbrzychu, Puchar Tarnowa na Zbylitowskiej Górze, Góra Zamkowa XC w Bartoszycach. Dla miłośników długiego dystansu przede wszystkim sobotni Bike Maraton w Świeradowie Zdroju oraz niedzielny DARE2B MTB Maraton w Stryszawie. W ten weekend także lubiany przez wiele osób zaliczany do Korony Karkonoszy, uphill Rowerem na Szrenicę.

Ponadto w ten weekend:

  • II Grudziądzki Festiwal Rowerowy  – Grudziądz
  • Bike Atelier MTB Maraton – Olkusz
  • Gryf Maraton – Szczecin
  • LOTTO Poland Bike Marathon – Kozienice
  • Legia MTB Maraton – Magdalenka
  • Mała Liga XC – Otwock
  • Maratony Kresowe – Olecko
  • MTB Cross Maraton – Piekoszów
  • MTB Pomerania – Władysławowo
  • Podkarpacka Liga Rowerowa – Stobierna

Zdjęcie okładkowe tradycyjnie wybrane spośród tych oznaczonych #mtbxcpl na Instagramie:Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0