MTB Pomerania – czas na finał we Władysławowie

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

MTB Pomerania – czas na finał we Władysławowie

Już 10 czerwca 2018 r. w Gminie Władysławowo, a dokładniej w Chłapowie będzie miał miejsce finałowy cykl tegorocznej edycji MTB Pomerania Maraton. Patronem i sponsorem głównym finałowej edycji jest sieć sklepów rowerowych Pro Sport.

Poprzednie edycje odbywały się w Luzinie, Łeczycach, Pucku oraz Kolbudach. Trasy na których odbywały się wyścigi, wiodły po malowniczych kaszubskich terenach, a dzięki temu, że również pogoda dopisała, uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności zarówno na sztywnych podjazdach jak i mocnych zjazdach.

Ostatnia tegoroczna edycja cyklu MTB Pomerania odbędzie się na terenie Gminy Władysławowo, przy współudziale znanego na Pomorzu klubu kolarskiego Klif MTB Team, w którym jeżdżą m.in Filip Potrykus, Mikołaj Marzejon na dystansie Speed oraz Grzegorz Kołodzik i Monika Kulling na dystansie Mega., którzy są wysoko postawieni w klasyfikacji generalnej.

Przedostatnim etapem we Władysławowie w klasyfikacji generalnej na dystansie Speed prowadzi Sławek Pituch, który nie przegrał jeszcze wyścigu i przy starcie w finale powinien wygrać cały cykl, natomiast walka o dwie kolejne pozycje na podium zapowiada się bardzo ciekawie, bo szanse na awans ma dużo zawodników. Wśród Pań prowadzi miejscowa Kasia Gorazdowska, która będzie musiała się bronić przed Kingą Tomaszewską czy Iwoną Joskowską .

Na dystansie Mega walka o pierwsze miejsce rozegra się na pewno pomiędzy Danielem Majkowski, a Krzyśkiem Krzywym, którzy w ostatnich startach wymieniali siebie na czołowych miejscach. U Pań zwycięstwo dowiezie na pewno Marzena Janczarska, ale walka o 2 miejsce będzie ciekawa. Warunki do startu w trzeciej edycji MTB Pomerania Maraton można określić jako zdecydowanie sprzyjające. Czerwcowy weekend, nadmorska lokalizacja i masa dodatkowych atrakcji, przewidzianych przez organizatora.

Trasa finałowej edycji wyścigu będzie jednak znacznie różnić się od poprzednich, co nie oznacza jednak, że będzie łatwa. Jedna pętla wynosi 29 km, ma ok. 300 m przewyższenia i jest wypełniona ciekawymi, technicznymi odcinkami. W porównaniu do edycji z roku 2017 trasa nie będzie się wiele różnić. Ze względu na bardziej techniczny wymiar trasy, w tym wyłączenie fragmentu drogi powiatowej, w organizacji maratonu pomogą służby mundurowe, strażacy i policjanci. Trasa MTB Pomerania Maraton będzie przecinała ulicę Pucką pomiędzy Mieroszynem, a Tupadłami. Tym samym przejazd droga powiatową będzie przebiegał w ruchu wahadłowym.

Tak jak poprzednio, organizatorzy przewidzieli również możliwość wzięcia udziału w rowerowej zabawie dla najmłodszych na dystansie MTB Pomerania Junior. Najmłodsi kolarze w wieku do 8 lat będą mogli wystartować na pętli przygotowanej na boisku. Starsi adepci dwóch kółek będą mogli przejechać 4 kilometrową trasę. Dodatkową atrakcją dla mieszkańców powiatu puckiego jest możliwość otrzymania dodatkowych nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Pucku, z uwagi na wprowadzenie przez organizatora przy staraniach Klif MTB Team dodatkowej klasyfikacji tj. Mistrzostw Powiatu Puckiego w MTB. Przypominamy również o ciekawej kategorii „Fit Challenge” dla zawodników, którzy posiadają więcej niż 100 kg. W obydwu przypadkach swój udział trzeba potwierdzić przy odbieraniu pakietu w biurze zawodów. Jak zawsze nie zabraknie charakterystycznych dla tej edycji udogodnień w postaci pysznego posiłku regeneracyjnego oraz dużej ilości foodtrucków czy serwisów rowerowych dla uczestników od sieci sklepów ProSport oraz sklepu rowerowego Nypel.

Zakończenie cyklu MTB Pomerania Maraton i rozdanie nagród w klasyfikacji generalnej jest zaplanowane na godzinę 15.30. W klasyfikacji generalnej nagrody sponsoruje sieć sklepów Pro Sport. Dodatkowe nagrody ufundowały marki Goldwell, Morrocanoil, RaceFender, Luk-Connect, Browar Amber, Go Sport Osowa, Garda Design.

We Władysławowie dla uczestników będą dostępne dwa rodzaje dystansów. Dystans Speed to łącznie 29 km z szybką i techniczną pętlą oraz wieloma singlam. Dystans Mega to łącznie 58 km, czyli 2 pętle.. Suma przewyższeń dla poszczególnych tras to: Speed – 300m, Mega – 600 m, Dodatkową atrakcja będą zawody dla dzieci i młodzieży czyli MTB Pomerania Junior, w których będą mogli wystartować najmłodsi w wieku od 3 do 14 lat. Dzieci w wieku do lat 8 mogą pokonywać trasę wspólnie z opiekunem, a dystanse dla najmłodszych będą miały długość od 500 m do 4 km.
http://mtbpomerania.pl/edycje/edycja5/Zobacz na mapie trasy i harmonogram oraz pobierz ślad GPX
http://mtbpomerania.pl/zapisy/Zarejestruj się wypełniając formularz elektroniczny

Jak było na wcześniejszych edycjach można zobaczyć tutaj:

Etap #4 Kolbudyhttps://www.youtube.com/watch?v=q8ZXrEUo-jQ
Etap #3 Festiwal MTB Pomeraniahttps://www.youtube.com/watch?v=-QrdF3uPZ0E
Etap #2 Łęczycehttps://www.youtube.com/watch?v=tte4SOdMfLg
Etap #1 Luzinohttps://www.youtube.com/watch?v=RlvkARO_jts

COMMENTS

DISQUS: 0