Endura Singletrack – kuloodporne szorty do MTB

Endura Singletrack – kuloodporne szorty do MTB

REKLAMA
Racing into the Storm [wideo]
Najpopularniejsze kolarskie marki odzieżowe
Kask Endura MT 500
Rękawiczki Endura MT500 II
United colors of Endura?

Kolekcja Singletrack to ten segment odzieży Endura, której raczej fanom kolarstwa górskiego przedstawiać nie trzeba. Singletracki głównie kierowane są dla użytkowników trail / enduro, ale doświadczenie wskazuje, że w warunkach maratonów, czy zwykłej jazdy na rowerze także się sprawdzają.

W mojej szafie przez długi czas ważne miejsce miały szorty singletrack II 3/4, podobnie MT500. Teraz przyszła pora na model singletrack w zwykłej nie przedłużanej wersji i wygląda na to, że podobnie jak poprzednicy przypadły mi do gustu.

Jak zwykle w Endurze największą zaletą jest wytrzymały materiał, oparty na nylonowych włóknach, a do tego wszelkie newralgiczne miejsca gdzie spodnie narażone są na rozciąganie i szarpnięcia mają dodatkowy szew. Zamki w kieszeniach są wodoodporne. Nogawki są lekko przedłużane i mają elastyczne wstawki dzięki czemu można do nich zakładać ochraniacze na kolana.

Szorty można łączyć z wewnętrznymi spodenkami w systemie clickfast. Tył spodni jest lekko podwyższony, a na bokach znajdują się elastyczne rzepy, dzięki którym możemy lepiej dopasować spodnie.

Tak jak większość produktów Endury, tak samo te szorty najlepiej leżą na wysokich i w miarę chudych osobach, niemniej jednak z powodzeniem mogą używać ich osoby o innej budowie, tylko trzeba pamiętać o odpowiednim doborze rozmiaru. Dla mnie to ciekawy model, który zarówno podczas jazdy w cięższym jak i lżejszym terenie sprawdza się bardzo dobrze. Pozwala na balansowanie na rowerze, przerzucanie ciężaru ciała bez obawy oto, że zahaczymy krokiem albo nogawką o jakiś z elementów roweru.

Model ten występuje w trzech wersjach kolorystycznych, a szczegóły i cenę można poznać na stronie producenta.

COMMENTS

DISQUS: 0