Paweł Kowalkowski (Cryospace Olsztyn) – Beskidy MTB Trophy, Istebna

HomeKomentarze

Paweł Kowalkowski (Cryospace Olsztyn) – Beskidy MTB Trophy, Istebna

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po czteroletniej przerwie wróciłem na trasę kultowego MTB Trophy. W 2014 roku schodząc z trasy ostatniego etapu (Klimczok) z wyczerpania organizmu postanowiłem, że kiedyś wrócę w Beskidy i wygram ten wyścig. Po czterech latach wygrywam ten sam etap i tegoroczną edycję wyścigu!

Jak wyglądało to z mojej perspektywy?

Wyścig wygrałem spokojem, amortyzowanym rowerem, mocnymi oponami, regeneracją oraz odpowiednim nawodnieniem dzięki dobrej organizacji bufetów. Oczywiście mógłbym wystartować na hardtrailu z lżejszymi oponami zyskując na łatwiejszych elementach trasy oraz podjazdach. Jednak w takim przypadku ryzyko przebicia opony na odcinkach technicznych byłoby większe a nadmierne zmęczenie fizyczne organizmu potęgowałoby popełnianie błędów na trasie. Nie zależało mi na jak najszybszym pokonaniu krótkiego odcina trasy ale na wygraniu klasyfikacji generalnej. Dlatego jechałem pamiętając, że wyścig trwa cztery dni a ja muszę unikać defektów i nie szastać nadmiernie siłami . Niestety ostatni etap wyścigu został odwołany z powodu dużych opadów deszczu.

Bardzo cieszę się z wygranej w tym wyścigu! Jest to spełnienie mojego kolejnego małego kolarskiego marzenia :) Pozdrawiam wszystkich sponsorów których wymieniam na swoim fanpage oraz grono kibiców którzy trzymali za mnie kciuki. Jest mi niezmiernie miło, że mogę jeździć również dla Was!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0