Górskie ściganie CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Górskie ściganie CST 7R MTB Team

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Etapowy maraton Beskidy MTB Trophy to prawdopodobnie najtrudniejsze tego typu zawody organizowane w Polsce, które – patrząc na listę startową – cieszą się uznaniem w całej Europie.

Trzy mordercze etapy w Beskidach dzień po dniu, oto z czym musieli się zmierzyć kolarze startujący w tegorocznej edycji. Organizatorzy zaplanowali cztery dni rywalizacji, ale w niedzielę panowały bardzo trudne warunki pogodowe i zdecydowano o odwołaniu ostatniego etapu. Tak czy inaczej, wyzwanie było ekstremalne – do pokonania było 220 km w naprawdę ciężkich warunkach, gdzie całkowite przewyższenie wynosiło 8166 m.

Z tym niecodziennym zadaniem postanowili się zmierzyć zawodnicy CST 7R MTB Team – na starcie stanęli Dariusz Batek, Rita Malinkiewicz, Michał Neumann i Michał Kucewicz. Występ drużyny był naprawdę bardzo udany, choć po drodze wiele się wydarzyło. Sporo defektów, kryzysy, potężna burza na jednym z etapów, słowem, nie było łatwo. Trzeciego dnia w wyniku problemów technicznych z dalszej rywalizacji musiał się wycofać Darek Batek, co pogrzebało szanse grupy na zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. Co nie udało się w drużynie, powiodło się indywidualnie.

Wśród kobiet nie miała sobie równych Rita Malinkiewicz, która bezapelacyjnie wygrała wszystkie etapy, co oczywiście dało naszej zawodniczce zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Rewelacyjnie pojechali również pozostali kolarze CST 7R: Michał Neumann po bardzo dobrej, równej jeździe zajął ostatecznie drugie miejsce, wygrywając jednocześnie w kategorii M3, a Michał Kucewicz ukończył wyścig na trzynastym miejscu i piątym w kategorii M3.

Słowa uznania należą się wszystkim członkom drużyny CST, w tym ekipie technicznej, która miała mnóstwo pracy w trakcie ostatnich dni i wywiązała się ze swoich zadań równie dobrze, jak zawodnicy. Wielkie brawa i wielkie dzięki dla wszystkich!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0