Wspaniała niedziela CST 7R MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Wspaniała niedziela CST 7R MTB Team

W ubiegłą niedzielę zawodnicy drużyny CST 7R wystartowali w dwóch maratonach na dwóch krańcach Polski.

Dariusz Batek, Rita Malinkiewicz, Jakub Najs, Michał Neumann, Karol Kucięba i Michał Kwiatek wybrali się do Gdańska na trzeci w tym roku wyścig z serii Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe. W tym samym terminie w Brennej odbyła się kolejna edycja Bike Atelier MTB Maraton, w której wystartowali Michał Kucewicz oraz Maciej Pitach.

Nad morzem drużyna osiągnęła znakomite wyniki. Czwarty raz zawody w Trójmieście wygrał Darek Batek (dystans Grand Fondo), dla którego Gdańsk jest wyjątkowo szczęśliwy. Liderowi CST pozazdrościli inni, więc na najwyższym stopniu podium stanęli również Rita Malinkiewicz (dystans Grand Fondo) i Karol Kucięba (dystans Medio) oraz w swojej kategorii wiekowej Michał Kwiatek (dystans Medio). Jednak pochwały należą się całej drużynie, bo również pozostali startujący zawodnicy spisali się na medal i pracowali na trasie bez wytchnienia. Praca całego teamu przełożyła się na doskonałe wyniki indywidualne oraz na wygraną w klasyfikacji drużynowej.

Tymczasem w górach o jak najlepsze rezultaty walczyli Michał Kucewicz i Maciej Pitach. Ten pierwszy dojechał do mety na szóstym miejscu, jednocześnie zwyciężając w kategorii M30. Maciek nie miał tyle szczęścia i po defekcie na trasie musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Podsumowując, to był bardzo, bardzo udany weekend dla drużyny CST 7R, co potwierdzają sami zawodnicy.

Dariusz Batek

Właściwie przez cały dystans trwała prawdziwa batalia z rywalami. W końcówce udało mi się odjechać i cieszę się z kolejnego zwycięstwa w Gdańsku. Czuliśmy, że z każdą rundą zmęczenie się nawarstwiało, ale jazda po rundach jest fajna, bo wiemy czego się można spodziewać, jak rozłożyć siły. To ważne dla nas, ale także dla amatorów.

Rita Malinkiewicz

To było kolejne niespełna 100 km w tempie wyścigowym i w zdecydowanie cięższym terenie, niż w ubiegłym tygodniu… Choć patrząc na to z innej strony, to dopiero wprowadzenie do ciężkich warunków wyścigowych. Cała drużyna CST 7R MTB Team pojechała rewelacyjnie i po raz kolejny drużynowa klasyfikacja jest nasza! Teraz maksymalnie przyspieszona regeneracja, bo już od czwartku rozpoczynam pierwszy w życiu wyścig etapowy. To dla mnie ogromne wyzwanie i nie ukrywam, że przede wszystkim spełnienie jednego z moich małych marzeń. Cztery etapy – niespełna 300 km i blisko 12 000 metrów w pionie, a to oznacza, że mój poziom odczuwania bólu zdecydowanie skoczy kilka poziomów w górę!

Wyniki CST 7R MTB Team:

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe

Dystans Grand Fondo
Dariusz Batek 1. m-ce,
Rita Malinkiewicz 1. m-ce,
Jakub Najs 6. m-ce /4. w kategorii/,
Michał Neumann 13. m-ce /6. w kategorii/.

Dystans Medio
Karol Kucięba 1. m-ce,
Michał Kwiatek 20. m-ce /1. w kategorii/.

Klasyfikacja drużynowa
1. m-ce w Gdańsku i 1. m-ce w klasyfikacji generalnej VLLTMR.

Bike Atelier MTB Maraton

Dystans PRO
Michał Kucewicz 6. m-ce /1. w kategorii/,
Maciek Pitach DNF.

Fot. Karolina Misztal

COMMENTS

DISQUS: 0