Wyniki – 19-20 maja 2018

Wyniki – 19-20 maja 2018

[PR] Dahle Flesjaa 2. w Albstadt, „zwycięstwo to kwestia czasu”
Włoszczowska i Neff na podium. Kross Racing Team najlepszą polską drużyną
Wyniki 27-28 maja 2017

Miniony weekend przyniósł przede wszystkim dużo emocji wynikających z wyścigów zaliczanych do Pucharu Świata. Nie tylko jednak typowego cross country w formule olimpijskiej (XCO), ale także wprowadzonych w tym roku krótkich wyścigów (XCC). “Historyczne” zwycięstwo przypadło Mathieu van der Poel’owi oraz Annice Langvad. Polskę reprezentowały Maja Włoszczowska (Kross Racing Team), która zajęła 8 miejsce oraz Katarzyna Solus Miśkowicz (VWSU MTB Team), która zameldowała się na 24. miejscu. W wyścigu mężczyzn nie było Polaków.

W sobotę i niedzielę był czas na wyścigi zasadnicze. W sobotnim wyścigu orlików wygrał Joshua Dubau. Jako 38. linię mety przekroczył Filip Helta (SGR Specialized), Jakub Zamroźniak (VWSU MTB Team) był 93., a Mateusz Nieobras (JBG-2 CryoSpace) 109. Niedziela rozpoczęła się od rywalizacji zawodniczek U23. Po raz kolejny najlepsza była Sina Frei. Jedyna Polka – Patrycja Świerczyńska była 38.

W elicie kobiet pierwsze skrzypce przez cały wyścig grała Jolanda Neff, która już na samym początku wyszła na prowadzenie i przez kolejne okrążenia budowała przewagę. Po półtorej godzinie ścigania przekroczyła metą z ponad dwuminutowym zapasem do Ukrainki Yany Belomoinej. Maja Włoszczowska – jak sama przyznała – zaliczyła bardzo słaby początek wyścigu, na starcie “została”, po pierwszej rundzie była dopiero 26. i przez kolejne okrążenia musiała się cały czas przebijać do przodu. Ostatecznie starczyło czasu i mocy na 7. miejsce. Katarzyna Solus Miśkowicz także zaliczyła bardzo dobry start meldując się na 21. miejscu. Paula Gorycka (Struby Bixs) była 52., a Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) nie ukończyła wyścigu (DNF).

W elice mężczyzn większość wyglądała kolejnej konfrontacji między Nino Schurterem i MVDP. Ciekawym też była dyspozycja Samuela Gaze, który dwa miesiące wcześniej wygrał w RPA. Do gry włączyli się także bracia Flueckiger, Stephan Tempier, Maxime Marotte oraz Jordan Sarou. Nino jednak jechał w swoim stylu, nie popełniając błędów, z okrążenia na okrążenie urywał kolejnych zawodników. Na ostatniej rundzie został już tylko ze Stephane Tempier’em, ale i wobec niego nie miał litości. Na metę dojechał z przewagą 1 sekund. Czyli “The king is back!”.

Jeden z najlepszych startów w swojej sportowej karierze zaliczył Marek Konwa, który po rozbiegówce był na 49 miejscu, ale bardzo dobra, równa jazda zaowocowała awansami na każdym kolejnym okrążeniu. Ostatecznie osiągnął doskonałe 16. miejsce! Bartłomiej Wawak miał pecha, bo zaraz po starcie złapał gumę, co w zasadzie wykluczyło go z rywalizacji. Ma metę dotarł jako 53. zawodnik.

Powtórki wyścigów XCO oraz skróty rywalizacji w XCC do obejrzenia na Red Bull TV.

Krajowa rywalizacja także dość mocno kręciła się wokół cross country, bo odbyło się w sumie aż sześć wyścigów. Nie zabrakło też maratonów – wyniki poniżej.


ŚWIAT


Puchar Świata MTB (XCO+XCC) - Albstadt, Niemcy

XCC


  1. Mathieu van der Poel – Correndon Circus
  2. Samuel Gaze – Specialized Racing
  3. Mathias Flueckiger – Thomus RN Racing Team

  1. Annika Langvad – Specialized Racing
  2. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  3. Linda Indergand – Focus XC Team
  • Maja Włoszczowska – Kross Racing Team – miejsce 8
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 24

XCO


  1. Nino Schurter – Scott SRAM
  2. Stephane Tempier – Bianchi
  3. Mathieu van der Poel – Corendon Circus
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 16
  • Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team – miejsce 53

  1. Jolanda Neff – Kross Racing Team
  2. Yana Belomoina – CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  3. Anne Tauber – CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  • Maja Włoszczowska – Kross Racing Team – miejsce 7
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 21
  • Paula Gorycka – Struby Bixs – miejsce 52


POLSKA


Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w kolarstwie górskim - Pniewy

Elita


  1. Wojciech Polcyn – AZS Politechnika Wrocławska
  2. Mateusz Lewandowski – Real 64sto
  3. Beniamin Chojnicki – ŁKS Trasa Zielona Góra

  1. Sandra Samolewska – UP Poznań
  2. Dominika Smyk – AZS Politechnika Poznańska
  3. Joanna Wojciechowska – AZS Politechnika Poznańska

Junior


  1. Michał Kaźmierczak – Real 64sto
  2. Emilian Pajzer – Real 64sto
  3. Tomasz Kamiński – UKS Mróz Jedynka Kórnik

Juniorka


  1. Milena Drelak – UKS Sport Bralin
  2. Natalia Szlabs – Akumar Strefarowery Team
  3. Julita Mendel – UKS Sport Bralin

Masters kobiety


  1. Małgorzata Gogolewska – GogolMTB Team
  2. Katarzyna Wolińska – Kacper-rowery.com
  3. Sylwia Górna – Żary

Masters I


  1. Robert Syc – Real 64sto
  2. Piotr Majer – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Stanisław Walkowiak – Unimartombike

Masters II


  1. Dariusz Drelak – UKS Sport Bralin
  2. Piotr Niewiada – Środa Racing Team
  3. Jacek Paszke – Unimartombike

Masters III


  1. Łukasz Wróblewski – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

Mała Liga XC - Lasek Celestynów

Elita


  1. Mateusz Rejch – t-bike.pl Racing Team
  2. Michał Cąpała – RMF FM HEG
  3. Błażej Jakóbowski – WGR Team

Junior


  1. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  2. Michał Lachowicz – Warszawski Klub Kolarski
  3. Marcel Sobczyk – iFon Kolarz Klub

Masters I


  1. Łukasz Gukiewicz – Absolute Bikes Team
  2. Jacek Rządca – Trezado
  3. Łukasz Bielecki – Absolute Bikes Team

Masters II


  1. Adam Ostrowski – Adiostry Team
  2. Bartosz Struzik – Bike Koncept
  3. Bartłomiej Lewandowski – Bike Store

Masters III


  1. Piotr Dziedzic – Raz na wozie Brzeziny MTB Team
  2. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  3. Tomasz Kuchniewski – MyBike.pl

Poland Bike XC - Warszawa

  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Bartłomiej Kwapisz – t-bike.pl Racing Team
  3. Paweł Kalinowski – Rexona MTB Team

  1. Barbara Kleczaj – Go Sport AK Sped Team
  2. Izabela Dudek – Peva MTB Team
  3. Aleksandra Lach – Rafako Orbea MTB Team

Podkarpacka Liga Rowerowa - Bóbrka

Elita


  1. Hubert Dudzik – MTB MOSiR Dukla
  2. Przemysław Korzec – MTB MOSiR Dukla
  3. Paweł Dołżycki – Żbik Komańcza

Junior


  1. Rafał Gołąbek – MTB MOSiR Dukla
  2. Jan Miłek – SST Lubcza
  3. Filip Uliasz – MTB MOSiR Dukla

Masters I


  1. Krzysztof Gajda – Jedlicze Team
  2. Michał Moskwa – Niezrzeszony
  3. Paweł Adamczyk – SOS Bike SWR Sanok

Masters II


  1. Andrzej Miłek – SST Lubcza
  2. Jakub Zbiegień – JSC Jasło
  3. Czesław Łuszcz – Bukowsko

Masters III


  1. Wacław Stasiowski – Dębicki Klub Kolarski Gryf
  2. Jan Goleń – Niezrzeszony
  3. Mirosław Dołżycki – Żbik Komańcza

Puchar Szlaku Solnego - Termy Chochołów

Elita


  1. Michał Topór – Superior Zator (U23)
  2. Stanisław Nowak – Superior Zator (U23)
  3. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała (U23)

  1. Magdalena Zielińska – UKS Sokół Kęty (U23)
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator (U23)
  3. Małgorzata Mazurek – GK Victoria Rybnik

Junior


  1. Piotr Śliwiński – RMF FM HEG
  2. Maciej Biedrończyk – KS Luboń Skomielna Biała
  3. Jakub Orkisz – KS Luboń Skomielna Biała

Juniorka


  1. Gabriela Hudyka – Grupa Kolarska “Four Bike”
  2. Julita Fira – KS Luboń Skomielna Biała

Masters I


  1. Adrian Rzeszutko – TKKF Uklejna Myślenice
  2. Remigiusz Ciok – Niestowarzyszony
  3. Tomasz Niedźwiecki – Niestowarzysony

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Tomasz Bluszcz – GK Viktoria Rybnik
  3. Sławomir Bednarczyk – UKS Sokół Kęty

Masters III


  1. Zbigniew Zwoliński – Token Grupa Instalbud Wilga Gołkowice
  2. Jacek Syska – Niestowarzyszony
  3. Wojciech Muś – GK Victoria Rybnik

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Remigiusz Zachara – TC Orzeł Spytkowice
  3. Grzegorz Grzempa – TC Orzeł Spytkowice

Północna Liga MTB XC - Golub-Dobrzyń

Elita


  1. Daniel Lipski – TTC Beretta Toruń
  2. Kacper Belt – MTB Eldar Świecie
  3. Kacper Danielewski – Nowe Miasto Lubawskie

Kobiety open


  1. Edyta Jakubowska-Olech – MTB Eldar Świecie
  2. Iza Podpirko – Agiz Team
  3. Hanna Bielińska – Wilcze

Masters I


  1. Artur Szmyt – Nbike Academy
  2. Przemysław Krynicki – SISU OWB Team
  3. Grzegorz Toruński – Toruń

Masters II


  1. Marcin Suchomski – MTB Eldar Świecie
  2. Andrzej Podpirko – Agiz Team
  3. Jacek Olech – MTB Eldar Świecie

Masters III


  1. Sławomir Misiaczek – Gromada Włóczęgów 28 Toruńska Drużyna Harcerzy
  2. Jarosław Belt – MTB Eldar Świecie
  3. Henryk Dembiński – LKK Ziemia Lubawska

Puchar Strefy MTB Sudety - Głuszyca

  1. Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace
  2. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  3. Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia

  1. Alina Serafin – THP Team
  2. Agata Hamera – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
  3. Patrycja Woźnica – Bike Atelier Team

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe - Warszawa

Grand Fondo


  1. Mariusz Michałek – JBG-2 CryoSpace
  2. Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace
  3. Oskar Pluciński – KS Erkado Racing Team

  1. Rita Malinkiewicz – CST 7R MTB Team
  2. Anna Urban – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Agnieszka Bożko – Warszawa

Medio


  1. Paweł Baranek – Kellys
  2. Karol Kucięba – CST 7R MTB Team
  3. Maciej Stępień – Kalas Helman Sport Team

  1. Zuzanna Krzystała-Stępień – SUP Lifting Team Bugla Bike Service
  2. Aleksandra Dawidowicz – Wrocław
  3. Anna Ostrowska – T4B Bike Team

Zachodnia Liga MTB - Police

  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  3. Przemysław Janik – 2×3 Racing Team

  1. Milena Bogucka – Cubica Racing Team
  2. Małgorzta Lewandowska – Cubica Racing Team
  3. Małgorzata Gryszczuk – AMG Cybinka Team

Solid MTB Maraton - Górzno

Giga


  1. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Bartosz Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Krzysztof Orlik – Agrochest Team
  3. Artur Nowinka – LS Plus Recycling Team

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Joanna Połuch – Jakś Bud Biedrusko

VIII MTB Tour Lębork - Pazur Lęborskiego Lwa

  1. Tomasz Repiński – ASE Trek Gdynia
  2. Michał Bogdziewicz – Apteka Gemini
  3. Arek Petka – KK Lew Lębork

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Kołacinek

PRO


  1. Marcin Budzińki – Hurom Sławno Accent
  2. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  3. Michał Kamiński – Go Sport AK-Sped Team

  1. Barbara Kleczaj – Go Sport AK-Sped Team
  2. Małgorzata Lutecka – iFON Kolarz Klub
  3. Magdalena Kosko – MCP Bike Team

1/2 PRO


  1. Arkadiusz Wach – Hurom Sławno Accent
  2. Marcin Jasiński – LUKK Bici Doro Lubawa
  3. Daniel Pepla – Trezado

  1. Izabela Macutkiewicz – Trezado
  2. Katarzyna Radziszewska – MCP Bike Team
  3. Małgorzata Ejchart – virtualbike.pl

Dare2b MTB Maraton - Skrzyszów

Full


  1. Mateusz Bieleń – Ebicom PMBike Racing Team
  2. Kamil Pomarański – Cyclo Trener Team
  3. Piotr Sajdak – Cyclo Trener Team

Half


  1. Szmon Kulas – Dębicki Klub Kolarski Gryf
  2. Krzysztof Celary
  3. Michał Woźniczka

  1. Joanna Dychtoń – Zgłobice
  2. Monika Skowyra – 72D Oshee Windsport Team
  3. Anna Prokop – TTC MPEC Tarnów

Milko Mazury MTB - Warchały

Pro


  1. Krzysztof Łukasik – Renault Team
  2. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Artur Korc – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

  1. Kasia Laskowska – Finisher.pl

Expert


  1. Radomir Chmiel – Michelin Team
  2. Jarosław Wołosik – CryoSpace Olsztyn
  3. Mariusz Kowalkowski – CryoSpace Olsztyn

  1. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  2. Marta Chmielewska
  3. Marta Raszkiewicz – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

MTB Pomerania - Kolbudy

  1. Mariusz Goliński – ASE Trek Gdynia
  2. Antoni Krotowski – Old School MTB Gdańsk
  3. Grzegorz Kołodzik – KLIF MTB Team Chłapowo

  1. Marzena Janczarska – Gdańsk
  2. Monik Kulling – KLIF MTB Team Chłapowo
  3. Justyna Machowska – VO2max

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0