Zaproszenie na Bike Maraton do Zdzieszowic

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Zaproszenie na Bike Maraton do Zdzieszowic

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Jeszcze nie ucichły echa fantastycznej edycji nr 2, która odbywała się w Polanicy – Zdroju, a już najwyższy czas na kolejną kultową pozycję w karcie dań Bike Maratonu.

W najbliższą sobotę ścigamy się w Zdzieszowicach. Ta trasa i ta miejscowość nieodmiennie kojarzą się z wiosennym początkiem sezonu i wciąż mogą dać kolarzom sporo – i jeżeli chodzi o trudności na najdłuższym dystansie, i jeżeli chodzi o dostępność rywalizacji na dystansie MINI, i jeżeli chodzi o kameralną i unikalną atmosferę. Zdzieszowice przeciętnemu zjadaczowi kolarskiego chleba dadzą przedsmak gór, piękne widoki, przestrzeń, dużo zieleni i trasę pofalowaną jak należy. To jeszcze jedno z idealnych miejsc na początek przygody z Bike Maratonem, a jeżeli ktoś z czołówki zaplanuje sobie zdobycie kolejnych punktów do „generalki”, niech też do Zdzieszowic przyjedzie.

Jeśli spojrzymy na profile tras i zaplanowane dystanse, widać wyraźnie, że MINI (25 km, przewyższenie 500 m) znów będzie odpowiednie nawet dla początkujących, a długi podjazd pod Górę św. Anny pozwoli najlepszym i najszybszym uciec do przodu i rozładuje ewentualne korki, pozwalając potem na bezpieczną i spokojną jazdę. Na trasie MEGA mamy tym razem 57 km i prawie 1000 m przewyższenia. W środkowej części dystansu znajdzie się trochę miejsca na odpoczynek. Na dystansie GIGA kolekcjonerzy kilometrów powinni być usatysfakcjonowani – mamy prawie 90 km do przejechania i prawie 1500 m przewyższenia.

Na zdzieszowickiej trasie będzie wszystko to, co kojarzy się właśnie z tym Bike Maratonem – Góra św. Anny, położony poniżej słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko itd. Będą polne drogi, trochę asfaltu, malownicze single i sporo zielonego lasu. Trasa ociera się też o kilka miejscowości – m. in. Oleszkę, Jasionę, Żyrową, Ligotę – i to chyba najbardziej krajoznawczy pod tym względem maraton w sezonie. Hutnicza orkiestra dęta również jest już gotowa.

Będzie też w Zdzieszowicach niespodzianka dla wszystkich Mam, które zdecydują się na start , bo przecież 26 maja świętujemy Dzień Matki. Każda Mama otrzyma od organizatora drobny upominek. Odbędzie się również kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu, a niezmiennym elementem sportowego miasteczka Bike Maratonu, które ponownie stanie w zdzieszowickim Parku Zabaw i Wypoczynku, będzie strefa expo.

Biuro zawodów czynne w Zdzieszowicach w piątek od 16:00 do 21:00. W dniu zawodów – od 8:00. Start o 11:00. Trzecia edycja Bike Maratonu 2018 tuż tuż. Więcej szczegółów na http://bikemaraton.com.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0