Zwycięstwa CST 7R MTB Team w Warszawie

HomeINFORMACJE PRASOWEKomentarze

Zwycięstwa CST 7R MTB Team w Warszawie

Drugi wyścig tegorocznej edycji Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe przeszedł do historii.

Po pierwszych zawodach w Krakowie nadzieje na dobry występ ekipy CST 7R były duże. Trasa w Warszawie była płaska i szybka, ale za to organizatorzy wydłużyli wyścig i ostatecznie do przejechania było 101 kilometrów. Było płasko i szybko, co nie oznacza, że łatwo. Stawka kolarzy była bardzo mocna, a rywalizacja na trasie zacięta – jak zawsze w maratonach organizowanych przez Lang Team.

Wyścig doskonale rozegrała Rita Malinkiewicz, która okazała się najlepsza wśród kobiet i stanęła na najwyższym stopniu podium. Tym razem nieco gorzej poszło zawodnikom CST 7R startującym na dystansie Grand Fondo, którzy nie mogą być do końca usatysfakcjonowani swoim występem. Zadowoleni na pewno mogą być kolarze, którzy pokonali w sobotę dystans Medio, gdzie drużyna osiągnęła bardzo dobre wyniki. Drugie miejsce zajął Karol Kucięba /pierwsze w kategorii/, piąte Maciek Pitach /czwarte w kategorii/, a dwunaste Michał Kwiatek /drugie w kategorii/. W efekcie udało się wygrać klasyfikację drużynową!

Przeczytajcie, jak sobotni wyścig w Warszawie widzą sami zawodnicy.

Rita Malinkiewicz

W sobotę wygrana w Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe! 101 km w nieco ponad 3h – pomimo niezbyt ulubionego profilu trasy, płaska Warszawa pokonana w dość dobrym tempie! Przemyślany atak na niespełna 75 kilometrze to była dobra decyzja, ale te niemalże 30 kilometrów „na solo” moje nogi zapamiętają na kilka dni. Jednak wolę góry i czekam na nie z niecierpliwością, ale już niebawem będę ich mieć pewnie dość…
Poza moim zwycięstwem bardzo cieszy nasza wygrana w klasyfikacji drużynowej!

Jakub Najs

Długie kryterium po polu i szosie na rowerach górskich – tak mniej więcej wyglądało sobotnie ściganie. Apetyty po krakowskiej edycji mieliśmy naprawdę spore – wiedzieliśmy, że stać nas na walkę o zwycięstwo. Zabrakło jednak nieco szczęścia i taktyka założona na wyścig nie do końca się sprawdziła – odjechali nam Mariusz Michałek i Wojtek Halejak z JBG2 CryoSpace oraz Oskar Pluciński z Erkado RT Kraśnik, akurat w momencie, gdy byliśmy lekko „ugrillowani”.
Za tydzień kolejna szansa na ciekawej trasie w Gdańsku, gdzie znowu będziemy walczyć o zwycięstwo!

Michał Neumann

Kolejny weekend i kolejny start za nami. Tym razem niestety nie było już tak kolorowo. Już na pierwszym okrążeniu odpadłem z grupy i resztę trasy pokonałem walcząc z wiatrem i własnymi słabościami. Ostatecznie wpadam na metę 15. open ujechany jak nigdy wcześniej.

Karol Kucięba

Dziękuję Maćkowi, który pięknie mnie rozprowadził na finiszu, co dało drugie miejsce open i pierwsze w kategorii.

Wyniki CST 7R MTB Team:
Dystans Grand Fondo
Rita Malinkiewicz 1. miejsce,
Dariusz Batek 6. miejsce,
Jakub Najs 11. miejsce,
Michał Neumann 15. miejsce,
Michał Kucewicz 16. miejsce,
Dystans Medio
Karol Kucięba 2. miejsce open i 1. w kategorii,
Maciek Pitach 5. miejsce open i 4. w kategorii,
Michał Kwiatek 12. miejsce open i 2. w kategorii.
Klasyfikacja drużynowa – 1. miejsce w Warszawie i 1. miejsce w klasyfikacji generalnej VLLTMR.

COMMENTS

DISQUS: 0