Jolanda Neff wygrywa Puchar Świata w Albstadt, Maja Włoszczowska siódma

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Jolanda Neff wygrywa Puchar Świata w Albstadt, Maja Włoszczowska siódma

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Polski zespół Kross Racing Team zwycięzcą drużynowej rywalizacji kobiet. Drugą rundę pucharu świata wygrała koleżanka Włoszczowskiej z teamu Krossa, Jolanda Neff. Na drugim miejscu ściganie zakończyła Yana Belomoina, podium dopełniła Anne Tauber.

Maja Włoszczowska do wyścigu ruszyła bardzo słabo, kończąc rundę rozbiegową na 26. pozycji. Jak sama przyznała: „mój silnik zaczął pracować prawidłowo dopiero od drugiej rundy”. W tym czasie jej koleżanka z drużyny Krossa miała już ponad 2 minuty przewagi nad pierwszą z rywalek. Jolanda Neff była tego dnia poza zasięgiem wszystkich na trasie, pokonując 2 ostatnie okrążenia z bezpieczną przewagą. Szwajcarka na mecie zameldowała się ponad dwie minuty przed Yaną Belomoiną. O trzecie miejsce walkę z Allesandrą Keller wygrała Anne Tauber.

W tym czasie za odrabianie strat wzięła się Włoszczowska. Notując bardzo dobre czasy okrążeń i rozkręcając się z każdym kolejnym, sił starczyło na 7 .miejsce. Dzięki dobrej postawie obu zawodniczek Kross Racing Team zwyciężył w klasyfikacji drużyn damskich.

W wyścigu panów Krossa reprezentowali Fabian Giger i Bartłomiej Wawak. Zajęli oni odpowiednio 40. i 53. miejsce. Bartek zaraz po starcie zaliczył defekt koła i zaczął całą rywalizację od dużej straty.

Już za tydzień szansa na kolejne zwycięstwo. Trzecia edycja pucharu świata w kolarstwie górskim odbędzie się w Czeskim Novym Mescie na Morave.

Powtórki z wyścigów do obejrzenia na Red Bull TV – wyścig mężczyzn (link) / wyścig kobiet (link).


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0