Puchar Świata w Albstadt – skróty wideo z XCC

Puchar Świata w Albstadt – skróty wideo z XCC

REKLAMA
Udany start w Pucharze Świata w Niemczech i zwycięstwa w krajowych zawodach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
Powtórka z Pucharu Świata i Mistrzostw Świata XCO
Merida Days – Albstadt 2016
Puchar Świata XCO 2019 – Albstadt [wyniki]
Wyniki – 19-20 maja 2018

Za oprawę wizualną Pucharu Świata od wielu lat odpowiada Red Bull TV, co jest samym w sobie znakiem jakości, a my dzięki temu możemy oglądać na żywo relacje z wyścigów elity. Od tego roku do programu PŚ dołączyły wyścigi XCC (short race), które rozgrywane są na krótkiej, nie dłuższej niż półtora km rundzie, a czas rywalizacji nie powinien być dłuższy niż 25 minut. Do tego – i to w sumie chyba najważniejsze – Top16 z XCC staje w pierwszych dwóch rzędach niedzielnego wyścigu XCO.

Mimo, że krótka i intensywna formuła rywalizacji doskonale nadaje się do relacji telewizyjnej, to na razie nie doczekamy się relacji na żywo. Możemy za to obejrzeć skróty wyścigów oraz krótkie wypowiedzi niektórych zawodników. Wszystko oczywiście dzięki Red Bull TV:
Największym zaskoczeniem piątkowej rywalizacji był DNF Nino Schurtera, który “został” zaraz po starcie i ostatecznie zrezygnował z rywalizacji. Wygrał Mathieu van der Poel, który stanie w pierwszej linii. Szwajcara zobaczymy dopiero w trzeciej.

W wyścigu kobiet triumfowała Annika Langvad. Maja Włoszczowska zajęła 8 miejsce, co nadal daje pierwszą linię. Na 24. miejscu zameldowała się Katarzyna Solus Miśkowicz.

Wyścigi elity kobiet do obejrzenia na Red Bull TV (link) w niedzielę o godzinie 11:00, a mężczyzn o 14:15.

COMMENTS

DISQUS: 0