Krzysztof Krzywy najlepszy po dwóch dniach ścigania w Pucku

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Krzysztof Krzywy najlepszy po dwóch dniach ścigania w Pucku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


12 i 13 maja to weekend pełen nowości w świecie kolarstwa górskiego na Pomorzu.

Za nami jeden z pierwszych wyścigów etapowych, z cyklu MTB Pomerania Maraton, a dokładnie Festiwal MTB Pomerania, który odbył się na terenie powiatu puckiego, przy współpracy organizatora wydarzenia Marka Wróbla z Race Evolution i Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Pucku.

Na trasach zlokalizowanych na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Darżlubskiej ścigało się łącznie w ciągu dwóch dni Festiwalu 270 zawodników. Ponad 100 osób uczestniczyło w pierwszej na Pomorzu czasówce MTB. Drugiego dnia zmagań 122 zawodników zmierzyło się ze startem na 32 kilometrowym dystansie Speed, a pozostałe 38 wybrało start na 58 kilometrowym dystansie Mega.

Partnerami tego wyjątkowego na Pomorzu wydarzenia były takie marki jak regionalny Browar Amber, Dr. Oetker, sieć sklepów Sibuk z Pucka, Moroccanoil i Goldwell, a także Cechini Muszyna, Volkswagen Benepol, Orto Med Sport, Park Ewolucji, Bakra Natura i Garda Design.

Pierwszego dnia, w czasie którego uczestnicy mieli do pokonania 13 kilometrowy odcinek po nadmorskim klifie, w klasyfikacji open na podium wśród Pań znalazły się Agnieszka Patoka (Trek Gdynia), Marzena Janczaska i Monika Kulling (MTB Klif Chłapowo), a wśród Panów z czasem 25 minut i 33 sekundy zwyciężył Krzysztof Krzywy (Nexus Team) przed Danielem Majkowskim (FTI Racing Team) oraz Sławkiem Pituchem (Euro Bike Kaczmarek Elctric team).

Drugiego dnia zawodów, maraton mtb rozgrywał się na terenie Parku Ewolucji w Sławutówku, gdzie w pięknych okolicznościach przyrody uczestnicy pokonali wymagające i bardzo dobrze przygotowane technicznie odcinki tras, a po zakończeniu zawodów relaksowali się w strefie chill zlokalizowanej na terenie Parku Ewolucji, w pobliżu wakeparku Wake Projekt w towarzystwie foodtrucków Tathata, U Lodziarzy i Funky Chicken.

Na dystansie Mega, wśród pań wygrała ponownie Agnieszka Patoka przed Marzeną Janczarska i Moniką Kulling. Wśród panów w czołówce wyścigu również obyło się bez niespodzianek i bezapelacyjnie najszybszy ponownie był Krzysztof Krzywy z czasem 2 godziny 12 minut i 4 sekundy, przed Danielem Majkowskim i Piotrem Polusem (Team Wysepka).

W niedzielnym maratonie na dystansie Speed, wśród pań wygrała nieobecna na czasówce Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów), wyprzedzając Kingę Tomaszewską (FTI Racing Team) oraz Kasię Kuczorską (TA KO Team). Wśród panów na niedzielnym maratonie najszybszy był Sławek Pituch z czasem 1 godzina 17 minut i 4 sekundy, na drugim miejscu finiszował Damian Ciba (TA KO Team) oraz Jacek Rogowski (KSR Kościerzyna).

W klasyfikacji open obydwu dni Festiwalu MTB Pomerania zwycięzców wyłoniono poprzez obliczenie sumy czasów z dwóch dni zawodów. Wśród Pań na podium nie doszło do zmian, a z kolei wśród mężczyzn na trzecie miejsce za Krzysztofa i Daniela wskoczył Robert Banach (Apteka Gemini), który był odpowiednio piąty w sobotniej czasówce i czwarty w niedzielnym maratonie.

Z kolei w klasyfikacji generalnej Festiwalu na dystansie Speed najlepsze czasy wykręciły odpowiednio: Kinga Tomaszewska, Katarzyna Gorazdowska (MTB Klif Chłapowo) oraz Beata Lidzbarska (Luk Connect Racing Team). Wśród Panów królował Sławek Pituch, który wyprzedził Jacka Rogowskiego, a na trzecim miejscu uplasował się Patryk Mróz (Tczewski Klub Rowerowy)

Była to pierwsza tego typu impreza w kolarstwie górskim na terenie Gminy Puck oraz Miasta Puck. Organizatorzy zapewnili dobrze oznaczone trasy, które obfitowały na w piękne krajobrazy a także w to co kolarze górscy lubią najbardziej, czyli szybkie zjazdy i techniczne odcinki. Impreza z cyklu Festiwal MTB Pomerania z pewnością zapisze się w corocznym pomorskim kalendarzu cyklu imprez.

W najbliższą niedzielę, kolejna impreza z cyklu MTB Pomerania Maraton, współorganizowana wspólnie z Gminą Kolbudy, ze startem w Bąkowie. Sukces zeszłorocznej edycji, który przełożył się na najwyższą frekwencję w serii MTB Pomerania 2017 i położenie geograficzne terenu, spowodowały, że MTB Pomerania Kolbudy to jedna z najciekawszych tegorocznych edycji naszego cyklu.

Na uczestników czwartego etapu zmagań czekać będzie prawdopodobnie najdłuższy singeltrack na Pomorzu, który ciągnie się bezpośrednio nad urwiskiem rzeki Raduni i jeziora Otomińskiego. Trasa Speed to 28,5 km, a trasa Mega to dwie pętle krótszego dystansu, obydwie trasy z pewnością docenią miłośnicy krótkich interwałowych odcinków. Do 17 maja uczestnicy mogą skorzystać z zapisów elektronicznych, a organizator zwyczajowo przewidział również do tego terminu możliwość skorzystania z tańszych zapisów grupowych.

Biuro zawodów i jednocześnie miejsce startu będą zlokalizowane na terenie nowej i lubianej przez kolarzy inwestycji Gminy Kolbudy, a mianowicie tuż przy pumptrack’u w Bąkowie, na ul. Otomińskiej. Organizator zaprasza do uczestnictwa zarówno najmłodszych uczestników – na trasie Junior, jak i tych starszych, w wieku od 15 lat do startu na dystansie Speed i pełnoletnich, do zmierzenia się z dystansem Mega.

Wszystkie szczegóły na stronie organizatora www.mtbpomerania.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0