Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno Humanistyczna Bielsko Biała) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów

HomeKomentarze

Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno Humanistyczna Bielsko Biała) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów

Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim 2017 w Parku Śląskim
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski / Romet Factory Team) – Akademickie Mistrzostwa Polski XCO, Chorzów
Maciej Jeziorski (Uniwersytet Warszawski) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów
Czołowi zawodnicy XCO na starcie Akademickich Mistrzostw Polski
Piotr Konwa (TC Chrobry Scott Głogów) – Akademickie Mistrzostwa Polski XC, Chorzów

Mogłabym napisać, że coś poszło nie tak w czasówce, że problem z wyprzedzaniem koleżanek na singlach, że nie poznałam odpowiednio trasy bo burza, czego efektem jest tylko i aż srebro. Że w drugim dniu pokazałam moc…  Ale to nie tak. AMP to nie tylko ten wyścig i medale. To przepustka dla studentów sportowców do wielu innych rzeczy. To również kwalifikacja na MŚ w Portugalii, co daje kolejne „przepustki” do kontynuowania edukacji w połączeniu z profesjonalnym uprawianiem sportu. Dlatego, na dwa tygodnie przed Pucharem Świata, to jednak na ten dzień i to miejsce przygotowaliśmy formę. Zrobiliśmy wszystko, aby niedziela trzynastego była niedzielą szczęśliwą. Ostatnie dwa mikrocykle podporządkowane pod chorzowską trasę. Symulacja jej konfiguracji na treningach i… pykło :) Idealnie trafione, idealny sprzęt i dobra moja dyspozycja, dały mi przewagę nad konkurencją i radość ze złota.

Doping na trasie, owacje na mecie – to coś czego nie zapomnę na długo. A potem te wszechobecne gratulacje spływające w różnej formie.. – I wówczas dociera do mnie.. Zostałam Akademicką  Mistrzynią Polski w debicie jako studentka pierwszego roku.  Dziękuję Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku Białej za wkład włożony w mój start. Całej obsłudze za pomoc na trasie i w przygotowaniu sprzętu.  Rower SUPERIOR w wersji MODO nie tylko był dziś najszybszy, ale zdaniem kibiców najładniejszy w stawce :)

I jeszcze On – Grzegorz Miedziński – niech robi jak najwięcej wyścigów w Polsce bo mu to nieziemsko wychodzi.

Gratulacje dla Michała Topora za srebro w pięknym stylu. No cóż – wychodzi na to, że najlepsi polscy studenci trenują w Zatorze :)

COMMENTS

DISQUS: 0