Wyniki – 12-13 maja 2018

Wyniki – 12-13 maja 2018

Czołowi zawodnicy XCO na starcie Akademickich Mistrzostw Polski
Gabriela Wojtyła (Akademia Techniczno Humanistyczna Bielsko Biała) – Akademickie Mistrzostwa Polski, Chorzów
Wyniki – 13-14 maja 2017

Odliczanie do dwóch po sobie Pucharów Świata trwa. Oznacza to dla wielu zawodników ostatnie starty kontrolne, często jako element planu treningowego. Tak było chociażby w przypadku Mathieu van der Poel‘a, który zwycięstwem w La Rioja Race zamknął swój okres przygotowawczy.

Jeśli chodzi o innych czołowych zawodników, to Simon Andreassen został Mistrzem Danii w maratonie MTB, w tym samym wyścigu w rywalizacji kobiet triumfowała Annika Langvad. Grant Ferguson pewnie wygrał HSBC UK National Cross Country Series. W rywalizacji kobiet najszybsza była Isla Short. W tym samym wyścigu 4. miejsce zajęła Iwona Szmyd.

Zdecydowanie najlepszą obsadę miał wyścig Salzkammergut Mountainbike Grand Prix w austriackim Obertraun. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Estończyk Martin Loo, przed Maximilanem Foidlem oraz Thomas Litscherem. W wyścigu kobiet absolutnie żadnych szans nie zostawiła rywalkom Yana Belomoina. Przez większość wyścigu na trzecim miejscu jechała Maja Włoszczowska, ale kapeć na trzy kilometry do mety mocno ją spowolnił. Starczyło na szóste miejsce. Z kolei Paula Gorycka zajęła 14 miejsce.

W kraju odbyły się przede wszystkim Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim, gdzie po tytuły sięgnęli Krzysztof Łukasik i Gabriela Wojtyła. Warto też w tym miejscu podkreślić profesjonalizm organizacji tegorocznych AMPów z tego, rzadko spotykanego w Polsce, multimedialnego punktu widzenia. Zajrzyjcie na fanpage – wyniki online, zdjęcie, wideo wywiady. Fantastyczna robota. Gratulacje!

Oprócz tego kilkanaście maratonów, gdzie podkreślić chciałbym przede wszystkim rywalizację w górach – Bike Maraton w Polanicy Zdroju, Cyklokarpaty w Wierchomli oraz Bike Atelier MTB Maraton w Żywcu.

fot. MTB Grand Prix


ŚWIAT


Salzkammergut MTB Grand Prix - Obertraun, Austria (UCI HC)

  1. Martin Loo – Estonia
  2. Maximilian Foidl – jb Brunex Felt Factory Team
  3. Thomas Litscher – jb Brunex Felt Factory Team

  1. Yana Belomoina – CST Sandd American Eagle MTB Racing Team
  2. Barbara Benko – Ghost Factory Racing
  3. Daniela Campuzano – Meksyk
  • Maja Włoszczowska – Kross Racing Team – miejsce 6
  • Paula Gorycka – Struby Bixs – miejsce 14


POLSKA


Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim - Chorzów

  1. Krzysztof Łukasik – Politechnika Warszawska
  2. Michał Topór – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
  3. Maciej Jeziorski – Uniwersytet Warszawski

  1. Gabriela Wojtyła – Akademia Techniczno Humanistyczna w Bielsku Białej
  2. Rita Malinkiewicz – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Oświęcimiu
  3. Klaudia Czabok – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

Puchar Mazowsza MTB XC - Warszawa Wesoła

Elita


  1. Tomasz Budziński – Hurom Sławno Accent
  2. Marcin Budziński – Hurom Sławno Accent
  3. Michał Cąpała – RMF FM HEG

  1. Marta Koc –  Warszawski Klub Kolarski

Junior


  1. Arkadiusz Wach – Hurom Sławno Accent
  2. Adrian Wawer – ETI LKKG Lublin
  3. Michał Sapieja – LKK LUKS Sławno

Masters kobiety


  1. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team

Masters I


  1. Łukasz Giziński – Absolute Bikes Team
  2. Kamil Marczak – kamkosport.pl
  3. Marcin Wolski – Komobike Scott

Masters II


  1. Adam Ostrowski – Adiostry Team
  2. Mateusz Chojecki – Ośka Warszawa
  3. Robert Zalewski – Bokserska Autoserwis Bike Team

Masters III


  1. Jerzy Stękiel – Goggle PAE
  2. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  3. Bogusław Lipowiecki – Compass Bike Team

Kellys Cyklokarpaty - Wierchomla

Giga


  1. Mateusz Bieleń – Ebicom PMBike Racing Team
  2. Jacek Szczurek – MTB MOSiR Dukla
  3. Marcin Reczyński – Cyclo Trener Team

Mega


  1. Sławomir Dziwisz – Niezrzeszony
  2. Piotr Sajdak – Cyclo Trener Team
  3. Szymon Kulas – DKK Gryf Dębica

  1. Natalia Kołodziej – Gomola Trans Airco
  2. Katarzyna Galewicz – Niezrzeszona
  3. Monika Skowyra – 72D Oshee Windsport Team powered by Oshee

Leszczyńska Liga Rowerowa - Smyczyna

  1. Mikołaj Konieczny – Team Hurom
  2. Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Bartosz Wujczak – Real 64sto

Festiwal MTB Pomerania - Puck

Czasówka – Puck


  1. Krzysztof Krzywy – NEXUS Team
  2. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  3. Sławomir Pituch – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia
  2. Marzena Janczarska – Niezrzeszona
  3. Monika Kulling – Klif MTB Team Chłapowo

Maraton – Sławutówko


  1. Krzysztof Krzywy – NEXUS Team
  2. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  3. Piotr Polus – Wysepka

  1. Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia
  2. Marzena Janczarska – Niezrzeszona
  3. Monika Kulling – Klif MTB Team Chłapowo

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe - Kraków

Grand Fondo


  1. Dariusz Batek – CST 7R MTB Team
  2. Mariusz Michałek – JBG-2 CryoSpace
  3. Karol Rożek – JBG-2 CryoSpace

Medio


  1. Maciej Pitach – CST 7R MTB Team
  2. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała
  3. Tomasz Stępień – Wodzisław Śląski

  1. Zuzanna Krzystała-Stępień – SUP Lifting Team Bugla Bike Service
  2. Karolina Kukuła – Profidea Kraków
  3. Julita Fira – KS Luboń Skomielna Biała

Bike Atelier MTB Maraton - Żywiec

  1. Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace
  2. Piotr Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace

  1. Zuzanna Krzystała-Stępień – SUP Lifting Team Bugla Bike Service
  2. Małgorzata Mazurek – Viktoria Rybnik
  3. Agnieszka Uroda-Hampelska – Rafako Orbea MTB Team

Maratony Kresowe MTB - Augustów

  1. Domas Manikas – Bikeexpert Cycling Team
  2. Donatas Sertvytis – S-Sportas
  3. Piotr Car – Mistral Grodno SA Radio Białystok

  1. Silvija Paceviciene – SM Gaja Sprint rowery.pl
  2. Izabela Kłosowska – Grupa Szalonych Rowerzystów
  3. Katarzyna Błaszczak – Azart Peleton Chełm

Kaczmarek Electric MTB Maraton - Sulechów

Giga


  1. Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  2. Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
  3. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

  1. Magdalena Sadłecka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Kamila Wójcikiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  3. Daria Kasztarynda – Cellfast MTB Team

Mega


  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Piotr Marciniak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Andrzej Worona – SEVEN Perceptus Team

  1. Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  2. Agnieszka Kachel – Marbopur Międzychód Team Bike
  3. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link

Gryf Maraton - Szczecin

  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Przemysław Janik – 2×3 Racing Team
  3. Michał Konradowski – 2×3 Racing Team

  1. Milena Bogucka – Cubica Racing Team
  2. Małgorzata Lewandowska – Cubica Racing Team
  3. Nikola Murawska – Bike Team roletki.home.pl

Legia MTB Maraton - Rząśnik

  1. Piotr Anoniuk – Baran Cycling Team
  2. Paweł Kowalski – Niezrzeszony
  3. Tomasz Socha – 4 MTB Immergas

LOTTO Poland Bike Marathon - Nadarzyn

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Ernest Kurowski – AGK Nexelo Kurowski Team
  3. Jan Czapliński – Komobike Scott

  1. Katarzyna Radziszewska – MCP Bike Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – MyBike.pl
  3. Jolanta Jaczewska – Wawa Bike Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0