Czołowi zawodnicy XCO na starcie Akademickich Mistrzostw Polski

HomeINFORMACJE PRASOWEZapowiedzi

Czołowi zawodnicy XCO na starcie Akademickich Mistrzostw Polski

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W najbliższy weekend tj. w dniach 12-13 maja 2018 w Chorzowie blisko 250 studentów z całej Polski powalczy o medale Akademickich Mistrzostw Polski w MTB.

Rywalizacja będzie zacięta, gdyż stawką jest nie tylko tytuł i stypendium ale również kwalifikacja na tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie rozgrywane w Portugalii. Szykuje się ciekawe widowisko. Areną zmagań będzie ponownie Park Śląski w Chorzowie, jednak tegoroczna runda będzie się różnić od tej z 2017 roku. Będzie nieco krótsza a miasteczko zawodów (strefa start/meta, bufet i box, biuro wyścigu, wystawcy) zlokalizowane zostanie na Alei Klonowej (róg z Aleją Harcerską). Uczestnicy mistrzostw będą zakwaterowani w bezpośrednim sąsiedztwie trasy, czyli w Hotelu Diament w Chorzowie. Rywalizacja tradycyjnie składać się będzie z jazdy indywidualnej na czas (sobota 12.05.) oraz z wyścigu ze startu wspólnego (niedziela 13.05.). Oba wyścigi są obowiązkowe dla każdego z uczestników, a wynik sobotniej czasówki określi kolejność na starcie wyścigu głównego.

W zakończonych w dniu wczorajszym zgłoszeniach jest blisko 250 osób a wśród nich faworytki i faworyci do medali m.in. Gabriela Wojtyła, Karolina Cierluk, Patrycja Piotrowska, Rita Malinkiewicz, Maciej Jeziorski, Krzysztof Łukasik, Jakub Solarz, Michał Topór czy Mikołaj Dziewa – czołowi zawodnicy w cross-country. Wszyscy z nich walczyć będą nie tylko o medale ale również o zdobycie kwalifikacji na Akademickie Mistrzostwa Świata w Kolarstwie, które odbędą się w Portugalii w dniach 31.07.-04.08.2018. Drugim wyścigiem kwalifikacyjnym będzie „Górale na Start w Wałbrzychu 10 czerwca, wyścig z kalendarza UCI będący jedną z edycji Pucharu Polski XCO.

Ale mistrzostwa to nie tylko zawodnicy i ich trenerzy. To również kibice których w Parku Śląskim z pewnością nie zabraknie. Aby zachęcić ich do dłuższego obserwowania rywalizacji organizator imprezy czyli AZS Katowice przygotował kilka wiele atrakcji. Będzie można przetestować rowery marki B’Twin i przeserwisować rower. Sklep rowerowych Sport Studio z Chorzowa przekaże do testów rowery WHYTE i TREK. Będzie również możliwość podniesienia swoich umiejętności rowerowych podczas szkolenia z techniki jazdy, które odbędzie się w niedzielę 13 maja. Poprowadzi je zawodnik KKW Whyte Nexelo Wałbrzych czyli Łukasz Szymczuk – m.in. dwukrotny Mistrz Polski w sprintach XCE, oraz srebrny medalista Mistrzostw Polski w 4X. Zapisy i szczegółowe informacje można otrzymać drogą mailową: lukasz.szymczuk@whyte.pl. Zostały już tylko 2 miejsca.

Zapraszamy do śledzenie naszych stron: www.facebook.com/AkademickieMistrzostwaPolskiMTB oraz www.katowice.azs.pl

Piątek 11 maja 2018

  • 16:00 – 19:30 – weryfikacja (Hotel Diament)
  • 20:00 – odprawa techniczna (Hotel Diament)

Sobota 12 maja 2018

  • 10:30 – wyścigi indywidualny na czas kobiet (Park Śląski)
  • 12:00 – wyścigi indywidualny na czas mężczyzn (Park Śląski)

Niedziela 13 maja 2018

  • 10:00 – wyścig ze startu wspólnego kobiet (Park Śląski)
  • 12:30 – wyścig ze startu wspólnego mężczyzn (Park Śląski)
  • ok. 15:30 dekoracja zwycięzców i zakończenie mistrzostw (Park Śląski)

*harmonogram na charakter informacyjny i może ulec drobnym zmianom


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0