Wyniki – 28-29 kwietnia 2018

HomeWyniki

Wyniki – 28-29 kwietnia 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Najważniejszym wyścigiem mijającego weekendu była inauguracja MTB Bundesligi, która rozegrana została w Heubach, w ramach Bike the Rock Festival.

Swoją wysoką dyspozycję potwierdził Nino Schurter, który na metę dotarł z przewagą pół minuty nad rodakiem Larsem Forsterem. Podium dopełnił, ze stratą kolejnych 30 sekund, kolejny Szwajcar – Reto Indergand.

Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentował jeżdżący w barwach Kross Racing Team Fabian Giger, który zajął 9 miejsce ze startą 3 minut. Niestety Bartłomiej Wawak nie ukończył rywalizacji z powodu alergii i problemów oddechowych.

W wyścigu elity kobiet można powiedzieć, że zaskoczyła Elisabeth Brandau, która do sportowej rywalizacji wróciła po przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka. Jak widać wróciła w świetnej dyspozycji, bo to nie pierwszy jej najwyższy stopień podium w tym sezonie. Drugie miejsce zajęła niezawodna Maja Włoszczowska, a trzecie Yana Belomoina, dla której był to pierwszy start w tym sezonie. Gwoli przypomnienia – w zeszłym roku wygrała klasyfikację generalną Pucharu Świata, a na jesieni na jednym z treningów niefortunnie upadła czego efektem była złamana kość biodrowa.

Na 21. miejscu sklasyfikowana została Paula Gorycka. Druga z zawodniczek Kross Racing Team – Jolanda Neff nie ukończyła wyścigu z powodu wcześniej nabytej kontuzji. Z DNF w wynikach możemy znaleźć także Patrycję Świerczyńską.

Tradycyjnie na przełomie kwietnia i maja nad Gardą rozegrany został Rocky Mountain Bike Marathon. Dystans Extreme wygrali Austriak Daniel Geismayr oraz Litwinka Katarina Sosna. Na 28 miejscu ze stratą 32 minut zameldował się Bartosz Janowski. Na dystansie Grande na 5 miejscu sklasyfikowana została Anna Urban. Z kolei wśród mężczyzn najwyższe lokaty to 14. Bogdana Czarnoty oraz 22. Matusza Zonia.

Jeśli chodzi o krajowe podwórko to w telegraficznym skrócie:

  • na DT4YOU MTB Maraton w Obornikach triumfowali Andrzej Kaiser oraz Kamila Wójcikiewicz
  • na Kellys Cyklokarpaty w Przemyślu w elicie wygrali Karol Rożek oraz Rita Malinkiewicz, a wśród amatorów najszybszy był Karol Kucięba
  • na Włocławskim Maratonie MTB we Włocławku najszybsi byli Patryk Krajewski oraz Katarzyna Pakulska
  • na Zachodniopomorskim Pucharze MTB w Szczecinie – Rafał Chmiel oraz Małgorzata Lewandowska
  • na Mazury MTB w Wilkasach – Sarunas Pacevicius oraz Wioleta Górska Sierońska
  • na Decathlon Race 2018 w Łodzi – Kamil Nogalski oraz Barbara Kaźmierczak
  • na Pucharze Polski XCO w Lublinie – Krzysztof Łukasik oraz Gabriela Wojtyła

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0