Gabriela Wojtyła i Krzysztof Łukasik najlepsi w Lublinie

Gabriela Wojtyła i Krzysztof Łukasik najlepsi w Lublinie

Nadir Colledani (Bianchi Countervail) wygrywa Grici XC – Vrtojba, SLO
Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2019 – Mont-Sainte-Anne, Kanada [zapowiedź]
Wyniki – 11-12 maja 2019
♛ Gabriela Wojtyła (Superior Zator) Mistrzynią Polski U23 w kolarstwie przełajowym
Wyniki – 14-15 grudnia 2019

W ubiegłą niedzielę w Lublinie odbył się ETI BIKEFEST Lublin 2018 – 11, a zarazem prawdopodobnie ostatni Lubelski Festiwal Rowerowy.

Jeśli było to zakończenie historii Lubelskiego Festiwalu Rowerowego, to z pewnością było bardzo udane. Pogoda była przepiękna, iście wakacyjna. Co więcej zawody odbywały się w randze Pucharu Polski MTB XCO 2018 oraz w ramach Eliminacji Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a we wszystkich wyścigach ETI BIKEFEST Lublin 2018 udział wzięło ponad 280 osób z całej Polski.

Zawodnicy mieli do pokonania godną Pucharu Polski, bardzo wymagającą kondycyjnie i wyjątkowo krętą trasę, która w swojej większej części przebiegała na otwartym terenie, co przy wczorajszym nasłonecznieniu podwajało poziom wysiłku potrzebnego do jej pokonania. Pełna runda, którą pokonywali zawodnicy w kategoriach od 15. roku życia liczyła 3,3 km długości i 135 m przewyższeń.

Na starcie zameldowali się zawodnicy z wielu klubów, w tym czołówka polskiego MTB. Gościliśmy także jednego zawodnika z Czech, który zajął ostatecznie 3. Miejsce w kategorii Młodzik. W rywalizacji Elity Kobiet pewnie wygrała Gabriela Wojtyła (SUPERIOR ZATOR), przed Magdaleną Zielińską (UKS SOKÓŁ KĘTY) oraz Klaudią Czabok (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI). Wszystkie trzy zawodniczki to przedstawicielki kategorii Kobiet do lat 23, w związku z tym podium w U23 Kobiet wyglądało identycznie.

W kategorii Elita Mężczyzn zwyciężył Krzysztof Łukasik (NIEZRZESZONY), przed Tomaszem Budzińskim (HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT) oraz Michałem Toporem (SUPERIOR ZATOR). W kategorii Mężczyzn do lat 23 najlepszy był Tomasz Budziński (HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT) przed Michałem Toporem (SUPERIOR ZATOR) oraz Marcinem Budzińskim (HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI, przed HUROM LKK LUKS SŁAWNO ACCENT oraz KLKS “AZALIA” BRZÓZA KRÓLEWSKA.

Bardzo cieszy nas niesłabnące zainteresowanie wyścigiem familijnym, w którym wzięło udział 12 par rodzinnych, w tym nawet rodziny przyjeżdżające z innych zakątków Polski ze starszymi zawodnikami.

W związku z utrudnieniami organizacyjnymi ze strony zarządcy terenu (MOSiR „Bystrzyca”), na którym położona jest większość trasy oraz miasteczko zawodów, podjęliśmy decyzję o nie kontynuowaniu organizowanego przez 11 lat przedsięwzięcia. Warto podsumować, że przez cały ten okres dzięki wsparciu naszych sponsorów i partnerów udało nam się organizować zawody wolne od opłat startowych, w tym trzykrotnie Puchar Polski MTB XCO, co stanowi ewenement na skalę kraju. Za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

fot. Controversy Art

COMMENTS

DISQUS: 0