Dobry start CST 7R MTB Team w Przemyślu

HomeRóżności

Dobry start CST 7R MTB Team w Przemyślu

Zawodnicy teamu CST 7R w minioną sobotę ścigali się w drugiej edycji serii Cyklokarpaty 2018.

Na starcie w Przemyślu stanęła doborowa stawka kolarzy, więc walka była bardzo zacięta. Tempo dyktowali zawodnicy ekipy JBG2, którzy na początku sezonu są w bardzo dobrej formie. Team CST 7R nie odpuszczał, toteż na trasie było sporo ciekawych zwrotów akcji.

Wyścig zaczął się zaraz po starcie pod pierwszą górę, gdzie po dwóch, trzech szarpnięciach zostało tylko kilku kolarzy. Po kolejnych atakach zawodników JBG, odpuściłem Karola Rożka, a tempo nieco spadło. Gdy zaczęliśmy z chłopakami powoli gonić, to znowu poszła kontra JBG i można powiedzieć, że w zasadzie przez cały wyścig ataków nie było końca. Końcówka mocno chaotyczna i ostatecznie nie udało się dogonić Rożka. Przyjechałem na trzeciej pozycji jeszcze za Adrianem Brzózką. Ogólnie dobry wyścig w dobrym tempie – relacjonuje Darek Batek.

Darek stanął na podium, a mniej szczęścia miał tym razem Jakub Najs.

Cóż, dla mnie był to pechowy start… Pomyliłem trasę i ostatecznie zostałem zdyskwalifikowany. Sam wyścig był kolejnym pojedynkiem naszego teamu z ekipą JBG2. Od samego początku było duże tempo, dużo ataków i walki – mówi Kuba.

Słowa kolegów potwierdza Karol Kucięba, który wygrał klasyfikację na najdłuższym dystansie wśród zawodników bez licencji.

Pierwszy mocny akcent zaraz po starcie po prostu mnie zatrzymał i samotnie musiałem gonić czołówkę. Jednak z każdym kilometrem z moją jazdą było coraz lepiej. Losy wyścigu tak się potoczyły, że w końcu razem z Michałem Neumannem dojechaliśmy do Darka i od razu zabraliśmy się do niwelowania przewagi jadącego przed nami Karola Rożka. Niestety, nie udało się. Darek dał radę wywalczyć 3. miejsce, a dla mnie był to kolejny udany start. Super poczuć się przydatnym na trasie dla naszego lidera i przy okazji zmieścić się w pierwszej dziesiątce – zawsze mała nagroda pocieszenia – mówi zadowolony Karol.

Na koniec komentarz najmłodszego w naszej drużynie Michała Kwiatka, którego występ cieszy szczególnie.

Wyścig ukończyłem na 4. miejscu i były to dla mnie przełomowe zawody, ponieważ pierwszy raz przez cały wyścig mogłem cieszyć się z jazdy i jechać swoim tempem! To nie zmienia faktu, że dalej trzeba pracować nad formą – mówi młody zawodnik CST 7R.

Wyniki teamu CST 7R:

Rita Malinkiewicz 1. miejsce open /elita/
Dariusz Batek 3. miejsce open /elita/
Michał Neumann 8. miejsce open /elita/
Karol Kucięba 1. miejsce w kategorii
Michał Kwiatek 4. miejsce w kategorii

Pozostali zawodnicy drużyny po problemach zdrowotnych i technicznych nie ukończyli wyścigu.

COMMENTS

DISQUS: 0