Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace) – Mistrzostwa Europy w maratonie MTB, Spilimbergo

Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace) – Mistrzostwa Europy w maratonie MTB, Spilimbergo

Adrian Brzózka i Barbara Borowiecka Mistrzami Polski w maratonie MTB 2019
Wyniki – 3-4 czerwca 2017
Podsumowanie sezonu JBG-2 Professional MTB Team
Kadra na Mistrzostwa Świata w maratonie MTB 2017
Wyniki 23-24 kwietnia 2016

Zaczynając od trasy: strasznie urozmaicona i “pełna”, sprawdzająca zarówno umiejętności techniczne, wytrzymałość na długich podjazdach, szybkość i dynamikę na krótkich stromych sekcjach z zakrętami, siłę i pełny obrót na płaskim… Tylko kolarze “kompletni” – dobrzy technicznie oraz dobrze jeżdżący zarówno po płaskim, jak i po górach byli w stanie powalczyć.

Z całym szacunkiem dla zeszłorocznego mistrza Europy [przyp. red. – Tiago Ferreira], ale przy tej ilości technicznych odcinków nie miał szans już na starcie. I to mimo, że pewnie pozgarniał wszystkie KOMy, a na podjazdach gdy go widziałem jechał jak na e-bike’u.

Jeśli chodzi o mój start to nie jestem za bardzo zadowolony z wyniku, moja dyspozycja nie była najlepsza tego dnia. Pierwsze dwie godziny to mnóstwo bólu aby utrzymać się w pierwszej grupie. Reszta wyścigu to równe mocne tempo solo. Nie jestem przyzwyczajony jeszcze do temperatur powyżej 25 st., co w końcówce kosztowało mnie kilka pozycji za sprawą skurczów, głównie w czworogłowych.

Imprezy we Włoszech mają chyba najlepszą atmosferę. Malownicze tereny, kibice, zadowoleni i uśmiechnięci kolarze na różnych pozycjach w różnych kategoriach… Mimo średniego rezultatu zapamiętam dobrze ten wyścig. Chętnie wrócę na tę trasę w przyszłym sezonie, bardzo przypadła mi do gustu.

COMMENTS

DISQUS: 0