ETI Bikefest i Puchar Polski XCO już 29.04 w Lublinie

ETI Bikefest i Puchar Polski XCO już 29.04 w Lublinie

Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2018 – Lenzerheide, Szwajcaria [wyniki]
Maja Włoszczowska (Kross Racing Team): Jestem niezłą agentką ;)
Druga edycja “Górali na start” już w ten weekend
Michał Topór (Superior Zator) – Mistrzostwa Polski XCO, Warszawa
Puchar Świata XCO – Vallnord, Andorra

Już w najbliższą niedzielę w Lublinie odbędzie się 11. Lubelski Festiwal Rowerowy – ETI BIKEFEST Lublin 2018.

Zawodnicy będą ścigali się w środku Lublina, na stoku GLOBUS SKI i jego najbliższym otoczeniu w wyścigach, w olimpijskiej dyscyplinie cross-country – XCO. Trasa jest wyjątkowo kręta, ale oprócz wielkiej liczby zakrętów na trasie, zawodnicy napotkają również przeszkody. Jednak tych nie należy się obawiać, ponieważ każda trudniejsza przeszkoda, będzie miała łatwiejszą alternatywę.

Zawody będą odbywały się w ramach Pucharu Polski MTB XCO 2018, więc zobaczymy rywalizację zawodników z klubów kolarskich z całej Polski. Na Festiwalu odbędzie się także Eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w związku z czym, spodziewamy się dużej liczby zawodników w kategoriach juniorka młodsza i junior młodszy (15-16 lat). W klasycznym wyścigu cross-country, będą mogli rywalizować zawodnicy licencjonowani, ale formuła zawodów przewiduje także wyścig amatorów.

Zawody przewidziane są dla uczestników od 7 lat. Rywalizację zaczynamy o godz. 10:00 od wyścigu kategorii młodziczka i młodzik. Czekamy szczególnie na młodych uczestników z naszego regionu. Może na naszym wyścigu odnajdzie się talent, który w przyszłości będzie mógł powtarzać sukcesy Mai Włoszczowskiej na arenie międzynarodowej.W przerwie wyścigów XCO na stok wjadą dzieci w wieku 11-12 lat oraz uczestnicy wyścigu familijnego, w którym na uproszczonej trasie będą jeździły na czas dzieci (7-10 lat) w parze z osobą dorosłą z rodziny.

Dzięki naszym sponsorom, podobnie jak w latach ubiegłych w ramach Lubelskiego Festiwalu Rowerowego nie ma opłat startowych, więc wystarczy mieć rower, kask i odrobinę chęci, aby wystartować w zawodach. Zapisy już trwają. Rejestracji on-line można dokonać przez formularz na stronie organizatora. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz do śledzenia nowych informacji na www.lkkg.pl oraz na wydarzeniu na facebook „ETI BIKEFEST Lublin 2018”

COMMENTS

DISQUS: 0