Wszechstronny talent i dziki temperament. David Cachon zaczyna przygodę z KROSSEM

Wszechstronny talent i dziki temperament. David Cachon zaczyna przygodę z KROSSEM

[PR] Królewski etap i żółta koszulka dla Sergio Henao
Michelin zaprojektował podeszwy do butów Northwave
Słodko gorzki smak mistrzostw świata dla CST MTB Team
14 kwietnia LOTTO Poland Bike Marathon jedzie do Nowego Dworu Mazowieckiego
KROSS włącza rowery elektryczne. Jest moc!

Polska marka rowerowa podpisała kontrakt z hiszpańskim zawodowym kolarzem górskim, dwukrotnym mistrzem świata w dyscyplinie trail, obieżyświatem i zdobywcą rekordu Guinnessa Davidem Cachonem. Niedługo wyśle go na swoich topowych rowerach w najbardziej egzotyczne zakamarki świata.

W 2011 roku pobił rekord Guinnessa, dokonując zeskoku na rowerze BMX z platformy o wysokości 4 metrów, cały czas pedałując i przy lądowaniu nie dotykając stopami ziemi. W sezonie 2018 ten szeroko utalentowany zawodnik ma reprezentować polską markę. Dzięki swojemu doświadczeniu David Cachon będzie też współpracował z KROSSEM przy rozwoju najnowszych produktów. Co najważniejsze, w porozumieniu z nim zamierza wziąć udział w wielu ekscytujących podróżniczych projektach rowerowych pod różnymi szerokościami geograficznymi, w tym najbardziej egzotycznymi. Hiszpan zapuszczał się już na dwóch kółkach na rozmaite trasy w USA, Ameryce Południowej, Francji, Szwajcarii czy Japonii. Wjechał na rowerze m.in. na Chiński Mur czy znany szlak górski El Caminito del Rey w swojej ojczyźnie w prowincji Málaga. I ciągle mu mało.

Doświadczenie Davida jest bardzo bogate i zróżnicowane, tak samo jak jego dobór rowerów. Teraz będzie mógł „katować” spersonalizowaną wersję nowego roweru górskiego typu enduro KROSS Moon 3.0. Dosiądzie też karbonowej szosówki Vento 7.0 i elektrycznego roweru górskiego z pełnym zawieszeniem, który będzie mieć premierę jeszcze w tym sezonie.

W krótkiej rozmowie David tłumaczy, dlaczego zdecydował się na taką współpracę, skąd się bierze taka pasja i jakie są jego najbliższe sportowe plany.

Czy możesz wyjaśnić, dlaczego wybrałeś właśnie takie rowery?

W tym roku pracowałem nad nowymi przedsięwzięciami, które pozwolą mi na zwiedzanie nowych niesamowitych miejsc, gdzie każdy z wymienionych rowerów będzie odgrywał swoją rolę. Sprawdzę jak to jest jeździć na różnego rodzaju trasach. Wśród nich warto wymienić nadmorskie klify blisko morza, które będę mógł podziwiać na nowym Moonie. Z kolei ulice Manhattanu przemierzę na Vento 7.0. Wreszcie pokonam 1000 schodków na nowym eBike’u, aby dotrzeć w niezwykłe miejsce, które odwiedziła przy kręceniu zdjęć ekipa serialu „Gra o tron”.

Jakie inne projekty masz w planach? Czego możemy się spodziewać?

W tej chwili wszystko wskazuje na to, że szykuje mi się kilka naprawdę atrakcyjnych wycieczek. W ciągu kilku następnych miesięcy odwiedzę hiszpańską wyspę Formentera i Maltę, hiszpańskie miasto Cáceres, Asturię, Nowy Jork, Maroko i Mongolię. Ale w planie mam jeszcze więcej przygód!

Wszystkie te wycieczki będą dotyczyć zróżnicowanych tras w różnych fantastycznych miejscach, wprost stworzonych do jazdy na rowerze – w górach, nad morzem i podobnych idyllicznych krajobrazach.

Hiszpański sportowiec podpisał kontrakt z polska marką rowerową. Jakie są twoje oczekiwania od KROSSA i od tej współpracy?

Dla mnie to wspaniałe przeżycie – móc współpracować z tak interesującą i ważną marką. Mam nadzieję, że moje sportowe doświadczenie będzie podstawą do rozwijania wspólnej, zwariowanej przygody.

Co Cię najbardziej w tym wszystkim ekscytuje?

Przede wszystkim bardzo chcę przetestować nowe rowery. Miałem już okazję jeździć na Moonie 3.0 i jest to prawdziwa rakieta! Pędzi jak pocisk, jedzie się na nim lekko i bardzo wydajnie jeśli chodzi o nakład sił. Kiedy szlak ostro zjeżdża w dół i zawieszenie zaczyna pracować… To takie uczucie, jakby ktoś wmontował w rower enduro dodatkowe źródło napędu, zapewniające ekstra downhillowego kopa! Coś wspaniałego! Kocham jak ten rower pracuje i mam gęsią skórką na samą myśl o takiej jeździe…

Kristopher Kurowski, Brand Manager KROSSA, jest równie podekscytowany nawiązaniem współpracy.

Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Davida w naszej ekipie. Dysponujemy już drużyną wygrywającą medale, przyznawane przez Międzynarodową Unię Kolarską. Ale on skupi się na kreatywnej stronie dzięki swojemu dzikiemu temperamentowi i zwariowanym przygodom. KROSS jest marką zbudowaną w oparciu o pasję i jakość, dlatego David idealnie do nas pasuje – wyjaśnia. – Znalezienie tak wszechstronnie utalentowanego sportowca to prawdziwe wyzwanie. Będzie dyktował warunki na drodze na naszym najnowszym rowerze enduro, ale też modelach szosowych i elektrycznych. Dla KROSSA to wyjątkowa szansa, aby doskonalić przyszłe produkty. Nie możemy się doczekać rozpoczęcia pierwszego projektu – dodaje.

Fot. Ismael Ibañez

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0