Wyniki – 21-22 kwietnia 2018

Wyniki – 21-22 kwietnia 2018

Ewa Rebane Sodowska – (Twomark Sport Specialized) – Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza
Kalendarz Bike Atelier Maraton 2017
Anna Wajzer (Sengam Sport) – Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza

Niewątpliwie najważniejszych kolarskim wynikiem weekendu jest srebrny medal Mai Włoszczowskiej na Mistrzostwa Europy w maratonie MTB, które rozegrane zostały we Włoszech. Na mecie musiała uznać wyższość 45. letniej Norweżki – Gunn Rity Dahle Flesjaa, ale jak sama napisała na FB – ich “potyczki” mają już 14. letnią historię.

Rywalizację mężczyzn wygrał Rosjanin Aleksei Medvedev, a najwyżej sklasyfikowanym Polakiem został Adrian Brzózka, który zajął 17. miejsce.  We Włoszech rozegrane zostały także ME XCM Masters – Jacek Brzózka zdobył brązowy medal w kategorii M6.

W Szwajcarii o swojej świetnej dyspozycji przypomniał Nino Schurter (Scott SRAM), który wygrał w elicie. Wśród kobiet najszybsza była Alessandra Keller. Jolanda Neff (Kross Racing Team) linię mety przekroczyła jako druga, ze stratą 27 sekund. Na siódmym miejscu rywalizację zakończyła Paula Gorycka (Struby Bixs).

Za oceanem rozegrany został Sea Otter Classic – najszybsi byli Anton Cooper (Trek Factory Racing) oraz Annika Langvad (Specialized Racing). Z kolei w Austrii na Ötztaler Mountainbike Festival najwyższe stopnie podium należały do Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing XC) oraz Anne Tauber (CST Sandd American Eagle). Warto też zwrócić uwagę na trzecie miejsce Yany Belomoinej. To chyba jej pierwszy start po wypadku.

W Chorwacji na Losinj ruszył Puchar Świata w zjeździe. Triumfowali Aaron Gwin oraz Myriam Nicole. Polacy nie startowali.

Najlepsze wyniki Polaków w Pucharze Czech to niewątpliwie szóste miejsce Marka Konwy w elicie. Na wyróżnienie zasługuje także trzecie miejsce Magdy Zielińskiej w U23 oraz czwarte miejsca w U23 – Filipa Helty oraz Gabrieli Wojtyły. 

W Pucharze Czech rywalizowali takze juniorzy – najwyższą lokatę uzyskał Paweł Garczyk (SGR Specialized), który linię mety przekroczył jako 16. zawodnik, ze stratą 3:25. Z kolei w Mastersach, ze stratą 4:17, na 6 miejscu zameldował się Bogdan Czarnota (VWSU MTB Team). 11. miejsce (+6:12) dla Dariusza Porosia (Mitutoyo AZS Wratislavia).

fot. Scott SRAM


ŚWIAT


Mistrzostwa Europy w maratonie MTB - Spilimbergo, Włochy

  1. Alexey Medvedev – Rosja
  2. Samuele Porro – Włochy
  3. Fabian Rabensteiner – Włochy
  • Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 17
  • Piotr Brzózka (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 47
  • Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 49
  • Karol Rożek (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 93
  • Mariusz Michałek (JBG-2 CryoSpace) – DNF

  1. Gunn Rita Dahle Flesjaa – Norwegia
  2. Maja Włoszczowska – Polska
  3. Arian Luethi – Szwajcaria
  • Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 9
  • Iwona Szmyd – miejsce 23
  • Anna Sadowska – DNF
  • Anna Urban – DNF

Puchar Czech MTB - Praga, Czechy

  1. Jaroslav Kulhavy – Specialized Racing
  2. Jan Skarnitzl – Mitas Trek
  3. Ondrej Cink – Primaflor Mondraker Rotor Team
  • Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 6
  • Filip Helta (SGR Specialized) – miejsce 10
  • Karol Ostaszewski (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 29 / – 2 okr
  • Jakub Kowalczyk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 36 / – 3 okr
  • Rafał Hebisz (SGR Specialized) – miejsce 42 / – 3 okr
  • Jakub Michnowski (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 51 / – 4 okr
  • Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – DNF

  1. Karla Stepanova – N1 BMC Team
  2. Jitka Skarnitzlova – Gapp System
  3. Barbora Prudkova – Head Pro Team
  • Magdalena Zielińska (UKS Sokół Kęty) – miejsce 6
  • Gabriela Wojtyła (Superior Zator) – miejsce 7
  • Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric) – miejsce 9
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 11
  • Patrycja Świerczyńska (OK Racing) – miejsce 14
  • Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – miejsce 15
  • Karolina Cierluk (Mitutoyo AZS Wratislavia) – miejsce 17 / -1 okr
  • Patrycja Piotrowska (KKW Whyte Nexelo Wałbrzych) – miejsce 20 / -2 okr
  • Barbara Borowiecka (Niestowarzyszona) – miejsce 22 / – 3 okr


POLSKA


Garmin MTB Series - Sopot

  1. Krzysztof Krzywy – Nexus Team
  2. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  3. Tomasz Repiński – ASE Trek Gdynia

  1. Agnieszka Patok – ASE Trek Gdynia
  2. Justyna Machowska – VO2max MTB Team
  3. Justyna Dawidowska – Niezrzeszona

Legia MTB Maraton - Warszawa Bemowo

  1. Paweł Pięta – Rafako Orbea MTB Team
  2. Piotr Antoniuk – Baran Cycling Team
  3. Artur Antoniuk – Baran Cycling Team

Mała Liga XC - Wiązowna

Elita


  1. Mateusz Rejch – t-bike.pl Racing Team
  2. Paweł Król – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Cąpała – RMF FM HEG

  1. Marta Bazańska – Rafbike.pl Sklep Rowerowy
  2. Izabela Macutkiewicz – Trezado

Junior


  1. Michał Lachowicz – Warszawski Klub Kolarski
  2. Marcel Sobczyk – iFon Kolarz Klub
  3. Jan Kamela – Warszawski Klub Kolarski

Masters kobiety


  1. Urszula Luboińska – Treazado
  2. Anna Pietkiewicz – MTB Suwałki
  3. Zofia Czyż – iBox Mała Liga Cycling Team

Masters I


  1. Jacek Rządca – Trezado
  2. Kamil Karwat – Świat Rowerów Merida Team
  3. Arkadiusz Oleszkiewicz –  Cozmobike Team

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado
  2. Piotr Małek – iBox Mała Liga Cycling Team
  3. Adam Ostrowski – AdiOstry Team

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Tomasz Kuchniewski – MyBike.pl
  3. Valeriy Burlyay – Onbikes Sport Team

Masters IV


  1. Krzysztof Mrożewski – MyBike.pl
  2. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  3. Tomasz Kuczewski – Trezado

Maratony Kresowe (XCT) - Międzyrzec Podlaski

  1. Patryk Muśko – Muśko Team
  2. Piotr Krysiewicz – Wygoda Białystok
  3. Wiktor Gindorowicz – Absolute Bike Team

  1. Marzena Moniuszko – Milsport BLU Team
  2. Katarzyna Błaszczak – Azart Peleton Chełm
  3. Anna Kędra – Azart Peleton Chełm

Maratony Kresowe - Siemiatycze

  1. Piotr Car – Mistral Grodno SA Radio Białystok
  2. Piotr Krysiewicz – UKS Wygoda Białystok
  3. Dariusz Zakrzewski – Mistral Grodno SA Radio Białystok

  1. Izabela Kłosowska – Grupa Szalonych Rowerzystów
  2. Marzena Moniuszko – Milsport BLU Team
  3. Katarzyna Błaszczak – Azart Peleton Chełm

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Ciechanów

  1. Damian Perkowski – PT Mazury Team Ełk
  2. Kamil Kuszmider – Catena Wyszków
  3. Tomasz Majewski – Retro Stork Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado
  2. Małgorzata Lutecka – iFon Kolarz Klub
  3. Zofia Sołtys – Velmar Merida CST Blachy Pruszyński

MTB Cross Maraton - Daleszyce

Master


  1. Marcin Jabłoński – Metrobikes.pl
  2. Paweł Chrząszcz – 72D Windsport powered by Oshee
  3. Michał Glanz – Warszawski Klub Kolarski

  1. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team
  2. Iza Żeszczyńska – Dirty40
  3. Agnieszka Tkaczyk – Baran Cycling Team

Fan


  1. Jan Okła – Metrobikes.pl
  2. Grzegorz Grzywa – 72D Windsport powered by Oshee
  3. Andrzej Niziołek – JMP

  1. Kasia Laskowska – Finisher.pl
  2. Marta Wyrzykowska – Polonia Warszawa MTB
  3. Katarzyna Zaręba – Rower Sport Kielce

Solid MTB Maraton - Mchy

Giga


  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  3. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link

  1. Kamila Wójcikiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link
  2. Joanna Balawajder – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Wojciech Polcyn – Niezrzeszony
  2. Piotr Marciniak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Szymon Matuszak – Rybczyński Bikes Remmers T-Link

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Sandra Samolewska – Kross Euro-rower.pl

Mazury MTB - Giżycko

PRO


  1. Krzysztof Łukasik – Renault Team
  2. Patryk Piasecki – CryoSpace Olsztyn
  3. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn

  1. Silvija Paceviciene – Sprint-rowery.pl

EXPERT


  1. Grzegorz Maleszka – Renault Team
  2. Jarosław Wołosiuk – CryoSpace Olsztyn
  3. Edgaras Svegzda – Sprint-rowery.pl

  1. Anna Pietkiewicz – MTB Suwałki
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  3. Kornelija Kertenite – Sprint-rowery.pl

Bike Atelier MTB Maraton - Rybnik

  1. Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace
  2. Marcin Budziński – Hurom Accent Sławno
  3. Mateusz Nieboras – JBG-2 CryoSpace

  1. Rita Malinkiewicz – CST 7R MTB Team
  2. Marta Turoboś – Hurom Accent Sławno
  3. Zuzanna Krzystała – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Puchar Tarnowa - Lasek Lipie

Elita


  1. Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Oskar Pluciński – Erkado Racing Team
  3. Adrian Rzeszutko – TKKF Uklejna Myślenice

  1. Karolina Kukuła – Profidea Kraków
  2. Sabina Sandrzyk-Zamroźniak – UKS Podwilk
  3. Anna Prokop – TTC MPEC Tarnów

U23


  1. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała
  2. Albert Hudyka – UKS Grupa Kolarska Four Bike
  3. Wiktor Hudyka – UKS Grupa Kolarsks Four Bike

Junior


  1. Michał Cichoń – MTB MOSiR Dukla
  2. Jakub Orkisz – KS Luboń Skomielna Biała
  3. Marcin Goleń – KS Luboń Skomielna Biała

Juniorka


  1. Gabriela Hudyka – UKS Grupa Kolarska “Four Bike”
  2. Julita Fira – UKS Luboń Skomielna Biała
  3. Maja Latawiec – UKS Luboń Skomielna Biała

Masters Kobiety


  1. Magdalena Kleczek – SST Lubcza
  2. Anna Dudek – Skrzyszów

Masters I


  1. Tomasz Sikora – TKKF Uklejna Myślenice
  2. Krzysztof Gajda – Jedlicze Team
  3. Marek Tyniec – UKS Zawojak Zawoja

Masters II


  1. Mirosław Bieniasz – KCP Elzat Bieniasz Bike Team
  2. Leszek Świder – KS Luboń Skomielna Biała
  3. Andrzej Miłek – SST Lubcza

Masters III


  1. Krzysztof Gierczak – PSK Olimpijczyk Przemyśl
  2. Zbigniew Zwoliński – Token Grupa Instalbud Wilga Gołkowice
  3. Piotr Ordzowiały – UKS Zawojak

Masters IV


  1. Waldemar Banasiński – Browar Dortuna
  2. Leszek Kokoszka – Sokół Tarnów
  3. Paweł Wójcicki – UKS Podwilk

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0