Sidi Trace MTB – Tecno 3 w przystępnej cenie

Sidi Trace MTB – Tecno 3 w przystępnej cenie

Buty B’TWIN MTB XC 500 – sztywne buty do XC
S-Works Recon i Specialized Recon – buty mtb dla każdego
Buty Shimano – na każdą nogę, w każdy teren.
Zimowe buty rowerowe [zestawienie]
Shimano odświeża kolekcję butów

Całkiem niedawno pokazywaliśmy Wam buty, do których Sidi nasz wcześniej nie przyzwyczaiło, a dziś wracamy do tego co włoska firma od lat robi bardzo dobrze.

Model MTB Trace to nowość w sezonie 2018. Buty są bardzo podobne do oferowanych wcześniej Buvel’i, ale mają kilka zasadniczych różnic. Kształt buta jest podobny, zmieniono jednak detale wzornictwa, miejsca szycia i wentylacji. Najważniejsza różnica to zastosowanie w modelu Trace nowej podeszwy SR17 wykonanej z nylonu z insertami poliuretanowymi. Czubek tej podeszwy jest wymienny i można do niego dokręcić dwa kolce. Dodatkiem jest napis Sidi na podeszwie, który ma właściwości antypoślizgowe – może być to przydatne gdy podczas przymusowego spaceru trafimy na mokre korzenie albo kamienie.

Głównym atutem tego modelu jest jednak zastosowanie jednej klamry w systemie Tecno 3. Zapięcie na żyłkę znane z najwyższych modeli butów Sidi zapewni bardzo dobre dopasowanie buta i mikroregulację zapięcia. Do tego mamy dwa standardowe rzepy by, noga stabilnie trzymała się w bucie.

Czubki butów są dodatkowo wzmocnione więc powinny wytrzymać uderzenia podskakujących spod kół kamieni i gałęzi. Wnętrze pokryte jest miękką wyściółką, co zapewnia wysoki komfort dla stopy. Wiele otworów wentylacyjnych zapewni także komfort termiczny. Nie ma tu przy czubach siateczki do wentylacji, ale z drugiej strony przy bardziej mokrej trasie, stopa tak szybko nie zamoknie.

W wersji dla mężczyzn buty występują w czterech kolorach, oraz w trzech dla kobiet. Waga jednego buta to 355g. W ofercie Sidi jest także dostępna bliźniacza wersja butów na szosę, o nazwie Alba.

Cena detaliczna Sidi MTB Trace – 629 PLN. Szczegóły na temat tego modelu dostępne na stronie dystrybutora.

Galeria detali:

COMMENTS

DISQUS: 0