Wyścig Milko Mazury MTB przenosi się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Wyścig Milko Mazury MTB przenosi się do Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Krzysztof Żebrowski (Klub Rowerowy MTB Suwałki) – Milko Mazury MTB, Giżycko
Plan na weekend 16/2018
Milko Mazury MTB – Bitwa o twierdzę Boyen
Piotr Kryński z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team zwycięzcą Bitwy o Twierdzę Boyen
Inauguracja Mazury MTB w Giżycku

Przed nami drugi etap cyklo Milko Mazury MTB, który rozegrany zostanie w Giżycku. Będzie to przysłowiowa “Bitwa o Twierdzę Boyen”.

Rywalizacja wyścigu na dystansie PRO będzie jak zawsze na najwyższym sportowym poziomie. Na starcie spotkacie najlepszych kolarzy z centralnej i północnej części Polski oraz czołówkę reprezentantów Litwy z obecnym Mistrzem Litwy na czele. Miasteczko wyścigu zlokalizowane zostanie na terenie Hotelu St. Bruno, nad Kanałem Giżyckim. Giżycko to największe miasto turystyczne w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Czuć tam mazurski, żeglarski klimat.

Trasa wyścigu poprowadzona została wzdłuż murów Twierdzy Boyen i na terenach jej przyległych. Profil i charakterystyka trasy gwarantują świetne emocje od pierwszych kilometrów. Zawodnicy mają do pokonania rundę o długości 11 kilometrów, która w zależności od dystansu pokonują: 5, 3 i 2 razy. Trasa ta to kompilacja duktów leśnych i fantastycznych singletracków. Organizator donosi, że trasa przeszła spore zmiany: „Trasa Bitwy o Twierdzę Boyen została tak zmodyfikowana, by była bezpieczna, dynamiczna i co najważniejsze, aby dawała olbrzymią frajdę z jazdy na rowerze górskim” – mówi Arkadiusz Cała.

Wyścigi Milko Mazury MTB Etap 2 Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen to także świetny sposób na spędzenie niedzieli. Dla najmłodszych rowerzystów dwa wyścigi: Strider Cup Mazury MTB i dla nieco starszych Nickelodeon Race.

Nickelodeon Race to wyścigi dedykowane dzieciom w wieku od 6 do 13 lat. Startują tu głównie adepci szkółek kolarskich z centralnej i północno-wschodniej części Polski. Rywalizacja rozgrywana jest w trzech kategoriach wiekowych na trzech dystansach.

Wyścig Strider Racing Mazury MTB to świetna zabawa dla dzieci i ich rodziców. Trasa Strider Zone daje mnóstwo frajdy z jazdy na rowerku biegowym Strider. Tor Strider Zone otwarty jest cały dzień. Dzieci uczą się jazdy na rowerkach biegowych i mają okazję pojeździć z rówieśnikami.

Więcej informacji na: www.mazurymtb.pl i na: www.facebook.com/MazuryMTB

COMMENTS

DISQUS: 0