Tomasz Repiński i Agnieszka Patoka wygrywają inaugurację wiosennej edycji Garmin MTB Series

HomeINFORMACJE PRASOWE

Tomasz Repiński i Agnieszka Patoka wygrywają inaugurację wiosennej edycji Garmin MTB Series

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W minioną niedzielę w Gdańsku odbył się pierwszy etap wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018. W tym roku wiosenna edycja cyklu odbywa się po raz pierwszy, a na zawodników czeka jeszcze rywalizacja w Kolbudach (14 kwietnia) oraz w Sopocie, gdzie 21 kwietnia odbędzie się wielki finał wiosennej edycji.

Gdańsk po trzech latach powrócił na mapę cyklu Garmin MTB Series. Kolarze mieli do pokonania jeden z dwóch dystansów: MINI (26 km) lub MAXI (ok. 52 km). Na listach startowych znalazły się nazwiska niemal pół tysiąca zawodniczek i zawodników, między innymi: Andrzeja Kaisera, Bartosza Banacha, Krzysztofa Krzywego, Przemysława Ebertowskiego, Tomasza Repińskiego i Agnieszki Patoki.

Po pierwszej pętli dystansu MAXI na prowadzeniu była czteroosobowa grupa kolarzy, w której znaleźli się: Andrzej Kaiser, Bartosz Banach, Tomasz Repiński i Piotr Rzeszutek, którzy ostro zaatakowali od samego początku i odskoczyli reszcie zawodników. Grupa dobrze współpracowała i utrzymała się do samego końca, a ostatni zakręt przed metą i ułamki sekund przesądziły o zwycięstwie Tomasza Repińskiego (ASE Trek Gdynia, 02:12:04,67). Drugi linię mety minął Piotr Rzeszutek (Klub Kolarski Lew Lębork, 02:12:05,27). Na trzecim miejscu wyścig ukończył Bartosz Banach (Torus – Apteka Gemini Gdańsk, 02:12:06) – zwycięzca klasyfikacji generalnej na dystansie MAXI zeszłorocznej edycji Garmin MTB Series.

O kolejności na podium w wyścigu mężczyzn na dystansie MINI również zadecydowały sekundy. Pierwszy linię mety minął Wiktor Stankiewicz (Team Verge Polska, 01:08:23), drugi był Piotr Polus (01:08:24), a trzecie miejsce na podium przypadło Damianowi Cibie (Ta Ko Team, 01:11:17).

„Sezon rozpoczął się dla mnie znakomicie, bardzo mocne ściganie podczas pierwszej wiosennej edycji Garmin MTB Series. Trasa była bardzo ciekawa, z dużą ilością korzeni i trudnych technicznie podjazdów, czyli tego co kolarze MTB lubią najbardziej. Mogę powiedzieć, że była przygotowana na 5 z plusem. Za tydzień startuję w Kolbudach, a później w Sopocie, a na koniec sezonu planuję również start w jesiennej edycji cyklu”. – powiedział Wiktor Stankiewicz, zwycięzca etapu Garmin MTB Series w Gdańsku.

W rywalizacji pań na dystansie MAXI nie miała sobie równych Agnieszka Patoka (ASE Trek Gdynia, 03:02:32) zwyciężczyni klasyfikacji generalnej Garmin MTB Series na dystansie MINI sprzed dwóch lat. Jako druga na mecie zameldowała się Magdalena Fabjanowicz (7r Politechnika Gdańska, 03:21:23).

Najlepszą kobietą na dystansie o połowę krótszym w Gdańsku była Aleksandra Zabrocka (MLKS Baszta Bytów, 01:18:59), która na ten sezon wybrała rywalizację na dystansie MINI. Drugie miejsce przypadło Weronice Lorkowskiej (Team Verge Polska, 01:25:18) triumfatorce zeszłorocznej klasyfikacji generalnej cyklu na tym samym dystansie. Na trzecim miejscu wyścig ukończyła Maria Krefft (MLKS Baszta Bytów, 01:34:07).

Rywalizacja w Gdańsku była niezwykle zacięta, przez co kolejne etapy tegorocznego cyklu zapowiadają się emocjonująco. Walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nabiera rozpędu, a wszystko może się zmienić już podczas kolejnego etapu wiosennej edycji cyklu Garmin MTB Series 2018, który odbędzie się już 14 kwietnia w Kolbudach, gdzie rywalizacja o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej nabierze jeszcze większych „rumieńców”.

Cały czas trwają zapisy na kolejne zawody wiosennej edycji Garmin MTB Series 2018 w Kolbudach (14.04) i w Sopocie (21.04). Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie zawodów www.mtbseries.pl. Więcej informacji znajduje się na profilu Garmin MTB Series na portalu Facebook www.facebook.com/mtbseries


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0