Wyniki – 7-8 kwietnia 2018

Wyniki – 7-8 kwietnia 2018

Wyniki – 13-14 czerwca 2015
Rafał Alchimowicz (Interferie Optyk Okular) – Puchar Strefy MTB Sudety, Bardo
Wyniki – 30-31 lipca 2016

Mijający weekend to było bezdyskusyjnie prawdziwe otwarcie sezonu – zawody rozegrane zostały w praktycznie każdym zakątku kraju, a i na arenie międzynarodowej wyścigów cross country było naprawdę dużo.

Na wstępie najważniejsze wyniki, a poniżej pełna lista tych krajowych oraz tych zagranicznych w których startowali zawodnicy z Polski. Albo Polacy mieszkający za granicą, jak Norbert Nowik, który w Pucharze Hiszpanii (Open de Espana) w Caceres zajął 9 miejsce. Katarzyna Solus Miśkowicz (VWSU MTB Team) w sobotę zajęła piąte, a w niedzielę drugie miejsce na Kamenjak Rocky Trails. Najlepszy wynik męski to dziesiąte miejsce Marka Konwy w sobotę i piąte w niedzielę, także na Kamenjak Rocky Trails. Pechowy weekend dla Bartłomieja Wawaka (Kross Racing Team), który w sobotę zaraz po starcie złapał gumę i zmuszony był do wycofania się z wyścigu.

Jeśli chodzi o wyścigi w kraju to bardzo cieszy dość wysoka frekwencja w zawodach cross country – zarówno w Małej Lidze XC, jak i w debiutującej w Grudziądzu Północnej Lidze MTB XC. W każdym z wyścigów wzięło udział w sumie prawie 300 osób.

W Portugalii rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w zjeździ (DHI). Po tytuł sięgnął Portugalczyk Francisco Pardal. Polskę reprezentował Sławomir Łukasik, który zajął 16 miejsce. W sumie wystartowało dokładnie 100 zawodników.


ŚWIAT


XCO Kamenjak Rocky Trails - Premantura, Chorwacja

  1. Luca Braidot – Włochy – 1:22:28
  2. Matous Ulman – Czechy – 1:23:19
  3. Tomas Paprstka – Czechy – 1:24:05
  • Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 10 / 1:26:20
  • Filip Helta (SGR Specialized) – miejsce 12 / 1:26:31
  • Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 16 / 1:27:31
  • Mariusz Michałek (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 17 / 1:27:40
  • Adrian Brzózka (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 23 / 1:29:30
  • Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 43 / 1:34:46
  • Mikołaj Dziewa (SGR Specialized) – miejsce 44 / 1:34:46
  • Bartosz Janowski (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 54 / 1:36:58
  • Karol Rożek (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 59 / -2 okr
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – DNF
  • Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace) – DNF

  1. Blaza Pintaric – Słowenia – 1:25:25
  2. Karla Stepanova – Czechy – 1:26:23
  3. Jitka Skarnitzlova – Czechy – 1:27:22
  • Katarzyna Solus-Miśkowicz  (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 5 / 1:29:07
  • Michalina Ziółkowska  (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 7 / 1:32:27
  • Patrycja Świeczyńska – miejsce 17 / -3 okr
  • Aleksandra Podgórska (SGR Specialized) – DNF

XCM Kamenjak Rocky Trails - Premantura, Chorwacja

  1. Filip Adel – Czechy – 2:15:46
  2. Tomas Visnovsky – Słowacja – 2:16:01
  3. Marton Dina – Węgry – 2:17:17
  • Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 5 / 2:17:18
  • Mariusz Michałek (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 7 / 2:17:19
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – miejsce 15 / 2:21:02
  • Jakub Zamroźniak (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – miejsce 22 / 2:22:55
  • Karol Rożek (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 23 / 2:22:56
  • Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 25 / 2:23:54
  • Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 34 / 2:28:08
  • Filip Helta (SGR Spcialized) – miejsce 40 / 2:30:10

  1. Barbara Benko – Węgry – 2:39:10
  2. Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – 2:40:01
  3. Blaza Pintaric – Słowenia – 2:40:51
  • Michalina Ziółkowska – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 6 / 2:47:47
  • Aleksandra Podgórska – SGR Specialized – miejsce 10 / 2:53:16
  • Patrycja Świerczyńska – miejsce 12 / 3:00:50
  • Anna Urban- Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 13 / 3:04:34

Proffix Swiss Bike Cup - Tamaro, Szwajcaria

  1. Titouan Carod – BMC MTB Racing Team – 1:31:07
  2. Mathias Flueckiger – Thomus RN Racing Team – 1:31:40
  3. Lars Forster – BMC MTB Racing Team – 1:31:58

  1. Aleksander Keller -Thomus RN Racing Team – 1:18:26
  2. Ramona Forchini – jb Brunex Felt Factory Team – 1:18:51
  3. Julie Bresset – Francja – 1:19:27
  • Jolanda Neff (Kross Racing Team) – miejsce 5 / 1:20:21
  • Paula Gorycka (Struby Bixs Team) – miejsce 17 / 1:29:19


POLSKA


MTB Pomerania Maraton - Łęczyce

  1. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  2. Arek Peta – Klub Kolarski Lew Lębork
  3. Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork

  1. Agnieszka Patoka – ASE Trek Gdynia
  2. Marzena Janczarska – Niearzeszona
  3. Julia Michałowska – SRS Szczecinek

Mała Liga XC - Otwock

Elita


  1. Mateusz Rejch – T-Bike Racing Team
  2. Michał Cąpała – RMF FM HEG
  3. Łukasz Woźnica – Trezado

  1. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Adrianna Stępniewska – Skan Bike Team Opoczno
  3. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team

Junior


  1. Konrad Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  2. Michał Lachowicz – Warszawski Klub Kolarski
  3. Piotr Jeziorski – Warszawski Klub Kolarski

Masters I


  1. Artur Mioduszewski – Trezado
  2. Jacek Rządca – Trezado
  3. Kamil Karwat – Świat Rowerów Merida Team

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado
  2. Piotr Gajewski – Movlink Bike Team
  3. Mateusz Chojecki – Ośka Warszawa

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Piotr Diedzic – Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team
  3. Grzegorz Kuligowski – Trybik

Masters IV


  1. Krzysztof Możewski – Mybike.pl
  2. Tomasz Kuczewski – Trezado
  3. Krzysztof Jeziorski – SMCT Jeziorski

Ladies


  1. Urszula Luboińska – Trezado
  2. Justyna Tarnowska – Go Sport AK-Speed Team
  3. Zofia Czyż – Ibox Mała Liga Cycling Team

Puchar Strefy MTB Sudety - Bardo Sezon Open - Bardo


  1. Piotr Brzózka – JBG-2 Cryospace
  2. Rafał Hebisz – SGR Specialized
  3. Wojciech Halejak-  JBG-2 Cryospace

  1. Barbara Borowiecka – Szczepanbike
  2. Joanna Ignasiak – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Patrycja Piotrowska – KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

Garmin MTB Series - Gdańsk

  1. Tomasz Repiński – ASE Trek Gdynia
  2. Piotr Rzeszutek – Klub Kolarski Lew Lębork
  3. Bartosz Banach – Torus – Apteka Gemini Gdańsk

  1. Agnieszka Patoka – EDF Trek Gdynia
  2. Magdalena Fabjanowicz – 7r Politechnika Gdańska
  3. Karina Olszewska – Niezrzeszona

Cisowianka Mazovia MTB Marathon - Legionowo

  1. Tomasz Majewski – Retro Stork Team
  2. Artur Mioduszewski – Trezado
  3. Łukasz Gukiewicz – Absolute Bikes Team

  1. Urszula Luboińska – Trezado
  2. Małgorzata Lutecka – IFON Kolarz Klub
  3. Zofia Sołtys – Velmar – Merida-CST-Blachy Pruszyński Team

Milko Mazury MTB - Gałkowo

Pro


  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olszyn team
  2. Łukasik Krzysztof – Renault Team
  3. Artur Korc – Centrum Rowerowe Olszyn Team

  1. Silvija Paceviciene – Sprint-rowery.pl

Expert


  1. Piotr Krysiewicz – Sprint-rower.pl
  2. Paweł Ciunel – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Daniel Pepla – Renault Team

  1. Marzena Moniuszko – Milsport BLU Team
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike TEam

Bike Cross Maraton - Dolsk

  1. Hubert Semczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Górniak Michał – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Bartłomiej Oleszczuk – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Kamila Wójkiewicz – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team
  3. Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers TP-Link Team

Zachodnia Liga MTB - Moryń

  1. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  2. Bartosz Błaszczyk – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Michał Konradowski – 2×3 Racing Team

  1. Milena Bogucka – Cubica Racing Team
  2. Małgorzata Lewandowska – Cubica Racing Team
  3. Małgorzata Gryszczuk – AMG Cybinka Team

Puchar Smoka XC - Brzyska

tbc

Północna Liga MTB XC - Grudziądz

Elita


  1. Daniel Lipinski – TTC Beretta Toruń
  2. Kacper Belt – MTB Eldar Świecie
  3. Tomasz Juchniewicz – 7R Politechnika Gdańska

Kobiety


  1. Paula Juchniewicz – 7R Politechnika Gdańska
  2. Iza Podpirko – Olsztyn
  3. Hanna Bielińska – Wilcze

Masters I


  1. Eduard Tomashevsky – West MTBo Team
  2. Artur Szmyt – nbike Academy
  3. Piotr Jurczak – nbike Academy

Masters II


  1. Rafał Szturo – Sisu OWB Team
  2. Jarosław Prościński – Sport Serwis Team
  3. Marcin Suchomski – MTB Eldar Świecie
  4. Andrzej Podpirko – AGIZ Team

Masters III


  1. Ireneusz Pyszora – LTM Masters Team
  2. Krzysztof Matuszewski – LTM Masters Team
  3. Krzysztof Lica – Sisu OWB Team

MTB Cross Maraton - Chęciny

Master


  1. Marcin Jabłoński – Metrobikes.pl
  2. Paweł Chrząszcz – 72D Windsport Powered by Oshee
  3. Szymon Zacharski – 3R Radomski Ruch Rowerowy

  1. Klaudia Cichocka – Baran Cycling Team
  2. Justyna Małek – iBox Mała Liga Cycling Team
  3. Sylwia Tkaczyk – MyBike.pl

Fan


  1. Michał Cichoń – MTB MOSiR Dukla
  2. Daniel Packi – VIP Trans Team
  3. Jakub Żurek – 72D Windsport Powered by Oshee

  1. Katarzyna Pakulska – Adalight Arealamp
  2. Kasia Laskowska – Finisher.pl
  3. Magdalena Mędrecka – Sengam Sport Racing Team

FORCE Maraton MTB Orzesze - Orzesze

  1. Marcin Budziński – Hurom Sławno Accent Team
  2. Tomasz Budziński – Hurom Sławno Accent Team
  3. Marcel Fabian – CST 7R MTB Team

  1. Zuzanna Krzystała Stępień – Sup Lifting Team Bugla Bike Service
  2. Magdalena Zielińska – Malec
  3. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team

Częstochowskie MTB #1 - Częstochowa

  1. Marcin Bartolewski – Scout Częstochowa
  2. Tomasz Dygacz – Odkrywcy Taurus
  3. Michał Bareła – Jura Bike MTB Team

  1. Karolina Kukuła – Profidea Kraków
  2. Agnieszka Uroda Hampelska – Rafako Orbea MTB Team
  3. Ania Wajzer – Sengam Sport Racing Team

Kołodziej Cube MTB Pelplin - Pelplin

  1. Norbert Łysiak – nbike Academy
  2. Jacek Torzewski – AMSports Bydgoszcz MTB Team
  3. Artur Smoliński – Sport Serwis Team

  1. Agnieszka Grochowska – GK STG
  2. Katarzyna Kuczorska – TA KO Team
  3. Marta Kamińska – Nexus Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0