Zapowiedź Kamenjak Rocky Trails 2018

HomeZapowiedzi

Zapowiedź Kamenjak Rocky Trails 2018

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kamenjak Rocky Trails to dwudniowa impreza, która z roku na rok coraz bardziej się rozwija ściągając na start zawodników z całej Europy. Północna Chorwacja, w miarę stały kwietniowy termin, wymagająca runda XCO, do tego w niedzielę maraton – oba z kategoriami UCI – wszystko to sprawia, że organizatorzy nie muszą się martwić o liczną i mocną obsadę obu wyścigów. W tym roku dodatkową motywacją dla wielu zawodników jest fakt, że ME XCM rozegrane zostaną już za dwa tygodnie we Włoszech. Tym bardziej każdy wyścig i okazja do przepalenia nogi jest na wagę złota.

Patrząc na listę startową trudno się oprzeć wrażeniu, że wyścig na półwyspie Kamenjak, koło miejscowości Pramentura – to będą małe Mistrzostwa Polski, zarówno w cross country, jak i w maratonie mtb. Wszystko za sprawą obecności na starcie praktycznie pełnych składów takich ekip jak JBG-2 CryoSpace, Kross Racing Team, SGR Specialized czy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

Runda wyścigu cross country liczy 4 km. Wyścig elity kobiet o 12:00, a mężczyzn o 14:00.

Z kolei niedzielny maraton zostanie rozegrany na rundzie liczącej 20 km, którą zawodnicy będą musieli pokonać trzy razy. Razem z 2 kilometrową rozbiegówką da to 62 km.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0