FORCE Maraton MTB Orzesze już w niedzielę

FORCE Maraton MTB Orzesze już w niedzielę

Amator donosi: “to jest kolarstwo górskie, więc nie może być płasko jak stół” – FORCE Maraton MTB Orzesze
Wyniki – 7-8 kwietnia 2018
Wyniki – 1-2 kwietnia 2017
Mocne otwarcie ekipy Hurom Sławno Accent Team
Plan na weekend 14/2018

Już w ten weekend głodni ścigania kolarze górscy będą mogli sprawdzić formę w pierwszym maratonie MTB na Górnym Śląsku. Fundacja Aktywni oraz Force Components Polska po raz kolejny dają sygnał do rozpoczęcia ścigania po zimowej przerwie. Zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 400 zawodników. W tym roku organizatorzy zapowiadają, że lista startowa będzie jeszcze dłuższa. Nie powinno zabraknąć na niej również znanych nazwisk jakie zawitały do Orzesza poprzedniej wiosny.

Synoptycy prognozują bezchmurne niebo oraz temperaturę w okolicach 20 stopni. Jak na początek kwietnia zapowiada to wspaniałe warunki do ścigania. Jeśli jeszcze nie wyciągnęliście z dna szafy krótkiego stroju startowego to jest to najwyższa pora.

Efekty zimowej pracy będzie można sprawdzić na dwóch dystansach: 35 oraz 68 kilometrów. Wszystko to na interwałowej rundzie dookoła najwyższego szczytu Płaskowyżu Rybnickiego – Ramży. Nie zabraknie na niej podjazdów, zjazdów, singli jak i szerokich leśnych duktów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie i nie będzie się nudził. Zapisy internetowe trwają jeszcze do piątku 6 kwietnia.

Start dystansu długiego w samo południe, 12:00 na boisku w Orzeszu Jaśkowicach. 10 minut później na trasę wyruszy dystans krótki. Wcześniej od godziny 9:00 do 11:30 organizatorzy zapraszają do biura zawodów.

Zapisy na stronie pomiaryczasu.pl. Więcej szczegółów na maratonmtborzesze.pl oraz na Facebook’u.

Organizator: Fundacja – Aktywni
Sponsor Główny: Force Components Polska
Główny Partner: Urząd Miasta Orzesze

COMMENTS

DISQUS: 0