Nadir Colledani (Bianchi Countervail) wygrywa Grici XC – Vrtojba, SLO

HomeKomentarze

Nadir Colledani (Bianchi Countervail) wygrywa Grici XC – Vrtojba, SLO

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim ponownie w Mrągowie
Co to jest cross country (XCO)?
Paweł Garczyk (SGR Specialized) – Puchar Słowacji, Turcianskie Teplice
Jarosław Żur (KS Luboń Skomielna Biała) – Puchar Szlaku Solnego, Orawka
Michalina Ziółkowska szykuje się do mistrzostw Europy

Wyścig XCO w słoweńskiej miejscowości Vrtojba odbywa się od wielu lat, ale dopiero od 2017 roku wpisany jest do kalendarza UCI z kategorią C1. Zarówno w tym, jak i w ubiegłym roku wyścig ten był jednocześnie inauguracją Pucharu Słowenii – sloXcup, który obejmuje osiem wyścigów – wszystkie wpisane do kalendarza UCI z kategoriami C1 i C2.

W wyścigu elity mężczyzn triumfował zawodnik drużyny Bianchi Countervail, Nadir Colledani. Poniżej kilka zdań jego komentarza postartowego:

Wyścig był sporym wyzwaniem, także ze względu na duże ilości błota oraz wielu zdublowanych zawodników, których trzeba było wyprzedzać. Od samego początku mocne tempo narzucił Luca Braidot, co przełożyło się na szybką selekcję w czołówce. Sam starałem się nie forsować się w początkowej fazie wyścigu, trzymałem się Braidota. Wyczekałem jego słabszego momentu i wyszedłem na prowadzenie.

Wkrótce wypracowałem dwie minuty przewagi, które pozwoliło mi przejąć kontrolę nad wyścigiem na finałowym okrążeniu. Bez zbędnego ryzyka dotarłem na metę na pierwszym miejscu. 

W tym samym wyścigu jechał Michał Topór (Superior Zator), który zajął 41 miejsce. W rywalizacji kobiet triumfowała Tanja Zakelj (Unior Devinci Factory Team), a Gabriela Wojtyła (Superior Zator) zajęła 11 miejsce. W wyścigu juniorów Piotr Śliwiński (RMF FM HEG) zajął 40 miejsce.

COMMENTS

DISQUS: 0