Bike Maraton już za dwa tygodnie. Szosowy Klasyk w pakiecie

Bike Maraton już za dwa tygodnie. Szosowy Klasyk w pakiecie

Wyniki 3-4 października 2015
Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – Bike Maraton, Zdzieszowice
Bike Maraton Polanica – Zdrój. Czas na góry
Inauguracja Bike Maratonu – 8 kwietnia, Miękinia. Ostatnie odliczanie
Anna Urban (TRW MTB Racing) – Bike Maraton, Miękinia

14 kwietnia rusza Bike Maraton. Pierwsza edycja cyklu ponownie odbędzie się w Miękini. Dzień później do Miękini zawita Szosowy Klasyk i to również nie będzie pierwsza wizyta. Uliczne ściganie wraca tam w ramach cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Wśród ośmiu wyścigów tej serii, Szosowe Klasyki będą trzy – pierwszy 15 kwietnia w Miękini, drugi 8 lipca w Szklarskiej Porębie i trzeci 4 sierpnia w Grodowcu. Inauguracja cyklu już 8 kwietnia w Sobótce (Ślężański Mnich), a finał, również pod Ślężą, 14 października (Runda Spadających Liści). Ten ostatni wyścig także wiąże się z Bike Maratonem, bo 13 października mamy w Sobótce finał również tej imprezy. Szykuje się więc kolejny kolarski superweekend, a takich weekendów będzie w tym sezonie dużo.

Do października jednak daleko, a po drodze – zarówno kolejnych miesięcy, jak i kolarskich wydarzeń – całkiem sporo. Listę tych pierwszych otwiera więc kwiecień, a tych drugich – kolarski weekend w Miękini. Na pewno wielu zawodników w sobotę zmierzy się  z trudami Bike Maratonu, w niedzielę wystartuje w Szosowym Klasyku, a zimowy głód startów wkrótce zostanie wreszcie zaspokojony!

Bike Maraton ruszy ze stadionu przy ulicy Sportowej 14 kwietnia o godz. 11:00 i pewnie znów wszyscy zadają sobie pytanie czy padnie kolejny rekord frekwencji? Cóż, można się  chyba tego spodziewać… Czas już zatem najwyższy na powrót ze słonecznych zgrupowań i obozów w Hiszpanii i Portugalii aby stawić czoła polskiej kolarskiej wiośnie!

Trzy dystanse Bike Maratonu w Miękini mają w tym roku, odpowiednio, 28 km (MINI), 51 km (MEGA) i 74 km (GIGA). Przewyższenie na najdłuższym dystansie to niby “tylko” 730 m, a górskie edycje Bike Maratonu często “skaczą” grubo powyżej 2000 m, ale absolutnie trasy w Miękini lekceważyć nie można. Trzeba tam po prostu przyjechać i spróbować samemu jak smakuje Bike Maraton Miękinia.

15 kwietnia –  drugi wyścig cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Tu trochę startowej pary ujdzie pewnie trochę wcześniej, bo cykl ruszy przecież 8 kwietnia, ale ściganie w Miękini  zobowiązuje przecież do pełnej gotowości. Startujemy 15 kwietnia o godz. 11:00 i wjeżdżamy na pierwszą rundę wyścigu, korzystając z całkowicie zamkniętego ruchu samochodowego. Przez te parę godzin drogi gminy Miękinia należeć będą tylko do kolarzy. Dystans PRO to cztery rundy – każda po 25,5 km. Suma daje nam aż 102 km, czyli kawał porządnego szosowego wyścigu. Jeśli to dla kogoś za wiele, niech jedzie dystans FUN (51 km) – ten wyścig również może być dla niektórych wyzwaniem, a dla innych okazją do mocnej, szybkiej jazdy.

Kolarski weekend w Miękini już naprawdę niebawem – przygotowujcie sprzęt i szlifujcie formę na 14 i 15 kwietnia. Bike Maraton i Szosowy Klasyk znów w jednym miejscu, dzień po dniu. Miękinia zaprasza na rozpoczęcie kolarskiego sezonu.

Więcej informacji na szosowyklasyk.pl i bikemaraton.com.pl

 

COMMENTS

DISQUS: 0