Podsumowanie inauguracji cyklu MTB Pomerania Maraton w Luzinie

HomeINFORMACJE PRASOWERelacje

Podsumowanie inauguracji cyklu MTB Pomerania Maraton w Luzinie

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W Luzinie odbyła się inauguracja cyklu MTB Pomerania Maraton 2018, a na starcie pojawiło się 239 spragnionych rowerowych emocji kolarzy, którzy musieli zmierzyć się z trudnymi warunkami atmosferycznymi na mocno interwałowej trasie.

Ze względu na niskie temperatury i opady śniegu, tuż przed samymi zawodami, organizator skrócił najdłuższy dystans Mega do 55 kilometrów przy 1100 metrach przewyższenia. „Krótsza” wersja Speed wynosiła 34 km i 600 metrów samych podjazdów. Bazą imprezy była nowoczesna hala sportowa GOSRiT Luzino, a start znajdował się na początku popularnej wśród mieszkańców „ścieżki zdrowia”.

– Wszyscy, którzy wystartowali dzisiaj w Luzinie zasługują na słowa uznania. Trasa była w wielu momentach bardzo trudna technicznie, a zalegający w kilku miejscach śnieg i lód dodał dodatkowo naszym uczestnikom ekstremalnych wrażeń. Pomimo tego, na twarzach zawodników można było zauważyć, że rozpoczęcie sezonu MTB na Pomorzu  było udane, a każdego kto wziął udział w tym wydarzeniu możemy śmiało nazwać bohatetem – powiedział nam organizator Marek Wróbel.

Na najdłuższej trasie, czyli na trasie MEGA zwyciężył Przemysław Ebertowski z ASE Trek Gdynia, przed Danielem Majkowskim z FTI Racing Team i Krzyśkiem Krzywym z Nexus Team. Wśród kobiet wygrała Monika Kulling z KLIF MTB Team Chłapowo, która wyprzedziła Marzenę Janczarską i Justynę Machowską z VO2 max MTB Team.

Dystans Speed najszybciej pokonał Paweł Szczygielski (The Barbers Team), finiszując przed Jakubem Krzemińskim (Team Verge Polska BikeUUP) i Michałem Lenzem (Good Ride). W rywalizacji kobiet triumfowała Aleksandra Zabłocka (MLKS Baszta Bytów), wyprzedzając Kasię Kuczorską (TA KO Team) i Kingę Tomaszewską (FTI Racing Team).

Młodzież w Luzinie ścigała się na trasach Junior (500m oraz 3 km). W najmłodszej kategorii do lat 8 wygrał Borys Świetlicki, wyprzedzając Olega Kozieł-Dworskiego oraz Igora Gardzielewskiego. Wśród dziewczynek w tej samej kategorii wiekowej najszybsza była Kinga Słomion, przed Hanią Marek oraz Antoniną Cieślikiewicz.

Na dłuższym dystansie Junior najszybciej do mety dojechał wśród chłopców Stanisław Jeka, przed Tomkiem Recą i Jackiem Glazikiem. Na tej samej trasie wśród dziewczynek była Julia Słomion przed Marianną Stanisławską.

Dziś mogliśmy ponownie przekonać się, że lasy nadleśnictwa Strzebielino i okolice Luzina są doskonałym terenem do jazdy na rowerze. Świadczy też o tym dobra frekwencja, która dopisała pomimo trudnych warunków do ścigania, zwłaszcza niskiej temperatury.

Pierwszy wyścig serii MTB Pomerania Maraton został zorganizowany przy współpracy z Gminą Luzino oraz sponsorem tytularnym siecią sklepów rowerowych Pro Sport. Partnerami wydarzenia byli również: Cechini Muszyna, Goldwell Polska, Moroccan Oil, Luk-Connect, Pezal oraz VW Benepol Gdańsk.

Kolejny etap cyklu odbędzie się już za dwa tygodnie (7 kwietnia) w Gminie Łęczyce z bazą zawodów usytuowaną w Bożympolu Wielkim. Będzie to nowe miejscówka na pomorskiej mapie MTB, a trasa pozytywnie zaskoczy miłośników rowerów górskich.

Cykl MTB Pomerania Maraton składa się z 5 edycji:

  • MTB Pomerania Luzino – odbył się 24 marca
  • MTB Pomerania Łęczyce – 7 kwietnia
  • Festiwal MTB Pomerania Puck – 12 i 13 maja
  • MTB Pomerania Kolbudy – 20 maja
  • MTB Pomerania Władysławowo – 10 czerwca

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0