Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team): “założyłem cel obrony pierwszego miejsca z zeszłego roku i udało się!” – Kamptal Klassik Trophy, Langenlois, AUT

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team): “założyłem cel obrony pierwszego miejsca z zeszłego roku i udało się!” – Kamptal Klassik Trophy, Langenlois, AUT

Wyniki – 19-20 sierpnia 2017
Michalina Ziółkowska (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Ischgl Ironbike Marathon, Austria
Rafał Hebisz podsumowuje starty juniorów w Graz
Michał Topór (Superior Zator): “ten wyścig był niczym wdech świeżego powietrza po kilku dniach spędzonych pod ziemią.”
Błażej Maresz: lepiej mieć przeciętnych zawodników, bo nie doświadczą rozczarowania

Wyścig w Langenlois należy do jednych z moich ulubionych ze względu na profil trasy. W tym roku założyłem cel obrony pierwszego miejsca z zeszłego roku i udało się! Tym razem wyścig rozegrał się dla mnie dużo wcześniej niż w zeszłym roku, kiedy o zwycięstwo walczyłem na ostatnich metrach.

Przez pierwszą połowę wyścigu jechaliśmy w grupie pięciu osób (ja, Cink, Kerschbaumer, Skarnitzl, Vastl). Niestety Czesi nie do końca chcieli współpracować. Postanowiłem zaatakować na trzy rundy do końca, po trosze żeby obudzić towarzystwo, ale i żeby sprawdzić kto tak naprawdę jest mocny dzisiejszego dnia. Na przedostatniej rundzie dogonił mnie Ondrej Cink i jednocześnie skontrował moją ucieczkę. Udało mi się przetrzymać ten atak, trzymałem się mocno Czecha, aby na ostatnim podjeździe zaatakować i dojechać samotnie do mety.

Już nie mogę się doczekać kolejnego startu w Langenlois w przyszłym roku ? A to zwycięstwo dało mi fajnego kopa na kolejne wyścigi!

COMMENTS

DISQUS: 0