Wyniki – 24-25 marca 2018

Wyniki – 24-25 marca 2018

Absa Cape Epic – Etap V
Absa Cape Epic – Etap VI
Drugi etap ABSA Cape Epic dla Topeak-Ergon Racing

Sezon wystartował i miniony weekend był w zasadzie pierwszą okazją dla wielu polskich zawodników do konfrontacji po zimowym okresie przygotowawczym. Najlepszą dyspozycję na tę chwilę zaprezentował Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team), który triumfował w Austrii. Marek Konwa (VWSU MTB Team) został sklasyfikowany na miejscu 12. Wśród kobiet najszybszą Polką była Katarzyna Solus Miśkowicz (VWSU MTB Team). Niewiele gorszą dyspozycję zaprezentowała Aleksandra Podgórska (SGR Specialized). Gabriela Wojtyła zameldowała się co prawda dopiero na miejscu 10, ale jednocześnie było to 3. miejsce w kategorii U23.

Warto także podkreślić bardzo dobre trzecie miejsce Piotra Kryńskiego (VWSU MTB Team) w juniorach oraz pierwsze miejsce Bogdana Czarnoty (VWSU MTB Team) w kategorii Masters. W tym samym wyścigu Mirek Bieniasz (KCP Elzat Bieniasz Team) zajął 5 miejsce.

W Cape Town zakończyło się ABSA Cape Town, gdzie podobnie jak na pierwszym Pucharze Świata – dublet ustrzelili zawodnicy Specialized Racing. Relację etap po etapie, możecie przejrzeć tu.

Krajowa rywalizacja sportowa też się mocno ruszyła. Co prawda jeszcze trudno mówić o wyścigach w górach, gdzie zalega śnieg, ale na nizinach maratony MTB już przyciągają setki startujących. Warto podkreślić fakt aż trzech wyścigów XCO rozegranych w ten weekend, które pokazują dyspozycję zawodników, którzy będą pewnie stawać do walki o koszulkę MP w lipcu.  Mam tu na myśli oczywiście kategorie Cyklosport i Masters. Elita startowała za granicą.


ŚWIAT


ABSA Cape Epic - Cape Town, RPA

  1. Jaroslav Kulhavy / Howard Grotts – Specialized Racing
  2. Alban Lakata / Kristian Hynek – Canyon Topeak
  3. Manuel Fumic / Henrique Avancini – Cannondale Factory Racing

  1. Annika Langvad / Kate Courtney – Specialized Racing
  2. Sabine Spitz / Robyn de Groot – Wiawis Bikes Pro Team
  3. Annie Last / Mariske Strauss – Silverback KMC

Kamptal Klassik Trophy - Langenlois, Austria

  1. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  2. Ondrej Cink – Primaflor Mondraker Rotor
  3. Jan Skarnitzl – Mitas Trek
  • Marek Konwa – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 12 / +3:12
  • Mariusz Michałek – JBG-2 CryoSpace – miejsce 14 / +4:22
  • Filip Helta – SGR Specialized – miejsce miejsce 15 / +4:28
  • Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace – miejsce 17 / +4:59
  • Karol Rożek – JBG-2 CryoSpace – miejsce 21 / +5:25
  • Bartosz Janowski – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 28 / +6:50
  • Mikołaj Dziewa – SGR Specialized – miejsce 32 / +7:50
  • Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace – miejsce 36 / +9:06
  • Arkadiusz Mirek – KCP Elzat Bieniasz Bike – miejsce 40 / +9:49
  • Michał Topór – Superior Zator – miejsce 45
  • Karol Ostaszewski – miejsce 47
  • Oskar Pluciński – miejsce 50
  • Maciej Jeziorski – Romet Factory Team – miejsce 53
  • Jarosław Żur – miejsce 56
  • Bartosz Dziadkowiec – miejsce 73 / – 1 okr
  • Szymon Biel – miejsce 74 / – 1 okr
  • Mateusz Maszkiewicz – miejsce 79 / – 1 okr
  • Mateusz Nieboras – JBG-2 CryoSpace – DNF
  • Jakub Zamroźniak – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – DNF

  1. Jitka Skarnitzlova – Czechy
  2. Barbara Benko – Węgry
  3. Blaza Pintaric – Słowacja
  • Katarzyna Solus Miśkowicz – Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 5 / +2:04
  • Aleksandra Podgórska – SGR Specialized – miejsce 7 / +2:49
  • Gabriela Wojtyła – Superior Zator – miejsce 10 / +4:30
  • Magdalena Zielińska – Sokół Kęty – miejsce 13 / +5:20
  • Michalina Ziółkowska – Volskwagen Samochody Użytkowe MTB Team – miejsce 16 / +6:22
  • Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski – miejsce 18 / +12:07
  • Małgorzata Mazurek – miejsce 21 / +17:14

Puchar Francji - Marsylia, Francja

  1. Maxime Marotte – Francja
  2. Titouan Carod – Francja
  3. Stephane Tempier – Francja

  1. Lucie Urruty – Scott Creuse Oxygene Gueret
  2. Helene Clauzel – KMC Ekoi SR Suntour
  3. Julie Bresset – Francja


POLSKA


Mała Liga XC - Józefów

Elita


  1. Krzysztof Łukasik – Renault Team
  2. Mateusz Rejch – T-Bike.pl Racing team
  3. Arkadiusz Jusiński – Renault Team

  1. Marta Bazańska – Rafbike.pl Sklep Rowerowy
  2. Klaudia Cichacka – Baran Cycling Team
  3. Izabela Macutkiewicz – Trezado

Junior


  1. Adrian Wawer – Eti LKKG Lublin
  2. Kamil Eber – WGR Team
  3. Bartosz Niebielski – UKS Falenica

Masters I


  1. Artur Mioduszewski – Trezado
  2. Łukasz Gukiewicz – Absolute Bikes Team
  3. Jonasz Stelmaszyk – Renault Team

Masters II


  1. Daniel Pepla – Trezado
  2. Piotr Małek – Ibox Mała Liga Cycling Team
  3. Marek Kulik – Baran Cycling Team

Masters III


  1. Jarosław Mitas – Klinika Rowerów
  2. Piotr Dziedzic – Raz Na Wozie Brzeziny MTB Team
  3. Tomasz Kuchniewski – Mybike.pl

Masters IV


  1. Krzysztof Mrożewski – Mybike.pl
  2. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  3. Tomasz Kuczewski – Trezado

Ladies


  1. Justyna Tarnowska – Go Sport AK-sped Team
  2. Urszula Luboińska – Trezado
  3. Anna Pietkiewicz – MTB Suwałki

Bolesławieckie XC - Bolesławiec

Elita


  1. Szczepan Paszek – Bikestacja.pl Fitwheels.eu
  2. Marcin Kawalec – IMmotion Specialized Skoda
  3. Rafał Alchimowicz – Interferie Optyk Okular

  1. Karolina Cierluk – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Sabina Rzepka
  3. Patrycja Piotrowska – KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

Junior


  1. Adam Wąsowicz — Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Filip Brzóska – KKW Whyte Nexelo Wałbrzych
  3. Karol Bednarek – UKS Sport Bralin

Masters Kobiety


  1. Anna Bielecka – KKW Whyte Nexelo Wałbrzych

Masters I


  1. Dariusz Poroś – Mitutoyo AZS Wratislavia
  2. Łukasz Rus – Pałac Sulisław MTB Team
  3. Rafał Iwan

Masters II


  1. Szymon Paszek – Bikestacja.pl
  2. Krzysztof Paluszek – Głuszyca
  3. Tomasz Gniadzik

Otwarte Mistrzostwa Orzesza XCO - Orzesze

Elita


  1. Michał Kucewicz – CST 7R MTB Team
  2. Marcel Fabian – Lemonbike.eu
  3. Karol Kucięba – CST 7R MTB Team

  1. Zuzanna Krzystała Stępień – SUP Lifting Team Bula Bike Service
  2. Dagmara Drabik – AZS AW Katowice
  3. Ewa Karchniwy – Politechnika Śląska

Junior


  1. Grzegorz Armatys – MTB Racing Team Tarnów
  2. Tobiasz Gromotka
  3. Tomasz Tomera – RK Aluminium Bike Team

  1. Sandra Adamczyk – SUP Lifting TEam Bula Bike Service
  2. Justyna Franas – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Masters Kobiety


  1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  2. Dorota Serafinowska – Opony Serafinowski
  3. Sławomira Gajdzik – KIWI Klub MTB

Masters I


  1. Adrian Rzeszutko – TKKF Uklejna Myślenice
  2. Grzeogrz Kubaczka – www.ag-architekci.pl
  3. Mariusz Musiałek – MMBike

Masters II


  1. Piotr Żebrowski – PTR Dojlidy Białystok
  2. Tomasz Stępień – SUP Lifting Team Bula Bike Service
  3. Tomasz Kubala

Masters III


  1. Jacek Piątek – TanieOdzywki.pl
  2. Marek Kubuszonek – Bike Atelier MTB Team
  3. Piotr Serafinowski – Opony Serafinowski

Solid MTB Maraton - Krzywin

Giga


  1. Adam Adamkiewicz – Real Leszno
  2. Przemysław Rozwalka – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest

  1. Magdalena Hałajczak – Euro Bike Kaczmarek Electric Team

Mega


  1. Michał Górniak – Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team
  2. Wojciech Polcyn – Niezrzeszony
  3. Szymon Matuszak – Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link Team

  1. Izabela Gościańska – DT4YOU MTB Team
  2. Joanna Adamska – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Barbara Andrzejewska – AF Mosina Team

Pomerania MTB - Luzino

  1. Przemysław Ebertowski – ASE Trek Gdynia
  2. Daniel Majkowski – FTI Racing Team
  3. Krzysztof Krzywy – Nexus Team

  1. Monika Kulling – Klif MTB Team Chłapowo
  2. Marzen Janczarska – Gdańsk
  3. Justyna Machowska – VO2max MTB Team

Maratony Kresowe MTB - Białystok

  1. Sarunas Pacevicius – SM Gaja
  2. Piotr Krysiewicz – UKS Wygoda Białystok
  3. Arturas Remeika – Bikexpert Cycling Team

  1. Izabela Kłosowska – Grupa Szalonych Rowerzystów
  2. Marzena Moniuszko – Niezrzeszona
  3. Silvija Latozaite – SM Gaja

LOTTO Poland Bike Marathon - Otwock

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Ernest Kurowski – AGK Nexelo Kurowski Team
  3. Mateusz Rejch – t-bike.pl Racing Team

  1. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  2. Izabela Macutkiewicz – Trezado
  3. Izabela Żeszczyńska – Dirty40

Zachodnia Liga MTB - Nierzym

  1. Paweł Piotrowicz – PPbike Salon Rowerowy
  2. Filip Hasse – Merx Team Wągrowiec
  3. Przemysław Brzuch – Cubica Racing Team

  1. Milena Bogucka – Cubica Racing Team
  2. Małgorzata Lewandowska – Cubica Racing Team
  3. Anna Urtnowska – Cubica Racing Team

Górznieński Maraton MTB - Dworek Wapionka

  1. Paweł Kowalkowski – Centrum Rowerowe Olsztyn
  2. Artur Korc – Centrum Rowerowe Olsztyn
  3. Jarosław Wołosiuk – CryoSpace Olsztyn

  1. Kasia Laskowska – Finisher.pl
  2. Daria Hejnowska – GTR Golub Dobrzyń
  3. Dorota Wrońska – Lubawa Kocha Biegać

Leszczyńska Liga Rowerowa - Trzebania

  1. Marcin Sapa – Real 64-Sto
  2. Adam Adamkiewicz – Real 64-Sto
  3. Krzysztof Paterka – LKK Team

  1. Edyta Swat – Swat Team

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0