Udany start sezonu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

HomeINFORMACJE PRASOWE

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team pojechali do austriackiej miejscowości Zöbinger Heiligenstein, gdzie w dniach 24-25 marca wzięli udział w zawodach Kamptal-Klassik-Trophy, które były dla nich pierwszymi w tym sezonie.

Zespół z pewnością może uznać start za bardzo udany. Pierwsze miejsce na trasie 25,5 km w kategorii C1 Men Masters zajął trener teamu Bogdan Czarnota. Równie dobrze spisali się jego podopieczni. Na najniższym stopniu podium w kategorii C1 Men Juniors stanął Piotr Kryński (01:19:55).

W kategorii wiekowej C1 Women Elite na piątym miejscu uplasowała się Katarzyna Solus-Miśkowicz, a jedenaście oczek niżej znalazła się Michalina Ziółkowska. Na dystansie 31,1 km dobrze spisał się Marek Konwa, który zajął 12. miejsce. Ten sam wyścig na 28. miejscu ukończył nowy zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Bartosz Janowski. 16. miejsce przypadło Jakubowi Zamroźniakowi, który ścigał się w kategorii Men Elite (U23).

Bogdan Czarnota
Myślę, że możemy być zadowoleni z tych pierwszych zawodów. Prawie wszyscy zawodnicy znaleźli się w okolicach pierwszej i drugiej dziesiątki w swoich kategoriach, co jak na początek sezonu jest przyzwoitym wynikiem. Przed nami jeszcze trochę pracy, ale jesteśmy na dobrej drodze, aby osiągać dobre wyniki w tym roku.

Katarzyna Solus-Miśkowicz
Jesteśmy świeżo po obozie, dlatego nie było łatwo. Wyścig zakończyłam na 5 miejscu, co uważam i tak za przyzwoity wynik jak na pierwsze zawody w tym sezonie. Dodatkowo pogoda też nam nie ułatwiała. Temperatura w tym roku dała nam z rana popalić, bo było zimniej niż na przełaju.