B’TWIN Rockrider 520 27.5″

HomeSprzęt

B’TWIN Rockrider 520 27.5″

Elektronika, dwunastorzędowe napędy, amortyzatory, karbon i wszelkie inne dobra inżynierii rowerowej. Te wszystkie rzeczy są domeną topowych sprzętów. Takie tu zwykle pokazujemy, ale dziś będzie zupełnie inaczej.

I nie mam tu na myśli, że będzie gorzej. Dziś pokażę Wam jeden z podstawowych modeli rowerów MTB, które dostępne są w ofercie Decathlonu. BTWIN Rockrider 520 to mniej więcej taki rower, na jakim sam zaczynałem jeździć. Co prawda wtedy była jeszcze era cantileverów, sztywnych widelców i kół 26″, ale spoglądając na segment sprzętu to niemal dokładnie to samo. Nie mam zamiaru Wam tutaj opowiadać, że to dobry rower do rozpoczęcia wyścigów czy coś w tym stylu, bo został on stworzony w zupełnie innym celu.

Trzeba powiedzieć, że nowe hasło reklamowe Decathlonu idealnie odzwierciedla to jaki jest ten rower: „Jedyną zasadą jest przyjemność z jazdy”. Ktoś o zacięciu wyścigowym nawet nie spojrzy na ten rower lub powie że to słaby sprzęt. Natomiast, jeżeli ktoś tak jak w reklamie sieci sklepów nie jeździ „na czas” tylko „od czasu do czasu”, to znajdzie w tym rowerze wiele zalet i może to być dla takiej osoby „najlepszy rower”.

Chwilę poświęcę na specyfikację tego roweru, bo jest tu kilka rzeczy, o których warto wspomnieć. Rower mimo, że nie ma topowych komponentów, to ma całkiem przyzwoitą wagę – ok. 14 kg. Przedni amortyzowany – widelec ma u góry pokrętło z podziałką wagi użytkownika. To ciekawe rozwiązanie, szczególnie przydatne dla tych, którzy nie wiedzą czy powinni kręcić sprężyną w jedną czy drugą stronę.

Kolejna rzecz, która zwróciła moją uwagę to wspornik kierownicy. Już kiedyś miałem okazję mu się przyjrzeć, dzięki swojej konstrukcji umożliwia kilka ustawień pozycji kierownicy. Ma właściwości zbliżone do mostków regulowanych, ale z racji zmieniania wysokości podkładkami producent zaoszczędził tu całkiem sporo z wagi roweru.

Jeśli chodzi o napęd to mamy tu zestaw firmy SRAM, z przerzutką tylną X-3 i kasetą PG820 o stopniowaniu 11-32. Przednia przerzutka dla odmiany nie pochodzi od firmy Sram tylko od producenta Microshift.

Koła o rozmiarze 27,5″, do tego wygodne siodło i ergonomiczna kierownica z dobrymi chwytami. Wszystko w tym rowerze pokazuje nam, że to sprzęt na weekendowe wycieczki do lasu, za miasto, po ubitych ścieżkach, bez większego zapuszczania się w cięższy teren. Dojazd do pracy? Na uczelnię? Proszę bardzo, to właśnie rower tego segmentu. W zadaniach, które mu się stawia na pewno będzie radził sobie bardzo dobrze.

Rower dostępny na stronie Decathlon.pl

COMMENTS

DISQUS: 0