W Miękini błoto już czeka. Bike Maraton rusza 14 kwietnia

W Miękini błoto już czeka. Bike Maraton rusza 14 kwietnia

REKLAMA
[PR] Oficjalne stanowisko Whirlpool AZS Politechnika Wrocławska w związku z incydentem, który miał miejsce na trasie V edycji Bike Maratonu w Piechowicach
Karpacz + Śnieżka = Długi weekend Bike Maraton
Znamy szczegóły kalendarza Bike Maraton na sezon 2019
Komentarze postartowe 39(2)/2014 – XCM
Kalendarz UCI MTB 2017

14 kwietnia ruszamy w kolejną podróż o nazwie Bike Maraton. To będzie już osiemnasty sezon, a w planach mamy jedenaście edycji.

Każda wyjątkowa, a niektóre wyjątkowe bardziej. Tegoroczny finał odbędzie się w Sobótce, Mistrzostwa Polski XCM w Wiśle, a w Szklarskiej Porębie czeka Ultra Bike Maraton i jazda na 100 km. Ale na przystawkę – wiosenne ściganie w Miękini – choć dla niektórych może to być już jedno z dań głównych…

Jeśli chcemy dyskutować nad wyższością Szklarskiej Poręby, Wisły, Wałbrzycha, Polanicy czy Świeradowa – możemy. Każde z tych miejsc ma swoich fanów i zwolenników, wszędzie jest gdzie jeździć i gdzie się ścigać. Każde z tych miejsc kojarzy się przecież z MTB i czasem naprawdę trudno wpuścić do naszej świadomości miejsca nowe, takie które do tej pierwszej ligi aspirują. A czasem nie musimy ich wpuszczać, bo wdzierają się same.

Tak chyba stało się z podwrocławską Miękinią, gdzie co roku tłumy kolarzy walą ze wszystkich stron aby właśnie tu rozpocząć sezon. W przekroju całego cyklu i całego sezonu to zawsze jedna z największych i najbardziej prestiżowych imprez, a na pewno wciąż impreza największa i to nie tylko w skali Bike Maratonu. To do malutkiej Miękini, a nie do uznanych górskich kurortów należy historyczny rekord frekwencji polskiego MTB. To tu na starcie Bike Maratonu zgromadziło się ponad 2000 ludzi. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niedługo, bo gościnna gmina czeka na Bike Maraton 14 kwietnia i będzie to pierwsza edycja cyklu w tym roku. Czeka błoto, wąskie leśne single i wyczekiwana atmosfera hucznego rozpoczęcia sezonu.

Znów też będziemy mieć w Miękini kolarski weekend, bo kiedy ze ścieżek i leśnych dróg zjadą pasjonaci MTB, następnego dnia pojawią na starcie szosowcy. Czas na kolejny start w prestiżowym kolarskim przedsięwzięciu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk. Ten cykl rozpocznie się dosłownie chwilę wcześniej, bo na Ślężańskim Mnichu w Sobótce, 8 kwietnia. Na Bike Maratonie zawsze mamy do wyboru trzy dystanse, na Szosowym Klasyku będą za to dwa. W sobotę MTB, w niedzielę szosa. Kolarską wiosnę czas zacząć. Czas na Miękinię.

Po Bike Maratonie w Miękini prawie miesiąc przerwy, a kolejny start 12 maja w Polanicy – Zdroju.

Szczegóły, tradycyjnie, na:
bikemaraton.com.pl
szosowyklasyk.pl

COMMENTS

DISQUS: 0