Wyniki – 10-11 marca 2018

HomeWyniki

Sobota stała pod znakiem inauguracji Pucharu Świata w południowoafrykańskim Stellenbosch. Wyścigi elity poprzedziła rywalizacja zawodników w kategoriach U23 – drużynę JBG-2 CryoSpace reprezentował Mateusz Nieboras, który rywalizację ukończył na miejscu 44 ze stratą ponad 9 minut.

Zdecydowanie najciekawszym z punktu widzenia rywalizacji wyścigiem był ten elity kobiet, w którym na czele stawki tasowały się cały czas Pauline Ferrand Prevot i Annika Langvad. W dalszej części stawki też się dużo działo – o kolejne lokaty walczyły Tauber, Neff, Włoszczowska, Grobert, Pendrel, Spitz.

Ostatecznie rywalizację wygrała Dunka, która nie kryła radości na mecie. Sprinterski finisz o czwarte miejsce wygrała Grobert, która do jadących przed nią Włoszczowskiej i Neff dojechała na kilkaset metrów przed metą.

W wyścigu elity mężczyzn dużo osób liczyło na konfrontację Nino Schurtera oraz Mathieu van der Poel’a. Niestety Holender startując z bodajże 8 rzędu musiał włożyć dużo pracy w przebicie się do przodu na tej bardzo wąskiej trasie. Ostatecznie Nino musiał przez cały wyścig odpierać ataki młodego Samuela Gaze, a o kolejności na mecie zadecydował sprinterski finisz. Wprawne oko kibiców szybko wyłapało, że na ostatnich metrach wypięła się lewa noga Nino. Koniec końców jednak liczy się to, kto pierwszy przekroczył linię mety.

Z kolei w niedzielę w wyścigu Copa Catalana Internacional MTB w Barcelonie na starcie stanęli zawodnicy SGR Specialized. Najlepiej pojechała Aleksandra Podgórska, która zajęła trzecie miejsce. Na czwartym sklasyfikowany został Filip Helta, a Mikołaj Dziewa na odległym 31. W wyścigu juniorów Paweł Graczyk zajął 17 miejsce, docierając na metę ze stratą ponad 6 minut.

Powtórki do obejrzenia na Red Bull TV – elita mężczyzn / elita kobiet.