Nowy sezon, Nowe Mazury MTB

HomePatronaty

Nowy sezon, Nowe Mazury MTB

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Mazury MTB to ambitny cykl wyścigów w kolarstwie górskim organizowany na Mazurach. Organizatorzy wielokrotnie dowiedli, że są w stanie przygotować świetne widowisko w niesamowitych, turystycznych mazurskich lokalizacjach.

To co wyróżnia ten cykl pośród innych to fantastyczne trasy wyścigów i świetna organizacja. Jeśli szukacie nowych, dziewiczych tras i rywalizacji na wysokim poziomie koniecznie odwiedźcie jeden z etapów Mazury MTB. W trzecim sezonie organizatorzy przygotowali aż 12 etapów. W kalendarzu znalazły się sprawdzone w poprzednich latach lokalizacje takie jak Gałkowo, Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki i Krutyń. Są też nowe lokalizacje: Wilkasy, Warchały, Szczytno, Pisz i Wielki Finał w Port Lotniczy Olsztyn – Mazury w Szymanach, w ramach którego rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski w maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport PZKol 2018 !!!

Mazury MTB to trzy dystanse wyścigów głównych: PRO, EXPERT i HOBBY. Jeśli jesteście fanami długich, morderczych rywalizacji to koniecznie spróbujcie swoich sił na najdłuższym dystansie. Dystans PRO to rywalizacja dla najwytrwalszych, dystanse wahają się od 60 do 90 km a wyścig dla najszybszych trwa zazwyczaj sporo ponad 3 godziny !!! Na tym dystansie ścigają się najlepsi: Patryk Piasecki z JBG2 Team, Paweł Kowalkowski z Centrum Rowerowe Olsztyn, Andrzej Kaiser z Eurobike Kaczmarek Electric Team, Krzysztof Łukasik, Grzegorz Maleszka z Renault Team i inni. Od dwóch sezonów Klasyfikację Generalną na tym dystansie zwycięża Arkadiusz Jusiński z Renault Team.

Wyścig EXPERT dedykowany jest ambitnym amatorom kolarstwa górskiego, którym nie straszna jest długa rywalizacja. Na tym dystansie ściga się najwięcej uczestników, tu można poczuć trudy mazurskich tras. Do pokonania uczestnicy mają w zależności od miejscowości od 40 do 60 km a rywalizacja dla najszybszych trwa zazwyczaj ponad 2 godziny. W sezonie 2017 zwycięzcami Klasyfikacji Generalnej zostali: Klaudia Ostrowska z MTB Suwałki i Daniel Pepla z Renault Team.

Wyścig HOBBY dedykowany jest początkującym zawodnikom. Rywalizacja rozgrywana jest na tej samej trasie co wyścigi EXPERT i PRO, a dystans waha się od 15 do 30 kilometrów. Uczestnicy poznają niesamowite trasy mazurskich etapów, a ich rywalizacja na trasie trwa lekko ponad jedną godzinę. Wyścig ten stał się ulubionym dystansem adeptów klubów kolarskich, młodzi kolarze mają szansę rywalizować na trudnych, świetnie przygotowanych trasach. Uczą się pokonywać niebezpieczne zjazdy i walczą ze stromymi podjazdami. Trenerzy cenią ten wyścig ze względu na fakt, że trasa tego wyścigu pokrywa się w 100% z trasami dłuższych wyścigów PRO i EXPERT. Podkreślają, że taka rywalizacja pozwala ich podopiecznym zdobywać cenne doświadczenie, którego nie mają okazji zdobywać na podobnych imprezach organizowanych w kraju. W sezonie 2017 zwycięzcami w Klasyfikacji Generalnej zostali: Marzena Moniuszko i Paweł Rawdanowicz z MTB Ostróda team.

Nowy sezon Mazury MTB to duża zmiana w formule rozgrywania wyścigów dla dzieci. Po raz pierwszy w Europie rozegrany zostanie cykl wyścigów dla dzieci w wieku od 1 do 6 lat pod nazwą Strider Cup Mazury MTB. Składać się będzie z 11 eliminacji pn. Strider Racing Mazury MTB, a 12 etapem będzie Wielki Finał Strider Cup Mazury MTB rozegrany w Port Lotniczy Olsztyn – Mazury. Wyścigi z serii Strider Cup cieszą się świetną renomą w Stanach Zjednoczonych i Azji. W tamtym rejonie świata całe rodziny tłumnie odwiedzają wyścigi organizowane pod szyldem Strider Cup. Rywalizacja rozgrywana jest na specjalnie przygotowanym torze Strider Zone. Uczestnicy rywalizują na rowerkach biegowych Strider dostarczonych przez Strider Bikes Polska. Wyścig Strider Cup Mazury MTB to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Są też świetną formą upowszechniania kolarstwa i aktywności fizycznej. Organizatorzy liczą na spore zainteresowanie tymi wyścigami zwłaszcza, że uczestnictwo jest całkowicie bezpłatne.

Zawody dla dzieci będą wyglądać tak:

Dla nieco starszych dzieci organizatorzy przygotowali wyścig Junior Race. Wyścig dedykowany dzieciom w wieku od 7 do 13 lat jest świetna formą upowszechniania kolarstwa górskiego. Chętnie startują w nim adepci szkółek kolarskich z północno wschodniej i centralnej Polski. Rywalizacja rozgrywana jest na specjalnie przygotowanych trasach, częściowo pokrywających się z trasami wyścigów głównych. Organizator nie chce zdradzać na razie szczegółów dotyczących tego wyścigu. Zdradza jedynie, że dzieci i młodzież będą bardzo zadowolone… Oficjalna prezentacje tego wyścigu odbędzie się na stoisku Rowerowe Mazury podczas Bike Expo Narodowy Test Rowerowy na PGE Stadion Narodowy w Warszawie ( 24-25 marca). Uczestnictwo w wyścigu Junior Race jest bezpłatne.

Nowością na Mazury MTB jest też dedykowana drużynom Strefa dla Drużyn.

Takiego podejścia nie ma żaden inny organizator w kraju. Mazury MTB to także świetny sposób na spędzenie weekendu na Mazurach. Organizator na każdym z 12 etapów pozyskał Partnerów z branży hotelarskiej. W organizację Mazury MTB zaangażowały się między innymi: Potocki Gałkowo, Hotel St. Bruno w Giżycku, Ośrodek AZS Wilkasy, Natura Mazur Hotel & SPA w Warchałach, Ośrodek Piękny Brzeg w Węgorzewie, Stanica Wodna PTTK Krutyń i Hotel Mercure Mrągowo Resort & SPA. Jeśli planujecie wystartować na którymś z mazurskich etapów koniecznie sprawdźcie ofertę Partnerów cyklu. Dla uczestników wyścigów Mazury MTB przygotowane zostaną specjalne pakiety pobytowe. Jadąc na wyścig zabierzcie rodzinę i znajomych i wspólnie przeżyjcie mazurską przygodę. Osoby towarzyszące mogą liczyć na rozbudowaną Strefę dla Dzieci i Rodzin w której na pewno nie będą się nudzić.

Sezon startuje już 8 kwietnia w Gałkowie. Miejscowość Gałkowo, znana głównie ze Stadniny Koni Państwa Ferenstein od dwóch lat tłumnie gości pasjonatów kolarstwa górskiego na Mazurach. Malowniczo położona, otoczona lasami, w bliskiej okolicy rzeki Krutynia jest świetnym miejscem do organizacji wyścigu MTB.

Start, Meta i Miasteczko wyścigu zlokalizowane zostanie w Potocki Gałkowo. Organizator na potrzeby wiosennej edycji delikatnie zmodyfikował przebieg trasy wyścigu wyłączając polany przy Klasztorze Starowierców w Wojnowie. Dzięki temu uczestnicy zyskają kilkaset metrów dodatkowych singletracków poprowadzonych w starych kamieniołomach. Klimat w kamieniołomie pod klasztorem tworzą nieziemskie singletracki poprowadzone pomiędzy obrośniętymi mchem wielkimi głazami. W cały teren starych kamieniołomów wrósł las. Wszystko razem tworzy niesamowity klimat. Jadąc wzdłuż wąwozów chce się stanąć i obserwować dominującą przyrodę. Organizator wykorzystał potencjał terenowy do maksimum przygotowując bardzo urozmaiconą i selektywną trasę. Powrót trasą do Gałkowa to mieszanka singletracków nad rzeką Krutynia i krętych duktów leśnych. W wiosennej aurze trasa może okazać się bardzo trudna technicznie. Sporą trudność mogą sprawić na pozór proste kręte ścieżki i dukty leśne gdzie z podłoża wydzierają się liczne, mokre korzenie drzew. Jedno jest pewne – ten etap zapamiętacie na długo !!!

Kompleks Potocki Gałkowo to wyśmienita Restauracja Dwór Łowczego, klimatyczne pokoje i ogólnodostępna mazurska bania. Gałkowo to przede wszystkim niesamowity klimat którzy tworzą Państwo Potoccy. Dla uczestników Mazury MTB ośrodek przygotował bardzo korzystne ceny pobytu. Dodatkowym motywatorem mogą okazać się ciekawe upominki od marki Soxford oraz gwarancja fantastycznych zdjęć od Roobishot Photography.

Nie zastanawiajcie się dłużej i koniecznie zarejestrujcie się na stronie organizatora: www.mazurymtb.pl i rozpocznijcie mazurską przygodę MTB. Na stronie znajdziecie wszystkie informacje dotyczące etapów, tras wyścigów, ofert noclegowych.

Kalendarz imprez 2018

 • 08 kwietnia – Mazury MTB Etap 1 Gałkowo – Wyścig szlakiem Starowierców
 • 22 kwietnia – Mazury MTB Etap 2 Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen
 • 29 kwietnia – Mazury MTB Etap 3 Wilkasy – Rowerowy Port
 • 20 maj – Mazury MTB Etap 4 Warchały – Natura Mazur Bike Challenge
 • 03 czerwca – Mazury MTB Etap 5 Węgorzewo – Bike Tour Węgorzewo
 • 24 czerwca – Mazury MTB Etap 6 Mikołajki – W krainie Króla Sielaw
 • 08 lipca – Mazury MTB Etap 7 Szczytno – Niepodległy Peleton
 • 29 lipca – Mazury MTB Etap 8 – TBA
 • 19 sierpień – Mazury MTB Etap 9 Węgorzewo – Wyzwanie Mamerta
 • 02 września – Mazury MTB Etap 10 Krutyń – Na tropach Smętka
 • 16 września – Mazury MTB Etap 11 Pisz – Na skraju Puszczy Piskiej
 • 30 września – Mazury MTB Etap 12 Szymany – Port Lotniczy Olsztyn – Mazury

Mazury MTB 12 Etap Szymany Port Lotniczy Olsztyn – Mazury to: Mistrzostwa Polski w maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport PZKoL 2018 !!! Finał cyklu i podsumowanie Klasyfikacji Generalnej Mazury MTB 2018 Finał Strider Cup Mazury MTB

Komisja Masters Polskiego Związku Kolarskiego przyznała prawa organizacji Mistrzostw Polski w maratonie MTB kat. Masters i Cyklosport PZKoL 2018 ekipie Mazury MTB !!! Będzie to wielkie święto kolarstwa, jakiego Mazury i Powiat Szczycieński jeszcze nie widział. Dla kategorii Masters i Cyklosport będzie to najważniejszy wyścig sezonu. Usłyszymy Hymn Polski, Flaga Polski powędruje na maszt, zwycięzcy wręczona zostanie koszulka Mistrza Polski. Całe wydarzenie będzie miało miejsce w Szymanach, w Porcie Lotniczym Olsztyn – Mazury.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0